Wpis z mikrobloga

@IEatBread: Dlaczego uważasz, że nie pomoże i w takim razie co zamiast tego? Ja nie bardzo się znam, na jakichś babskich stronkach wyczytałam jaki to jest cudowny środek na uelastycznienie stawów i nutrikosmetyk do tego. Co do funkcji nutrikosmetyku znalazłam badania, które niczego nie potwierdzają. Ale bardziej o stawy mi chodzi.
Niby czytałam gdzieś, że suplementacja kolagenu wspomaga nie tyle jego wchłanianie, co pobudza organizm do jego produkcji, ale na jakiej zasadzie miałoby to działać, nie mam pojęcia... W każdym razie dziękuję za opinię! W takim razie następnym razem spróbuję po prostu czyste MSM, działanie podobne i chyba lepiej udokumentowane.
@NajlepszyStalkerWZonie: Jak już wypróbujesz czyste MSM to daj znać jakie masz odczucia (o ile jakimś cudem będziesz o tym pamiętać ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Ja napiszę coś od siebie - mam MSM z KFD, stosuję już z 3 miesiące. Placebo to chyba raczej nie jest bo strzelały mi barki i czułem w nich ból - teraz nadal strzelają, ale już nie bolą ( ͡° ͜ʖ
@Dr_Manhattan: Jeżeli nie zapomnę to za jakiś czas podzielę się wrażeniami. Na razie przede mną jeszcze opakowanie kolagenu z MSM od KFD więc pewnie nie prędzej niż za dwa miesiące :) Na razie brałam przez miesiąc kolagen od SFD, też podobno ma MSM w składzie. Ten smakuje jak mamba i jest mega słodki, od KFD ma wyraźnie gorzki posmak - nie wiem czy to kwestia zawartości MSM czy boswelii, ale widać
@r3kc4H: A faktycznie wróciły :) Od jakichś dwóch tygodni próbuję samo MSM. Trochę wcześnie na jakieś porządne efekty, mam wrażenie że mniej bolą kolana przy przysiadach itp (miałam z tym problem), wydaje się że przy okazji poprawiła się kondycja paznokci, więc póki co zapowiada się dobrze. Smak znośny, zapach straszny (taki siarkowy).