Wpis z mikrobloga

Za każdym razem gdy widzę jak taki partyjny funkcjonariusz pewny swojej sytuacji materialnej po tym co proponuje gada o polexicie mam ochotę wziąć go za fraki i postawić przed zwykłymi ludźmi rolnikami czy pracownikami fabryk powiedzieć im co chciał im zgotować i zostawić z nimi na pare minut.

Może by coś zrozumiał baran jeden z drugim.

#polexit #neuropa #4konserwy #bekazpodludzi #bekazprawakow #konfederacja #uniaeuropejska
źródło: comment_1595763862yB86HGr8RaT0YJ7YKM2eea.jpg
  • 35
@BekaZWykopuZeHoho: przecież ziemkiewicz w tym cytacie nie proponuje wyjścia z UE tylko stwierdził, że musimy być gotowi do wyjścia... przerasta cię czytanie czy rozumienie tego co czytasz?
I taka jest prawda, w naszym interesie jest nie być uzależnionym od zewnętrznych organizacji/krajów. Więc jak najbardziej powinniśmy być gotowi na wyjście, tak samo jak na ryzyko wojny, epidemii, etc. Ogarnij się chłopie.
j po tym co proponuje gada o polexicie mam ochotę wziąć go za fraki i postawić przed zwykłymi ludźmi rolnikami czy pracownikami fabryk powiedzieć im co chciał im zgotować i zostawić z nimi na pare minut.


@BekaZWykopuZeHoho: nic tak nie udupiło jak sankcje Rosjan na polskie rolnictwo( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Volki:

Ale to Polska zrobi sobie krzywdę wyjściem nie ue, powiedz mi czy ty serio myślisz że ktoś kto straci prace i mozliwisc utrzymania rodziny przez polexit będzie myślał o „suwerenności”?

Poza tym dlaczego ma mi przeszkadzać kiedy ue nie pozwala zamienić Polski w drugą Turcje?

Nie każdy jest mentalnym niewolnikiem twojego pokroju :)

A i federacja europejska to lepsze wyjście niż pomiatana przez Chiny i Indie zbałkanizowana Europa.

@Kaczypawlak:
@Volki:

Zyska nową xDDDD

Chłopie ty jesteś jak taki neofita nawrócony na komunizm.

Ue to 80% naszego eksportu i dzięki byciu częścią wspólnego rynku jesteśmy dużo bardziej atrakcyjni dla inwestorów spoza wspólnoty (polecam poczytać co Japończycy powiedzieli Brytyjczykom w tej sprawie) jakie to niby reformy powstrzymają odpływ kapitału, padającą na pysk złotówkę i bariery eksportowe na naszym głównym rynku zbytu?

Jeśli masz mi wciskać jakieś głodne kawałki jak to unia się
wziąć go za fraki i postawić przed zwykłymi ludźmi rolnikami czy pracownikami fabryk powiedzieć im co chciał im zgotować


@BekaZWykopuZeHoho: Postaw, proszę bardzo. Prosty rolnik/hodowca z zasobami na własny użytek akurat sam może tobie powiedzieć, co mu w unijnym prawie nie pasuje. A pracownik fabryki też pewnie chętnie dowie się, dlaczego nie zarabia w dużej zachodniej firmie tyle ile pracownik na tym samym stanowisku na zachodzie. Argument o utracie pracy po
Ue to 80% naszego eksportu


@BekaZWykopuZeHoho: @Volki: ponad 83% eksportu, wspólna taryfa celna, swoboda przepływu kapitału i ludzi i przede wszystkich "brama" do europy dla państw nieeuropejskich. Inwestują u nas, bo dzięki temu zyskują dostęp do wspólnego rynku.

My bez UE cofamy się z dnia na dzień do poziomu Ukrainy.

W takim wypadku nawet Ziemniak utuczony na partyjnej kasie stanie się w końcu biedakiem.
@amperrowwer:

Jeśli masz mi coś zapodawac że Polska wyjdzie sobie z ue i zostawi co jej się podoba to xDDDDD

A i ja tych rolników znam lepiej niż niejeden wykopek i zaufaj mi jak się dowiedzą że stracą dopłaty a na eksport na zachód będą mieć cła i kontyngenty to teksty że krów nie trzeba będzie kolczykować każą ci sobie wsadzić.

I jak niby polexit sprawi że pracownicy fabryk będą zarabiać
@BekaZWykopuZeHoho wśród znajomych i rodziny widzę dużo zależności z eog, ktoś z rodziny jedzie zarabia kasę. Przeważnie pcha ja w samochod/remont kupno mieszkania itd. Dzięki temu inna część rodziny ma dużo pracy w budowlance, jako mechanicy itd. Bezrobocie jest już tak niskie że pełno uktaincow itp się robi ale oni wszyscy pracując, napędzają gospodarkę więc wg mnie jest spoko. Gorzej że budżet państwa rośnie, ale jest trwoniony na kupowanie głosów a nie
Ue to 80% naszego eksportu i dzięki byciu częścią wspólnego rynku jesteśmy dużo bardziej atrakcyjni dla inwestorów spoza wspólnoty


@BekaZWykopuZeHoho: Jestem tylko ciekaw czemu cala neuropa pieje z zachwytu nad haslami o niepodleglosci Szkocji, skoro Szkocja w stosunku do UK jest w tej samej pozycji co Polska w stosunku do UK