Wpis z mikrobloga

Mirki jestem pierwszy raz w #niemcy na dłużej i potrzebuje jakichś protipów np co do poruszania się samochodem i jakichś ciekawostek, które mogą się przydać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 17
@erni13: o fakt, myslalem, ze jeszcze nie anulowali tego :P

Achtung: Trotz Gültigkeit des neuen Bußgeldkatalogs werden auf Grund von Unstimmigkeiten in den meisten Bußgeldstellen derzeit die alten Bußgelder für Geschwindigkeitsüberschreitungen außerorts angewendet.
@H4RRI3R: jak nie znasz trasy to jezdzij przepisowo, nawet jak jest 30 km/h. Na autostradzie nie siedz nikomu na dupie, odstep jest mierzony. Podziekujesz w przyszlosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w DE jest zakaz używania tych aplikacji


@Funs: Chyba coś koło 75€ mandatu jak złapią. A tymczasem do radia ludzie dzwonią i mówią gdzie mobilne radary stoją :D
Jak jadę rano do pracy to zaraz wiem w których miejscach postawione.

@H4RRI3R: Ja będziesz chciał kogoś wpuszczać do ruchu machając rękami i mrugając światłami to się nie dziw, że ten ktoś nie chce aby go przepuszczać XD

@andrzela: Próbowała Das
@H4RRI3R: ogarnij sobie Umweltzone Plakette, licznik czasu na parkingi przy sklepach i miej zawsze przy sobie min. 5 euro drobnymi - przyda Ci sie na koszyk, parking i inne sprawy. Nie ma takiej mozliwosci jak w Polsce, ze przy kazdej kasie rozmienisz papierek - w Niemczech zabronione jest otwieranie kasy bez skasowania zakupow. Kaucja dla szklanych butelek to 0,08 lub 0,15 euro, dla plastikow 0,25 euro. Rewe jest jednym z niewielu