•  

  Mirki i Mirabelki, w ten weekend wybieram się na #motocykle w okolice #sandomierz, #zamosc, #lublin. Poradźcie co warto zobaczyć w tych okolicach :).

  •  

   @Drooz666: w każdym z tych miast jest bardzo ciekawa trasa podziemna - zwłaszcza polecam w Sandomierzu, bo tam w sumie muzeum w Zamku nie warto (chyba że w darmowy dzień).

   Te trasy dają fajny wgląd w historię miast i najważniejsze zabytki, więc po nich zdecydujesz, co chcesz jeszcze zobaczyć.

   W Zamościu polecam prezentację multimedialną w twierdzy, genialnie zrobiona.

   Jeśli masz tam kilka dni, to zerknij, który dzień jest darmowy - o ile pamiętam poniedziałek w Sandomierzu, wtorek w Lublinie i chyba czwartek w Zamościu.

  •  

   @Drooz666: W Sandomierzu gdzieś na rynku jest "zbrojownia", gdzie można wszystkiego dotykać, łącznie z zakładaniem kolczugi

  •  

   @Drooz666:
   Skoro Zamosc to zalicz Roztocze.
   Gdziekolwiek bys tamnie pojechal, bedzie MEGA. Warto tez zjechac z glownych drog i pokluczyc bocznymi.
   Do dzis mam w pamieci tamtejsze powietrze. "Oddychac pelnymi plucami" - na Roztoczu dowiesz sie co to znaczy.
   A tak wogole to olej Sandomierz, Lublin, Zamosc i jedz w Bieszczady -na Sanok, a poten droga numer 28 na Przemysl.
   Jakies 15 km za Sanokiem trafisz na PolskieMunholland Drive - Słonne Serpentyny. Albo pokochasz, albo... Pojedziesz na Przemysl (perelka!) a potem Zamosc, Lublin Sandomierz

  •  

   @katera: dzięki, w kazdym z miast będę zaledwie kilka godzin, wiec raczej muszę na szybko wszystko ogarnać. Jakieś podziemia postaram się zwiedzić :).
   @Crock92: fajna opcja, dzięki.
   @s3kawka: może następnym razem :). Teraz mam już noclegi zarezerwowane, więc planów nie będę zmieniał, ale Roztocze spróbuję włączyć. Dzięki.

   +: Crock92
  •  

   @Drooz666: W weekend w Sandomierzu będzie masa ludzi jak zawsze, więc czasowo będziesz mocno ograniczony. Dodatkowo ekipa z Ojca Mateusza kręci odcinki do końca tygodnia włącznie na starówce, więc jak chcesz cyknąć fotkę z jakimś aktorem to może Ci się uda.Co do zabytków to Brama Opatowska, Zamek oraz Podziemna Trasa są najatrakcyjniejsze. W okolicy Sandomierza znajduje się przepiękny zamek Krzyżtopór (Ujazd) - warto go zobaczyć. Ponadto w okolicy jest dosyć klimatyczne miejsce, aby 'cyknąć sobie fotkę i lecieć dalej' - Ruiny Zamku w Międzygórzu.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wchodzę na Facebooka, a tam Prestizowy Gruz XD

  #prestizowygruz

  odpowiedzi (31)

 • avatar

  Media informują, że naukowcy odkryli lecącą w stronę Ziemi asteroidę o średnicy kilkunastu kilometrów
  12 dni do zderzenia -
  Premier Morawiecki oświadcza, że dzięki wysokiej ściągalności podatku VAT, Polska jest dobrze przygotowana na taką ewentualność.
  11 dni do zderzenia -
  Minister Emilewicz udziela wywiadu, w którym stwierdza, że taka asteroida to są biliony ton kruszywa i różnych materiałów, których wykorzystanie będzie ogromną szansą dla polskiego przemysłu budowlanego.
  10 dni do zderzenia -
  Prezydent Duda udaje się na Jasną Górę.
  9 dni do zderzenia -
  Opozycja pyta rząd, dlaczego nie uruchomiono programu budowy schronów.
  Premier odpowiada, że nie ma pewności czy dojdzie do zderzenia. Przypomina, że na Śląsku mamy mnóstwo kopalń, które łatwo na schrony zaadoptować.
  Górnicy ogłosili pogotowie strajkowe i zażądali od rządu podwyżek.
  8 dni do zderzenia -
  Naukowcy utrzymują, że asteroida najprawdopodobniej wpadnie do oceanu co grozi serią fal tsunami o globalnym zasięgu.
  7 dni do zderzenia -
  Rząd wprowadza zakaz zbliżania się do akwenów wodnych. W sejmie ostra dyskusja, czy zakazu nie należy rozszerzyć na rowy melioracyjne i kałuże.
  6 dni do zderzenia -
  Prezydent wygłosił orędzie, w którym oświadczył, że nie przestaje się uczyć i właśnie samodzielnie wykopał ziemiankę.
  5 dni do zderzenia -
  Premier poinformował, że polityka zamykania kopalń prowadzona przez PO doprowadziła do tego, że jednak nie wszyscy Polacy zmieszczą się w kopalniach i zasugerował aby pójść w ślady prezydenta. Zapewnił, że mamy więcej łopat niż Niemcy, w przeliczeniu na milion mieszkańców.
  4 dni do zderzenia -
  Gowin zwołał konferencję prasową. Łamiącym się głosem oznajmił, że się waha. Nie doprecyzował o co chodzi.
  3 dni do zderzenia -
  Episkopat zwrócił się do rządu o 100 miliardów, za które zorganizuje szturm modlitewny w intencji zatrzymania asteroidy.
  2 dni do zderzenia -
  Jarosław Kaczyński wygłasza w Sejmie przemówienie. Mówi, że jeszcze nie znamy całej prawdy o Smoleńsku. Pochwalił zupę pomidorową, którą jadł ostatnio u Prezes Trybunału Konstytucyjnego.
  1 dzień do zderzenia -
  Polsat cały dzień wyświetla „Armagedon”.
  Dzień 0 -
  Asteroida ominęła Ziemię. Premier ogłosił sukces rządu w walce z asteroidą, podkreślając istotną pomoc kościoła. Skarb państwa wykonał przelew na konto Episkopatu. Na wniosek Marka Suskiego postanowiono na jakiś czas utrzymać zakaz zbliżania się do akwenów wodnych, na wypadek gdyby asteroida zawróciła.

  #koronawirus #heheszki #armagedon #bekazpisu
  pokaż całość

  odpowiedzi (18)

 • avatar

  #heheszki śmiechłem :D

  odpowiedzi (37)