Wpis z mikrobloga

@Mollina ta konwencja nic nie zmieni. W Polsce od lat jest problem z przemoca domowa, bo nikt nie reaguje. Kobiety maja syndrom sztokholmski, a mezczyzni sa wysmiewani. Sasiedzi nie reaguja, "bo to nie moja sprawa". Poza tym co z mezczyznami, ktorzy doswiadczaja przemocy domowej, sa bici i maltretowani psychicznie? Ciagle sie mowi o kobietach, a mezczyzn sie w tym temacie marginalizuje. Problem jest znacznie wiekszy niz sie wszystkim wydaje, bo faceci poprostu
@djtartini1 w ogole zobacz poprawki o jakie wniosla Wielka Brytania ;) poza tym ciekawia mnie zapisy o pelnej zgodzie na seks. Rzecza niepodwazalna jest, ze seks miedzy dwoma osobami jest na zasadzie obustronnej zgody. Tylko co wtedy, jak jedna ze stron wniesie o gwalt, bo przeciez nie powiedziala, ze sie zgadza? Dochodzimy do kuriozum. Moze trzeba bedzie sporzadzac pisemna zgode?
@Tywin_Lannister: Ale co wy chcecie? Pracuje z Turkiem i jego żona zgięta #!$%@? za nim z torbami zakupów, wychowuje dzieci, a on se siedzi i ta jeszcze lata koło niego i usługuje w pracy, żarcie rozstawia a on przychodzi z kwaśna mina i żre i nawet nie podziękuję. Baba po 30 i wygląda jak śmierć, jakby nie spała w ogóle. Wy się cieszcie, że polaczki tak wam do dupy wchodzą. Moim
@Dymass: nie jestem prawnikiem ale ja to rozumiem tak, że konwencja chroni, by rząd nie wprowadził prawa z nią sprzecznego. Nie rozumiem jednak czemu nagle polski rząd chce z niej zrezygnować, skoro ją podpisaliśmy i weszła w życie od 2014r, ale się domyślam. Teraz, skoro chcemy od niej odejść, oznaczać to może planowane zmiany w prawie, które maja być z nią sprzeczne.
@zielonka18: nie, tam chodzi o kilka zapisów o płci społecznej o religii i przemocy. To się nigdy społeczności konserwatywnej nie podobało, nawet Komorowski podpisywał to na zasadzie nie cieszyłem się. Teraz uznano, że skoro konserwatyści dalej mają większość a Ziobro chce zaznaczyć swoją inicjatywę to w końcu wypowiedzą ten papier.
@Malthan: Śmiejcie się dalej hehe memy, zobaczymy jak zostaniesz tatusiem i twoja córeczka będzie rzygać na fiuty a nad nią kilku facetów, jesteście top cuckami w Europie tylko komuna was zatrzymała. Teraz ciuchcia przyspieszyła i będzie u was kilka razy gorzej jak na zachodzie, a matriarchat was tak #!$%@?, że głupia morde wam przygniecie. Już jesteście nikim w oczach kobiet i pośmiewiskiem na całym świecie Xd Wpisz sobie polish men w