•  

Nie wiem, czy ktoś jeszcze pamiętam, ale jeszcze jakiś czas temu pewna nauczycielka optowała za usunięcie książki "W pustyni i w puszczy" z kanonu lektur szkolnych w związku z protestami w USA. https://noizz.pl/kultura/polonistka-chce-usunac-w-pustyni-i-w-puszczy-z-listy-lektur-uczy-pogardy/6720cft

To co się teraz dzieje w związku z wyborami tylko mnie utwierdza w tym, że nie miała ona racji.

Osoby tak silnie broniące demokracji w momencie kiedy przegrywają naglę chcą protestować przeciwko demokratycznie wybranemu prezydentowi.
    Przypomina mi to filozofię "Kali ukraść komuś krowa-dobrze. Ktoś ukraść Kalemu krowa-źle". Jak widać zjawisko "płatków śniegu" cały czas nabiera u nas na sile, zbliżając nas do sytuacji Zachodu, gdzie część ludzi swoich zachowaniem zaczyna przypominać obrażone na rzeczywistość i fakty dzieci, które w razie przegranej zaczynają oszukiwać.
    #bekazpodludzi #wybory #neuropa #4konserwy #przemysleniazdupy

źródło: ten_kraj_to_żart.png

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@WkurzonaPanda:

Osoby tak silnie broniące demokracji w momencie kiedy przegrywają naglę chcą protestować przeciwko demokratycznie wybranemu prezydentowi

Jeżeli są przesłanki o sfałszowaniu wyborów, to nie ma nic dziwnego, że nie zgadzają się z wynikami wyborów.

Z resztą sama kampania wyborcza nie miała nic wspólnego ze standardami demokratycznymi. Trzaskowski od początku miał pod górkę, ponieważ cały aparat państwowy stał za Dudą. To była nierówna walka, a pomimo tego Trzaskowski wykręcił wynik godny podziwu.

+: CrystalCastle, NiemieckiArbiter +10 innych
    •  

@nith:

wiesz ile jest w Polsce nauczycieli języka polskiego? około 100 tysięcy. W tej grupie znajdą się ludzie o różnych
      poglądach, którym ta czy inna lektura może nie odpowiadać z różnych powodów. Mają do tego prawo.

Nie chodzi mi o to kto to zrobił, a to że samo podawane przez nią twierdzenie było moim zdaniem błędne. Zgromadziło jednak rzeszę zwolenników. Nie twierdzę, że nie ma prawa głosu, dyskutuję jedynie na temat słuszności jej tez.

każdy ma prawo protestować, nawet jeśli popierałoby go 99%, mamy demokrację

W pełni się zgadzam i nigdzie nie napisałem o tym, że powinno się tego zabronić. Twierdzę jednak, że w sytuacji demokratycznych wyborów (które odbyły się raptem kilka dni temu) jest to błędne i protestuję przeciwko ich protestom (。◕‿‿◕。)

@Tajemniczy58

Jeżeli są przesłanki o sfałszowaniu wyborów, to nie ma nic dziwnego, że nie zgadzają się z wynikami wyborów.

Nie głosowałem na Dudusia, ale "praesumptio boni viri" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Przesłanka nie jest dowodem, ale jeżeli zostaną przedstawione konkretne rzeczowe dowody z chęcią poprę reelekcję.

•  

@WkurzonaPanda: Nawet w tej petycji jest napisane, że mogło dojść.

Przesłanki były na terenie zarówno całego kraju, jak i za granicą. Nie można tego faktu zignorować.

A tak nawiasem mówiąc, petycja to też element demokracji, więc osoby broniące demokracji korzystają z tego prawa.

+: NiemieckiArbiter, yuim +3 innych
    •  

demokratycznie wybranemu prezydentowi.

@WkurzonaPanda: co najwyżej 'wybranemu prezydentowi' bo te wybory nie miały nic wspólnego z demokracją. Cały aparat państwa(łącznie z komunikatami RCB xDD) był włączony w kampanię jednego kandydata.

•  

@Tajemniczy58:

Nawet w tej petycji jest napisane, że mogło dojść.

Mogło, czyli nie wiadomo czy doszło, czy nie. To tak jakby skazywać mordercę na podstawie domysłów. "Mógł zabić, ale nie wiadomo"

W petycji mamy mamy natomiast jasną decyzję dot. reelekcji, zamiast np. udostępnienia szczegółowych danych lub czegoś w tym stylu. Oznacza to, że wyrok już zapadł i 70k ludzi uznało je za sfałszowane.

@yuim

co najwyżej 'wybranemu prezydentowi' bo te wybory nie miały nic wspólnego z demokracją. Cały aparat państwa(łącznie z komunikatami RCB xDD) był włączony w kampanię jednego kandydata.

Mogę się z tym zgodzić. Jednakże w jaki sposób przy natychmiastowej reelekcji moglibyśmy nie dopuścić do wystąpienia tych samych nadużyć i patologii?

•  

@WkurzonaPanda:

Mogło, czyli nie wiadomo czy doszło, czy nie. To tak jakby skazywać mordercę na podstawie domysłów. "Mógł zabić, ale nie wiadomo"

Ale w przypadku wyborów nie powinno być w ogóle takich domysłów. Jeżeli pojawiają się takie z całego świata to znak, że coś śmierdzi i czas zareagować, zanim będzie za późno.

Tak samo, jak masz podejrzanego, to go zatrzymujesz na wszelki wypadek, pomimo tego, że nie masz pewności, czy jest winny.

A PiS należy traktować jak recydywistów. Udowodnili nie raz, że nie przestrzegają prawa i konstytucji. Ewentualne nadużycia z ich strony nie powinny nikogo dziwić.

•  

@Tajemniczy58:

Ale w przypadku wyborów nie powinno być w ogóle takich domysłów. Jeżeli pojawiają się takie z całego świata to
      znak, że coś śmierdzi i czas zareagować, zanim będzie za późno.
      Tak samo, jak masz podejrzanego, to go zatrzymujesz na wszelki wypadek, pomimo tego, że nie masz pewności,
      czy jest winny.

W takim razie petycja powinna mówić o zawieszeniu Adriana w obowiązkach bycia prezydentem do czasu wyjaśnienia się sprawy i wykazania, że doszło lub nie doszło do fałszerstwa.
      Petycja mówi natomiast o reelekcji, czyli wystawienia pewnego osądu, że doszło do oszustwa.

•  

@WkurzonaPanda:

W takim razie petycja powinna mówić o zawieszeniu Adriana w obowiązkach bycia prezydentem do czasu wyjaśnienia się sprawy i wykazania, że doszło lub nie doszło do fałszerstwa.

I kto miałby to wykazać? Aparat państwowy należący do PiSu?

Jedynym rozwiązaniem - ich zdaniem - wydaje się być powtórzenie wyborów.

Petycja mówi natomiast o reelekcji, czyli wystawienia pewnego osądu, że doszło do oszustwa.

Petycja tak nie mówi, bo masz napisane, że mogło dojść. W przypadku wyborów nie powinno być żadnych wątpliwości.

A sami organizatorzy korzystają ze swoich demokratycznych praw.

•  

@Tajemniczy58: We agree to disagree, ale uczciwie mówiąc petycje nie moją u nas żadnej mocy, więc czekam na rozwój sytuacji. Dzięki za dyskusję (。◕‿‿◕。)

Niżej wymienione były kiedyś proponowane, a referenda nie zostały przeprowadzone, mimo ogromu zebranych podpisów (╥﹏╥)

źródło: 108118446_713878905837529_6332264277305344769_n.png

•  

@WkurzonaPanda:

ale uczciwie mówiąc petycje nie moją u nas żadnej mocy

To prawda, doceniam inicjatywę tych ludzi, ale wiem, że to nic nie da.

Dzięki za dyskusję

Wzajemnie : ) .

•  

demokratycznie

@WkurzonaPanda: Przypomnisz podstawę prawną na podstawie której te wybory się odbyły( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Gorące dyskusje ostatnie 12h