Wpis z mikrobloga

Hej Astromirki,
W szkole, kiedy miało się urodziny, przychodziło się do klasy z workiem cukierków. Szanując tę świecką tradycję, dziś przychodzę do Was z cukierkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Proponuję Wam wspólną zabawę: Wakacyjną Astronomiczną Ligę Zadaniową.

Liga Zadaniowa będzie opierała się na cotygodniowym zestawie około czterech pytań oraz jednego zadania. Każdemu z nich przypisana będzie maksymalna liczba punktów, które będzie można uzyskać. Uczestnicy Ligi będą wysyłać do mnie odpowiedzi na specjalnie utworzony adres email lub na PW na mirko. Punkty otrzymane z każdego zestawu będą sumowały się każdemu uczestnikowi w Klasyfikacji Generalnej. Ten, kto uzyska sumarycznie najwięcej punktów na zakończenie Wakacyjnej Ligi Zadaniowej, zostanie zwycięzcą! Oprócz powszechnego poszanowana i nieśmiertelnej chwały na mirko, Zwycięzca otrzyma ode mnie skromny astronomiczny upominek, który wyślę pocztą.

Organizację Ligi Zadaniowej wyobrażam sobie następująco:
- Publikacja pierwszego zestawu: 28 lipca
- Publikacja ostatniego zestawu: 8 września
- Publikacja zadań w każdy wtorek.
- Publikacja na mirko będzie pod tagiem #kosmoliga
- Czas na wysłanie odpowiedzi: jeden tydzień, tj. do 23:59 polskiego czasu w poniedziałek
- Do zabawy można dołączyć w dowolnym momencie
- Udział w zabawie jest bezpłatny

Zadania Ligi będą zamieszczane na moim kosmoblogu, na mirko oraz na przypadkowo utworzonym fanpejdżu na FB. Przypadkowo, bo prowadziłem sobie nieopublikowany fanpage w celu, uhm, eksperymentalno-terapeutycznym, po czym przy zmianie nazwy strony Facebook mi go z automatu opublikował (wraz z tygodniową blokadą na od-opublikowanie). Stwierdziłem, że "niech się dzieje co chce" i zostawiłem go opublikowanym. Póki co, nikt nie wie o jego istnieniu, więc FB go i tak nikomu nie wyświetla ( ͡° ͜ʖ ͡°). Adresem podzielę się wraz z pierwszym zestawem zadań.

Przy okazji ogłoszenie odnośnie "podcastu": jutro na mirko pojawi się kolejny Spacer Po Niebie (tu link dla niezorientowanych). Gorące podziękowania dla trójki Mirków, którzy do tej pory okazali mi wsparcie na Patronite. W tych szalonych czasach każda złotówka jest niesłychanie cenna i oznacza wielki przyrost morale. Jestem wdzięczny za to, co się działo do tej pory.

Zrobię wszystko, żeby zabawa była sprawiedliwa i jednocześnie nieco pouczająca ( ͡º ͜ʖ͡º). Jednakże, jeśli macie jakieś propozycje lub uwagi, bardzo proszę, żebyście się nimi podzielili. Nie bez powodu piszę o Lidze z tygodniowym wyprzedzeniem :).

Czekam na Wasz odzew!

A tymczasem wołam obserwujących moją #astronomiaodkuchni (już prawie 3k obserwujących tag ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:)
Oraz, obowiązkowo: #astronomia #kosmos #liganauki i może #gruparatowaniapoziomu się nie obrazi za zawołanie
Pobierz Al_Ganonim - Hej Astromirki,
W szkole, kiedy miało się urodziny, przychodziło się do...
źródło: comment_1595424359Is5ih2wSb3wGLtHeK44B0W.jpg
  • 17
Liga Zadaniowa będzie opierała się na cotygodniowym zestawie około czterech pytań oraz jednego zadania


@Al_Ganonim: a jakiego rodzaju będą te pytania/zadania? Możesz podać jakieś przykłady? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ferengi: @Lipathor: Dziękować, dziękować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Świętej pamięci dziadzio nieustannie mi wspominał, że jak się urodziłem, to w Warszawie sto armat grzmiało, a Jaruzelski wzniósł toast :P.

@kiwacek: Właśnie jadę :D

@meetom: Poziom trudności oraz typ zadań będzie się różnił tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Na pewno będą pytanie pokroju:
- Wymień gwiazdy wchodzące w skład Trójkąta Letniego oraz wskaż,