•  

  Orientacyjnie: ubezpieczenie OC działalności i mienia na 200000zł branża IT. Ile to może kosztować?

  @ekspert_PZU @mfind wiem, że są jeszcze jakieś Mirki od ubezpieczeń, ale nie pamiętam nicków.

  #ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc

  •  

   @qpis: My niestety nie będziemy mogli Ci pomóc. Nie nie mamy takich ubezpieczeń w ofercie (╯︵╰,)

   +: qpis
  •  

   @qpis: jeżeli chodzi o programowanie to bardzo duży zależy od branży/klientów od jakich masz zlecenia.
   W razie czego zapraszam na PW :)

  •  

   @qpis: chętnie przygotuję propozycję

   +: qpis
  •  

   W tej sprawie pomoże nasz agent, dane kontaktowe znajdziesz na stronie - https://www.pzu.pl/kontakt-i-pomoc/znajdz-oddzial-lub-agenta

  •  

   @qpis jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv

  •  

   @qpis: Specjalizuje się w ubezpieczeniach IT i powiem Ci, że oferty Allianza i PZU sobie możesz od ręki odpuścić. W OC IT chodzi głównie o czyste straty finansowe i definicje szkód oraz wykonywanych czynności zawodowych. Jeśli min. 90% przychodu generujesz od polskich kontrahentów i nie robisz w branży krypto, bankowej lub medycznej oraz osiągasz przychody do 4 mln zł rocznie to:
   - suma gwarancyjna 500 000 zł - składka 1500 zł
   - suma gwarancyjna 1 000 000 zł - składka 2030 zł
   - suma gwarancyjna 2 000 000 zł - składka 2840 zł

   ale wszystko zależy od tego czego potrzebujesz oczywiście.
   Jak będziesz szukał oferty to musisz zwrocić uwagę aby to był produkt OC zawodowe IT a nie OC działalności. Mirki powyżej z tego co czytam ich posty ogarniają czym to się różni. Niestety 90% Software House kupuje polisę za 500 zł myśląc, że mają ochronę za czynności zawodowe a takie polisy chodzą po 15 - 40 tys zł dla tych większych SH.

  •  

   Kolega wyżej dobrze godo

  •  

   @AlNeri: @AlNeri które ubezpieczenie Allianza masz na myśli, oc ryzyk IT czy standardowe OCDG lub też oc zawodowe przedsiębiorcy prowadzącego działalność w zakresie projektowania, wykonastwa systemów komputerogwych oraz doradztwa komputerowego? Bo moim zdaniem IT w Allianz jest ok

  •  

   @djdaniel: Allianz ma dobre produkty ale klauzula w tym OC dobrowolnym dotycząca dotycząca projektowania systemów jest słabo opisana. Nie ma wyjaśnienia co znaczy doradztwo komputerowe oraz wyłączone są szkody wynikłe z niewykonania stosownych testów lub prób oprogramowania.
   Znajomy broker miał szkodę u swojego klienta z odmową. Zaczął pisać maile do produktowca aby wyjaśnił kilka rzeczy i niestety okazało się, że każdy ma inny obraz odpowiedzialności.
   Brakuje też odpowiedzialności za nieuczciwość pracowników oraz przede wszystkim naruszenie praw własności intelektualnej a tego w IT pojawia się coraz więcej.
   Mogliby coś ruszyć ale z tego co widzę, to oni zmieniają co chwilę politykę produktową i cenową oraz ekipę zarządzającą. Z tego co kojarzę to te zmiany doradza im BCG (chyba) i wg mnie nie wychodzi im to na dobre a szkoda bo mogliby na prawdę być u nas w top 4 zakładów ubezpieczeń.

  •  

   @AlNeri: McKinsey doradza i jest jak jest, co do samego oc to jest dedykowany produkt zdecydowanie bardziej dopasowany do potrzeb branży, najpierw wniosek do uzupełnienia i centralna oferta a nie wniosek w excelu i polisa z bloczka