Wpis z mikrobloga

Mirki czy znacie kogoś (a może wy sami) kto wyjechał za granicę i żyje tam lepiej, ALE za polską wypłatę?

Zastanawiam się poważnie nad takim wyjazdem.
Mam pracę zdalną i własną firmę. Nic mnie w #polska nie trzyma. Miałam przeprowadzić się w góry, jednak teraz zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej za granicę.

Firmę bym mogła sobie później przenieść. Chyba żaden kraj z wyjątkiem Francji nie ma wyższych podatków i tak skomplikowanego prawa jak my.
Więc to mogłoby wyjść na plus.

Teraz zarabiam 4-5k na rękę. Odkładam coraz mniej, ponieważ wszystko drożeje. Od jedzenia po prąd i wodę. No i zapowiada się że będzie coraz gorzej.
Więc wolę wyjechać i spróbować pożyć gdzieś indziej.

Zastanawiam się tylko jakie kraje brać pod uwagę.
Oczywiste jest to że nie mogę przecież wybrać Norwegii czy Anglii, bo tam drozej i moje zarobki w PLN byłyby nie wystarczające.
Dodam jeszcze że nie muszę mieszkać w dużym mieście czy stolicy. Nawet lepiej gdybym trafiła na jakąś wioskę spokojną. Więc moje wymagania są bardzo elastyczne. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Myślę że na pewno są jakieś państwa gdzie za życie płaci się mniej niż w PL lub ceny są podobne.
Chcę spróbować póki jestem młoda i dzieci nie mam, rodziny.

Możecie mi coś doradzić? Jaki kraj ? Lub najlepiej opowiedzieć jak to było u was/ waszych znajomych.
Będę wdzięczna ( ʖ̯)

#emigracja #podroze #biznses #wlasnafirma #europa #pytanie #pytaniedoeksperta #pieniadze #przemyslenia
  • 20
@Hinata_: Jak wolisz wioskę to wybierz Szkocje, tylko obierz kierunek północ kraju. Jest naprawdę pięknie i spokojnie. Ceny są moim zdaniem bardzo zbliżone do Polskich a nawet takie same.
@comehugme Teraz każdy żyje jak król xD
A tak serio to dla mnie te 4k to dużo. Czasami trafi się miesiąc gdzie zarabiam prawie drugie tyle.
Może po prostu mi wydaje się że to dużo ponieważ mam tylko siebie na utrzymaniu. :D
@reca: niby tak, ale masz beauty hotspots I ceny beda jak w Edi, np taki Fort William czy Oban, bo wyżej jak Inv czy jeszcze wyżej na Oarkney to jednak brak cywilizacji na dłuższa mete, weekend spoko w highlands czasem ale żeby tam żyć? cienka decyzja
Z UE to Bułgaria, południe Włoch też fajne, ale uchodźcy, Azory, poza UE to Serbia, Czarnogóra, Ukraina, a dalej to Gwatemala bardzo przyjemny kraj i poduczysz się szybko hiszpańskiego, z Azją to różnie Indie ale północ Ladhak jak lubisz góry(coś o nich pisałaś).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hinata_: Wyspy Kanaryjskie. Tam ludzie po 900€ zarabiają i żyją. Będziesz miała i góry i ocean. A jak wynajmiesz coś w interiorze, a nie przy samym wybrzeżu to będzie tanio.