Wpis z mikrobloga

Skrót propagandowych wiadomości z dnia: 16 lipca 2020 #tvncodzienny tag do obserwacji. Przychylając się do sugestii z komentarzy w poprzednich wydaniach, pod podsumowaniem napiszę za co przyznaję Orwelle danym materiałom.

1. To nie były uczciwe wybory, mówi PO (Diamentowy Orwell)

- W sądzie najwyższym zostało złożony oficjalny protest, wraz z listą zarzutów
- wg. pisu to jazgot i ból po przegranej
- nieprawidłowości w kampanii punktuje OBWE
- jakaś laska nie dostała pakietu we francji
- wypowiedź z PO: jeżeli teraz tego nie powstrzymamy, to następne wybory przekręcą jeszcze bardziej
- wypowiedzi ludzi: media publiczne nierówno traktowały kandydatów, oszczerstwa, szykany
- kurski odwiedził wczoraj pis w sejmie, i mówi że trzaskowskiego było więcej niż dudy w wiadomościach
- Nitras: ale duda był pokazywany jako kim ir sen, a trzasek jako zdrajca
- w sejmie dwa światy: pis drwi z przegranych, po bohatersko próbuje unieważnić wybory
- Borys Budka w faktach: chcemy stwierdzenia nieważności
- Raport z OBWE: kilka punktów wspomnianych w raporcie - udział Vateusza w kampanii, rozdawanie kartonowych czeków, tvp sprzyjająca rządowi i wspomnienie o wypowiedziach o charakterze ksenofobicznym i homofobicznym
- Wypowiedź jadwigi emilewicz w tvnie, że nie czytała jeszcze raportu, Nitras mówi o listach z krusu, ulotkach w pkp
- do zarzutów odnoszą się niżsi rangą posłowie pisu, czyżby chcieli zbagatelizować sprawę?! Co ciekawe, inne partie opozycji też się od niego dystansują
- “usłyszeliśmy, że” (czyżby takie tvnowskie “nie brak opinii”? xd) są wątpliwości co do pisowskiej izby kontroli nadzwyczajnej sądu najwyższego, więc protesty mogą być bezcelowe
- do 3 sierpnia sąd najwyższy zdecyduje
Przygotował: Maciej Knapik

2. 11 minut rozmowy Dudy z komikami i dwaj winni - nie w kancelarii prezydenta czy w służbach, ale dwaj szeregowi urzędnicy przedstawicielstwa przy ONZ poniosą konsekwencje (Diamentowy Orwell)

- otoczenie prezydenta wygląda tak samo jak przed rozmową z rosyjskimi satyrykami, nikt nie został zdymisjonowany
- fragment rozmowy o covidzie przychodzącym z ukrainy
- kamiński wini tylko 2 urzędników niskiego szczebla, skontrastowane z wypowiedziami z pisu że trzeba przejrzeć jak działa cały system, i że mogła też zawinić kancelaria prezydenta
- droga do prezydenta: - najpierw był telefon do pałacu prezydenckiego, potem mail wysłany do kancelarii prezydenta (rzekomo z protonmaila, źródłem tej informacji jest jednakowoż Onet ( ͡° ͜ʖ ͡°)), który trafił z kancelarii do szefa biura spraw zagranicznych, ten zaś wysłał tego maila do przedstawicielstwa polski w nowym jorku, i stamtąd przychodzi potwierdzenie autentyczności
- wypowiedzi z PO: to kompromitacja, nie tylko prezia ale też szefa gabinetu prezydenta, powinna być natychmiastowa reakcja
- pis twierdzi że to mogła być akcja dezinformacyjna rosji mająca na celu poróżnienie polski i ukrainy, dowodzą temu zadawane pytania
- jak mógł duda się nie zczaić że to prank,
Przygotował: Krzysztof Skórzyński

3. Obrona ministrów (Bursztynowy Orwell)

- Obaj ministrowie (kamiński i Szumi) przeszli pomyślnie dla siebie wotum nieufności i zachowali stanowiska
- Wnioski z góry były skazane na porażkę przez arytmetykę sejmową, ale tu chodziło o debatę w sejmie,
- Politycy opozycji wytykali błędy i pytali jak mogli. Jeden poseł nie zdążył podać uzasadnienia bo mu odjęli czas. PIerwszym zarzutem miało być tłumienie protestów
- Jednak kamińskiego najbardziej obruszyło porównywanie tych wydarzeń do czasów PRLu
- poddana w wątpliwość równość wobec prawa, klip z obchodów miesięcznicy smoleńskiej gdy kaczy i ferajna zrobili zgromadzenie, gdzie była policja!?!? Oraz brak reakcji co do możliwych wałków szumowskiego (klip szumowskiego który ma z czegoś bekę w tle, to było nawet niezłe LOL)
- pytania o ochronę Szeregowego Posła, alert rcb, zaangażowanie policji w kampanię dudy, czy to tak kamiński spłaca dług który ma u dudy za ułaskawienie?!
- klip Maowieckiego broniącego kamińskiego, ziobry też bronił, opozycja zarzucała Zerze brak działań przy druku kart, i upolitycznienie prokuratury.
- przeciwko wotum nieufności był pis, za opozycja ( w większości)
Przygotował: Paweł Płuska

4. Sojusz tronu z ołtarzem w pełnej krasie

- ksiądz tadeusz isakowicz-zaleski nie będzie w komisji do spraw badania pedofilii
- ksiądz ten od lat punktuje grzechy kościoła
- część posłów pisu zawarła ciche porozumienie że go nie chcą
- Mati po filmie sekielskich mówił że trzeba powołać komisję, ale zajęło to rok, a obrady na ten temat miały być przed wyborami a nie były, wg terlikowskiego bo część elektoratu by się obruszyła
- cześć pisu razem z opozycją go odrzuciła, był on zaproponowany przez konfederację
- babka z lewicy - to że on występuje przeciwko kościołowi, to nie znaczy że jest ekspertem do spraw badania pedofilii
- PiS dopuścił tylko swoich kandydatów
Przygotowała: Renata Kijowska

5. Poziom praworządności w polsce stale się pogarsza, druzgocący raport komisji wolności obywatelskich parlamentu europejskiego

- raport wzywa unijne instytucje by sięgnęły po wszelkie dostępne środki aby zdyscyplinować polskie władze
- rusza unijny szczyt, do wypłaty są prawie 2 biliony euro, ale ich wypłata może być uwarunkowana praworządnością
- merkel dobra praworządna, przeciwko jest orban który grozi wetem, kraje południa chcą kasy jak najszybciej, ale problemem jest skłonienie “płatników” unii (szwecja, holandia, dania, austria) żeby się na to zgodzili
- Pinokio powiedział że celem polski jest uzyskanie co najmniej 155 mld euro
Przygotował: Maciej Sokołowski

6. Rasistowski incydent w wieliczce

- dwóch gości atakowało czarnoskórego, ale pan Marek Czerwiński ich powstrzymał, ma kilka ran
- opis zdarzenia
- szukał pomocy w pobliskim sklepie, ale ekspedientka zamiast tego mu powiedziała że zabrudzi jej podłogę krwią kapiącą z głowy
- zanim przyjechała policja, dwójka sprawców uciekła
- jeden z napastników wrzucił wideo do neta gdzie się tłumaczył (JA #!$%@?Ę xDDDD)
- przedtem mówił brzydkie rzeczy w autobusie (#!$%@?ć żydów), i zachowywał się agresywnie, jakaś babka z jakiejś fundacji stop czemuśtam: “ten język wychodzi głównie od polityków” (xDD)
- wyliczenie aktów obrony mniejszości przez pana Marka (kilka ich było)
Przygotował: Jacek Kostkowski

7. Zabójca w proszku

- W Polsce pojawił się nowy narkotyk Etazen, odkryty został dzięki pracy wrocławskiego laboratorium na wniosek Policji
- jest #!$%@? mocny (60x mocniejszy od morfiny), może być one shot one kill
- wygląda jak szary proszek
- ktoś z głównego inspektoratu sanitarnego przestrzega żeby nie brać, to jest syntetyczny opioid, działa na układ oddechowy
- można łatwo kupić w necie, łatwo znaleźć na forach
- substancja najprawdopodobniej zrobiona w chinach, rozpowszechniana jest w wielu formach, susz, płyn do e papierosów, aerozol do nosa
Przygotował: Marek Nowicki

8. Sztuka i Misja

- Ekipa sprzątająca w metrze londyńskim zmyła grafitti K U L T O W E G O graficiarza Banksiego
- transport for london: sry ziomeczku ale dura lex sed lex, jak chcesz to możesz zrobić nowe grafitti w odpowiednim miejscu
Przygotował Maciej Woroch

9. Humor Sytuacyjny

- Marszałek sejmu ma atak śmiechu w sejmie (chyba ktoś rzucił jakiegoś onelinera na temat procedur parlamentarnych który ją #!$%@?ł), potem zaraziła nią innych
- ale debata dotyczyła powołania komisji do spraw pedofilii, to nie przystoi :(
- posłowie po wyrażają swoje oburzenie
- ale to już nie pierwszy raz
Przygotował: Paweł Abramowicz

W pierwszym reportażu Orwell za powoływanie się na raport OBWE w którym jasno na białym zostało powiedziane że wybory w polsce były demokratyczne i zostały w pełni uznane (odsyłam do wypowiedzi Piotra Wawrzyka z dzisiejszego posiedzenia sejmu)

W drugim reportażu Orwell za całość, cały ten reportaż jest o tym jak to zawinił po prostu cały aparat sztabu prezydenta, jak oni mogli za to wyrzucić tylko biednych szeregowych urzędników, a to oni właśnie dali ciała, "służby specjalne" tutaj nic nie mają do rzeczy, brak info o tym że ci "pranksterzy" najpewniej mają połączenia z rosyjskimi specsłużbami (odsyłam do wypowiedzi Marka Kamińskiego z wczorajszego posiedzenia sejmu), nie wiem czy tu jadeit nie powinien wjechać

W trzecim reportażu Orwell za kompletny brak balansu, fałszywe reprezentowanie wielu wydarzeń jak np "protesty" w czasie pandemii, znowu "zaangażowanie policji w kampanię" (znowu odsyłam do wypowiedzi Marka Kamińskiego z wczorajszego posiedzenia sejmu)

Co to Orwell?: To ,,nagroda" dla wyjątkowo propagandowych materiałów. Jest 3-stopniowa: bursztyn, diament i jadeit.

Tag #tvncodzienny powstał w wyniku nieobiektywnej i nierzetelnej działalności wrogich mediów. Jest prowadzony 4fun w satyryczno-humorystycznym stylu. Czasami wrzucam znaleziska, jeżeli w danym dniu jest mocne wydanie.

Nie jestem trollem, przysiągam xDD. Studiowałem jakieśtam gówno i jestem poważnie zaniepokojony poziomem mediów promujących obce interesy w Polsce. Piszę by utrwalić umiejętność pisania i oglądania jednocześnie, więc pamiętajcie, że może się wkraść jakieś pominięcie lub błąd ortograficzny. Nie każdego dnia będę miał możliwość wrzucania skrótów, bo czasem mi się nie będzie chciało bo mi za to nie płacą w przeciwieństwie do niektórych

#tvpis #bekazpisu #propaganda #koronawirus #tvp #telewizja #wiadomosci #gruparatowaniapoziomu #wybory #polska #tvn
#tvpiscodzienny #tvncodzienny #duda #trzaskowski
  • 25
@orbitowski: no problem. Widzę po avatarze twoim, że z pewnością jesteś wzorem doskonałości jeżeli chodzi o balans źródeł informacji na podstawie których wyciągasz opinię, jeżeli jesteś pewien że akurat ten post spowodowałby u ciebie przeciążenie serwera ze względu na zbyt duży pluralizm punktów widzenia, to dobrze, lepiej nie czytaj
@orbitowski: no problem. Widzę po avatarze twoim, że z pewnością jesteś wzorem doskonałości jeżeli chodzi o balans źródeł informacji na podstawie których wyciągasz opinię, jeżeli jesteś pewien że akurat ten post spowodowałby u ciebie przeciążenie serwera ze względu na zbyt duży pluralizm punktów widzenia, to dobrze, lepiej nie czytaj


@KhaDori: chyba jednak problem, ale nie chce mi się z tobą prztykac
@orbitowski: "nie chce ci się", ja bym poszedł nawet dalej, tobie jako wysoko urodzonemu,z arystokracji intelektualnej wyborców trzaska spod znaku ośmiu gwiazdek wręcz nie wypadałoby wejść w dialog z #!$%@? ciemniakiem 500+ z polski b jak ja, uwłaczałoby to majestatowi elity
@Mars775: zależy jaka dokładnie była intencja twojego posta ;f bo jestem w stanie się zgodzić że jest to możliwe że moje wpisy nie do końca oddają wydźwięk każdej linijki każdego reportażu w faktach, jak to opozycja, tvn onet i GW to jest "biała, wąska, zaostrzona, Jak głaz bodzący morze, reduta Ordona" broniąca nas przed wszechpisem który absolutnie wszystko robi absolutnie źle z absolutnie najgorszymi intencjami. Nigdy wcześniej tego typu "opiniotwórstwem" w
Przychylając się do sugestii z komentarzy w poprzednich wydaniach, pod podsumowaniem napiszę za co przyznaję Orwelle danym materiałom.


@4gN4x: jest napisane pod podsumowaniem, jak sugeruje drugie zdanie z mojego posta ;f