Wpis z mikrobloga

Znalezisko: Cukrzyca to całkiem niezły biznes

W Polsce osoby z cukrzycą do 16. roku życia otrzymują zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 153 złotych miesięcznie niezależnie od stopnia niepełnosprawności. W tym roku skończyłem 20 lat, czyli od 2016 roku obowiązują mnie inne przepisy. Osoby w moim wieku, aby otrzymywać takie świadczenie muszą mieć znaczny, lub umiarkowany stopień niepełnosprawności. Ja mam lekki, tak jak wielu cukrzyków, a co za tym idzie, tracę możliwość uzyskania takiego świadczenia, które pomogłoby mi w jakimś stopniu zmniejszyć koszty leczenia. Powiatowe Zespoły ds. Orzekania o Niepełnosprawności często tak robią. Wszystko zależy od łaski orzecznika. Jeden uzna, że jest to stopień lekki, inny, że umiarkowany. Wiecie, że takie orzeczenia są wydawane na czas określony? To tak, jakbym za jakiś czas mógł się wyleczyć z choroby, mimo że w całej historii medycyny nie było takiego przypadku.

#zdrowie #medycyna #polska #ciekawostki #cukrzyca #lekarz #urzedasstory #patologiazmiasta
źródło: comment_1595762555CUU5GMsuVodnbnr65Vd3GY.jpg
  • 12
@CT-27-5555: z mojego doświadczenia, to takie diety są raczej strednio polecane
Co prawda ja mam doświadczenie z cukrzycą ciążowa, ale tego typu zmiana żywienia zdecydowanie nie była dobrze widziana przez diabetologa i dietetyka.