Wpis z mikrobloga

@Lapidarny:
Z takim całkowicie budowanym od zera sprzętem jest naprawdę sporo roboty i efekt prac zajmuje sporo miejsca.

Można sobie znacznie ułatwić sprawę kupując po taniości jakiś chiński projektor LCD o podobnym rozmiarze ekranu (np. CL720D) i podmienić ekran. + ewentualnie popracować nad większą mocą oświetlenia jeżeli był by z tym problem (ekran 4k będzie przepuszczać znacznie mniej światła niż oryginalny 720p). Optyka jest największym wyzwaniem, przerabiając gotowe urządzenie ten problem
@LogosM: które robiłeś, te krawędziowe czy z kilkoma paskami led zamiast świetlówek? Ja to drugie i ledów nie widać, plafon jest podświetlony równomiernie, ale użyłem trochę za słabych diód (albo za mało) i nadaje się to do oświetlenia co najwyżej jakiegoś małego pomieszczenia. Nie da się tego pomylić ze światłem słonecznym padającym przez okno jak to wygląda na filmie.
Łącznie 3 telewizory rozebrałem zanim trafił mi się taki gdzie by to
Taki Adam Słodowy obecnych czasów. Jego projekty jednakże były dużo bardziej teoretyczne i wyglądały tylko ładnie na zdjęciu. To ma większą szansę powodzenia.

Ja konstruuję menadżer hardwareowy USB haseł z przyciskami touch , wyświetlaczem LED , połączenie emulatora klawiatury i portu szeregowego do obsługi przez terminal z komendami, szyfrowanie zawartości AES 256. Wszystko na jednym mikrokontrolerze. Jest już prawie na ukończeniu ale ile to prawie potrwa nie wiadomo. W kazdym badz razie
@only: Robiłem z paskami LED, które zamówiłem z jego linku z amazonu niemieckiego. Rozłożyłem je równomiernie na całym panelu i ewidentnie są za blisko i nie są rozpraszane, widać pojedyncze diody. Chciałem taki panel użyć do robienia zdjęć studyjnych i dupa. Muszę to jakoś przerobić.
@hades9: akurat o błędach konstrukcyjnych wspomina w filmikach okazyjnie
@LogosM: nie wystarczy dorzucić dodatkowego panelu z plexi przetartego papierem ściernym? Popularna metoda przy robieniu DIY pudełek bezcieniowych z budżetem większym niż 20zł na karton i pergamin ( ͡° ͜ʖ ͡°)