Wpis z mikrobloga

Mireczki pozdrawiam ze Lwowa. Gdyby kogoś interesowało jak to wygląda na Ukrainie:
Temperatura jest mierzona wszędzie, zaraz po przekroczeniu granicy i w każdej restauracji, a nawet sklepie.
Trzeba mieć ubezpieczenie wykupione z opcją Covid19. Sprawdzają na granicy.
Turystow zero, jestem tu często więc widzę porównanie.
Ludzie żyją normalnie, piją piwo, spacerują.
Kwarantanny dla Polaków nie ma w obie strony.
Lwów to tylko mój przystanek bo ruszam dalej w góry, aczkolwiek miło zobaczyć, że życie trwa normalnie.
#ukraina #podroze #koronawirus
  • 14
@ktosiex jesteś pewien, że nie ma kwarantanny? Na stronie MSZ o Ukrainie dziś czytałem co innego. Właśnie dlatego zmieniamy pierwotną trasę rowerową z stambułu do odessy. Mieliśmy z odessy wracać pociągiem do Polski
@ktosiex dzięki za odpowiedź. Jutro jeszcze postaram się dowiedzieć jak wygląda ta sprawa dla Polaków przekraczających granicę Rumuńsko - Ukraińską.

Jeśli okaże się, że nie ma żadnych restrykcji to wracamy do trasy Stambuł - Odessa ( ʖ̯)
@ktosiex: A powiedz mi proszę, knajpy funkcjonują normalnie (to znaczy środek+ogródki) czy tylko z ograniczoną opcją siedzenia na zewnątrz? Ja osobiście cisnę do Kijowa, ale we Lwowie sytuacja epidemiczna jest niby gorsza, więc jeśli tam będzie spoko, to i w Kijowie powinno. Kliczko niby mówił, że wszystko będzie otwarte, ale wolę jednak relację kogoś kto już jest za wschodnią granicą.
@ktosiex super, dziękuję za info, to tam pewnie będzie podobnie, fajnie. Ja co prawda dopiero 2 sierpnia lecę, a rozporządzenie o braku kwarantanny jest do 31 lipca, ale pewnie to przedłużą kolejny raz. No to mnie trochę uspokoiłeś, że różnicy za bardzo nie widać.
@JanuszGrabulon: Ukraina wprowadza jakiś dodatkowy system kwarantanny. Będą obszary oznaczone kolorami, jeżeli będzie mało zarazen to wszystko będzie normalnie działało. Poczytaj bliżej wyjazdu.
Jednakże myślę, że rozporządzenie naszej rady ministrów zostanie przedłużone.
Miłego wypoczynku!