•  

  6:00

  A więc wszelkiej maści złodzieje, mordercy, pedofile gwałciciele właśnie się przeciągają po ośmiu godzinach spokojnego snu aby za chwilę wstać, posoedzieć przy herbacie i poczekač aż kelner przyniesie im śniadanie. Resztę dnia spędzą na rozmowach, oglądaniu telewizji, leżeniu i czytaniu książek. W trakcie jeszcze kantynka, papieroski i obiad i kolacja przyniesione przez kelnera.

  Mam więc nadzieję, że zapierdalasz już na taśmie, aby ta idylla mogła trwać i ktoś kiedyś również mógł porwać i zabić Twoje dziecko byś mógł co rwno zapierdalać jak niewolnik aby mu niczego nie zabrakło a w dniu wyborów jego głos był traktowany na równi z Twoim.

  Udanwgo dnia!

  #dziendobry #polska #prawo #takaprawda #milegodnia

  źródło: IMG_20200727_061206.jpg

  • poprzednie komentarze (37)

  •  

   @Czachaaa to skoro maja tak fajnie to tez idz do pierdla.

  •  

   @olelek: da się jeszcze bardziej odizolować

   źródło: 41o2I90ZT2L._AC_SY400_.jpg

  •  

   xD resocjalizacja nie istnieje człowieku. A wizja pójścia do pierdla, gdzie musisz zdrowo zapierdalać za miskę ryżu bardziej odstrasza niż pobyt w sanatorium z indywidualnym menu

   @tomszczyk: Nie istnieje bo Ty uważasz że nie istnieje. Jebanie za miskę ryżu pomaga, bo Ty twierdzisz że pomaga.

   Jak tu dyskutować z takimi ciężkimi dowodami XD

   Powołaj się na jakieś dane to przyznam Ci rację.

   Na razie to wychodzi na moje, bo Szwecja gdzie skazani mają najwięcej "wolności" ma jeden z najniższych wskaźników więźniów na 100tys obywateli i jeden z najniższych wskaźników recydywy. Około 30%.

   W Polsce to 50% a w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzie "zapierdalaja za miskę ryżu" 60%

   Ilość więźniów na 100tys obywateli w PL możesz sobie odczytać z wykresu poniżej.

   Ale oboje wiemy że i tak Ci to do rozsądku nie przemówi, bo Ty już masz wyrobiony pogląd na podstawie swojego chłopskiego rozumu.

   źródło: ec.europa.eu

  •  

   @venividi: w praktyce resocjalizacja nie istnieje, masz w głowie idylliczny obraz świata

  •  

   @tomszczyk ale np zgadzam się że więźniowie mogliby pracować. Gdyby mieć np jakąś fabrykę, magazyn to byłaby tania siła robocza, a oni mogliby pracować na zmniejszenie wyroku i dostawać jakieś pieniądze np na utrzymanie rodziny na wolności.

   +: QBA__
  •  

   @skar: @venividi: pomijacie jedną ważną rzecz, a mianowicie w krajach skandynawskich taki „nauczony normalnego życia” delikwent po wyjściu z puchy dostaje pracę z pośredniaka, za która opłaci mieszkanie, kupi jedzenie i jeszcze mu zostanie na jakieś drobne pierdoły. Taki człowiek faktycznie może stwierdzić, że nie warto rozrabiać i dać się znowu zamknąć na x lat.

   A w Polsce co? Wyjdzie taki cham, dostanie robote (o ile w ogóle) za najniższą i co ten człowiek ma ze sobą zrobić? Przecież jemu będzie wszystko jedno czy jest na wolności czy zamknięty z kumplami pod celą.

   Na wolności zapierdala cały dzień na mieszkanie i jedzenie i w sumie nawet na to mu nie starczy, gdzie za bramą „na zakładzie” miał to za darmo plus jeszcze siłownia i pingpong wieczorem.

   Nie porównujcie dwóch różnych systemów resocjalizacji bez spojrzenia na ogólne warunki życia w danym kraju.

  •  

   @venividi: Resocjalizacja typów co zabijaliXDDDDD. A no, dajmy im ps4, bo kraje skandynawskie lepiej ich traktują! Szkoda tylko, że to byłyby kolejne koszta. Powinno się normalnie jakiś obóz zrobić, albo załatwić praktyki zawodowe i posyłać do pracy fizycznej

  •  

   @venividi ale co ty mi z jakąś Szwecją wyskakujesz? Zdaje się, że mówimy o Polsce. A znam osobę, która zajmowała się rosocjalizacja. Osoba z misją, powołaniem, która po paru latach tym jebnela, bo nie widziała sensu.
   Inna rzecz jest taka, że ja uważam, że kary powinny być surowsze, zaleznie od przestępstwa, a więźniowie nie powinni być utrzymankami.

  •  

   @venividi: ale dlaczego ty widzisz tylko wyjscie: Leżenie i nie robienie niczego albo zapierdalanie jak w obozie śmierci łupiąc kamienie za suchą kromkę chleba?
   Chyba mozna pracowac normalnie bedac produktywnym i zarabiac na swoje utrzymanie? Czy to jest wedlug ciebie niedopuszczalne? xD

  •  

   @Czachaaa: pozdro dla oglądających #norsemen

   źródło: Jarl_Varg.jpg

  •  

   pomijacie jedną ważną rzecz, a mianowicie w krajach skandynawskich taki „nauczony normalnego życia” delikwent po wyjściu z puchy dostaje pracę z pośredniaka, za która opłaci mieszkanie, kupi jedzenie i jeszcze mu zostanie na jakieś drobne pierdoły. Taki człowiek faktycznie może stwierdzić, że nie warto rozrabiać i dać się znowu zamknąć na x lat.

   @waskizlo: No ale to jest także element resocjalizacji tych ludzi.

   Resocjalizacja nie kończy się na wyjściu z więzienia. No, przynajmniej w cywilizowanych krajach.

   Nie porównujcie dwóch różnych systemów resocjalizacji bez spojrzenia na ogólne warunki życia w danym kraju.

   @waskizlo: No to weźmy USA. Wysoki standard życia? Wysoki.

   Mimo to mają 60% wskaźnik recydywy i przepełnione więzienia. Ponad 2 miliony więźniów. Dla porównania Canada ma ich niecałe 40000.

  •  

   @Czachaaa to jakiś hardy lewak xd, izolacja to kara w chuj i nikt tam nie wraca ;)

  •  

   @Czachaaa: Ty luju! Popsuleś ranek. Wprowadzić karę śmierci, ograniczenie praw obywatelskich, karne prace.

  •  

   ale co ty mi z jakąś Szwecją wyskakujesz?

   @tomszczyk: Porownanie, słyszałeś kiedyś o czymś takim?

   Żeby ocenić jakość więziennictwa w danym kraju, należy je odnieść do danych z innego kraju. Kumasz?

   A znam osobę, która zajmowała się rosocjalizacja. Osoba z misją, powołaniem, która po paru latach tym jebnela, bo nie widziała sensu.

   @tomszczyk: XD Dowód anegdotyczny to nie dowód.

   Dawaj jakieś dane albo pal wroty na czarną, bo już mi się nie chce z Tobą użerać.

   Nadal się nie wyniosłeś ponad swój chłopski rozum. Wbij to sobie do głowy że jeśli Ty tak uważasz to nie koniecznie musi być prawdą. Więc miej trochę godności i odnieś się do danych które pokazują że zaostrzanie kar i pogorszenie warunków w więzieniu jest w jakikolwiek sposób pozytywne.

  •  

   @waskizlo sugerujesz, że lepszym sposobem jest zniszczenie, zgnojenie czlowieka, wypuszczenie go po jakims czasie na wolność i czekanie, aż znowu kogos ukradnie, zabije albo zgwałci? System powinien uczyć jak sobie poradzić nawet w polskich warunkach.. Prostym przykładem mogą być kursy zawodowe i praca w zakładzie, taki spawacz nie ma najnizszej krajowej..

  •  

   @Czachaaa: uważam że takie osoby powinny zasuwać aż odpracują swoje czynny z solidną rekompensatą najlepiej w czymś na wzór gułagu.
   Każdy który dokonał jakiś określonych czynów np. Umyślny gwałt , morderstwo , czy nawet oszukiwanie innych dla własnych korzyści

  •  

   @Czachaaa: opie nikt ci nie broni tam isc, skoro uwazasz to za taka idylle

  •  

   spokojnego snu

   @Czachaaa no chyba nie.

  •  

   @venividi ale co ci daje takie porównanie? Polska i Szwecją to zupełnie różne kraje, zupełnie różne kultury, itd. wyrwanie z tego jednej rzeczy niczego nie udowadnia.
   To nie jest dowód anegdotyczny tylko relacja z linii frontu z polskiego więzienia, nie szwedzkiego czy amerykańskiego. Typowy lewaczek w skrócie. nie potrafi dyskutować i straszy czarna xD i za przykład wszelkiego dobra i wzoru ma Szwecję. Dawaj na czarno i nie płacz już :-)

  •  

   @Czachaaa: skoro tam jest tak zajebiscie, to wiesz, że naprawdę nie trzeba składać podania i czekać w długiej kolejce aby się tam dostać? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo
   Przecież to wszystko już funkcjonuje ( ͡º ͜ʖ͡º)
   - przez koronawirusa nie ma widzen, nawet z adwokatem - więc zanim uzyskasz pozwolenie na telefon przez 1-2 miesiące jesteś całkowicie bez wiedzy o sprawie

   - żeby mieć tv potrzebujesz specjalnego pozwolenia o które starasz się kilka miesięcy i musisz spełniać warunki + po otrzymaniu zgody czekasz kolejne kijki tygodni zanim ci co wydadzą
   - biblioteka jezdzi raz na miesiac po napisaniu prośby, ale zanim ci założą kartę, minie kilka miesięcy, może rok
   - w tej chwili bardzo ciężko o zwolnienie warunkowe
   - nie ma czegoś takiego jak paczki z zewnątrz. Jedynie możliwość zrobienia ograniczonych zakupów w kantynie raz na 2 tygodnie.

   Większość osadzonych to głównie pijani kierowcy, palacze zioła i awanturnicy, większość poszła by do pracy za darmo, żeby tylko ten czas zleciał .

  •  

   @waskizlo powiedz to lewaczkowi @venividi który to ma za wzór Szwecję wyrywając jedynie info o recydywie xD

  •  

   @Czachaaa: jak można karać dobrych chłopaków za to że do pierdla trafili za niewinność czy pomówienie. Toć w tej sytuacji należy im się jakaś rekompensata za tę pomyłkę( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @MateuszWajchePrzeloz i takim ludziom ta praca powinna być umożliwiona, a nawet obowiązkowa. Trzeba na to spojrzeć trochę szerzej niż przez pryzmat samego więźnia. To są kosmiczne koszty dla obywateli. Jeżeli taki więzień wypracowałby choć część swojego utrzymania to już byłoby dobrze.

  •  

   ale co ci daje takie porównanie? Polska i Szwecją to zupełnie różne kraje, zupełnie różne kultury,

   @tomszczyk: XD Porównujemy systemy więzienne a nie dożynki. A kraje skandynawskie to akurat świetny przykład dobrego sposobu resocjalizacji. Nie dziwię się że nie potrafisz się do niego odnieść.

   Typowy lewaczek w skrócie. nie potrafi dyskutować i straszy czarna xD i za przykład wszelkiego dobra i wzoru ma Szwecję. Dawaj na czarno i nie płacz już :-)

   @tomszczyk: Typowy prawaczek. Nie potrafi podać cienia dowodu na poparcie swojej idiotycznej tezy, opowiada historyjki o koledze który zajmował się resocjalizacja skazanych, myśli że "dyskutuje", na avatarze ma gołą babę.

   Nie myśl że lecisz do klatki za to że jesteś prawakiem. Lecisz bo nie jesteś zdolny do konstruktywnej dyskusji. Jedyne co robisz to spamujesz urojeniami.

  •  

   @venividi to że nie mają czegoś za darmo to kara?

  •  

   @Czachaaa: Teraz jedynymi największymi krzykaczami w ZK są takie sebki, które właśnie mają wiedzę na temat więzień z filmów i jakichś starych porzekadeł. Gitem teraz jest każdy po kim widać, że ma hajs a takie sytuacje, gdzie pedofila wieszają, albo cwelą to już zaleciałość historyczna

   Opowiadał mi kiedyś jeden gość, dość sporej postury jak to do niego na spacerniaku pruły się właśnie takie bociany ale nic nie chciał im robić i nie reagował bo po prostu chciał już odsiedzieć wyrok i mieć "spokój" jakkolwiek to brzmi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @xionze bo ty na nich zapierdalasz w pracy jakim prawem mają być pasożytami

  •  

   @venividi: tylko że my nie jesteśmy w skandynawii i resocjalizacja u nas nie działa. Skoro nie działa to mogli by zwyczajnie pozapierdalać na swoje utrzymanie - prace porządkowe, koszenie, przekop mierzei ;) a najlepiej ich do kopalń spuścić - robiliby za ćwierć darmo a górnicy by nie stękali jak im ciężko i dajcie piętnastkę, bo by mieli 30 więźniów na swoje miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Czachaaa powinni ich wysyłać na przymusowe roboty żeby na siebie zarobili ten co nie zarobi nie zje a po 2 dniach pójdzie do roboty

  •  

   @Czachaaa: jak smutne i podłe musi być """życie""" psolaków, że więzienie jawi im się jako wakacje xD

  •  

   @venividi już ci ktoś wyżej, że nie ma sensu takie porównanie, a ty dalej swoje

  •  

   @Czachaaa: Prostak twojego pokroju nie rozumie, że dwa tygodnie takich atrakcji i już jest dość, a wyrok do odsiedzenia w latach.

  •  

   @Czachaaa: @Arthaniel: taa wypowiada się ten, co więzienie widział w telewizji

  •  

   @Czachaaa ta twarz przypomina mi tego pana

   źródło: 1595834586272.jpg

  •  

   @Kaker: Bardziej martwią mnie pasożyty z cyrku na wiejskiej

  •  

   @Czachaaa:

   po prostu się zamień z nimi, ty będziesz sobie spędzał lata życia w tych jakże luksusowych warunkach za darmo, a ktoś będzie zapieprzał na taśmie jak niewolnik

   zamienisz się? Czy już nie bardzo?

  •  

   tylko że my nie jesteśmy w skandynawii i resocjalizacja u nas nie działa. Skoro nie działa to mogli by zwyczajnie pozapierdalać na swoje utrzymanie

   @shinX: Nigdy nie przyjęliśmy modelu resocjalizacji obecnego w krajach skandynawskich, więc skąd założenie że nie działa?

   Czym różni się Polski Seba patus/złodziej od Szwedzkiego?

   To może Niemcy? Kraj dużo większy od naszego, a na pewno dużo bardziej zaludnionych. Ilość więźniów? 63tys

   Ilość więźniów Polsce? 73tys.

   Wskaźnik recydywy dużo niższy niż a Polsce, dużo większa wolność skazanych, dużo niższy wskaźnik zapełnienia więzień.

   Artykuł: https://www.themarshallproject.org/2015/09/25/prison-without-punishment

  •  

   No to weźmy USA. Wysoki standard życia? Wysoki.

   Mimo to mają 60 skaźnik recydywy i przepełnione więzienia. Ponad 2 miliony więźniów. Dla porównania Canada ma ich niecałe 40000.

   @venividi: USA nie jest jednolitym krajem, występuje tam duże zróżnicowanie w standardzie życia, który wcale nie jest tak wysoki jakby się mogło wydawać

   W Kanadzie mieszka 38 milionów ludzi, w USA 330, więc nie wiem o co Ci chodzi z tym porównaniem 2mln vs 40k xDDDD

   sugerujesz, że lepszym sposobem jest zniszczenie, zgnojenie czlowieka, wypuszczenie go po jakims czasie na wolność i czekanie, aż znowu kogos ukradnie, zabije albo zgwałci? System powinien uczyć jak sobie poradzić nawet w polskich warunkach.. Prostym przykładem mogą być kursy zawodowe i praca w zakładzie, taki spawacz nie ma najnizszej krajowej..

   @skar: sugeruje, że porównania systemów dwóch zupełnie różnych państw jest bez sensu.

   Kursy zawodowe? xD
   Ja Cie proszę... ludzie z czystą kartoteką czasami chuja zdziałają po takim kursie a co dopiero typ co wyskoczył po 10 latach leżenia na pryczy.

   Aha, i spawacz zarabia najniższą jak najbardziej. To, że naciągnie godzinami to jest druga sprawa, ale goła godzinówka dla świeżego pacjenta zaraz po kursie oscyluje w granicach najniższej

  •  

   @Czachaaa Jak dla mnie to powinno się na nich testować leki i szczepionki. Po co męczyć niewinne zwierzęta jak mamy pełno obiektów doświadczalnych w klatkach.

  •  

   @venividi: Myśle, ze jest tu wiele osób z dużo dłuższym stażem izolacji, która jest całkowicie dobrowolna.

  •  

   @venividi: nie mówię że skandynawski nie działa, mówię że obecnie stosowany w Polsce nie działa. Osobiście wolałbym żeby patusy zapierdalały niż grały w ping-ponga.

   +: Asmo
  •  

   W Kanadzie mieszka 38 milionów ludzi, w USA 330, więc nie wiem o co Ci chodzi z tym porównaniem 2mln vs 40k xDDDD

   @waskizlo: Z czego wynika że w Kanadzie masz 6 krotnie niższa szanse na trafienie do więzienia. Statystycznie.

   Wystarczy liczbę skazanych podzielić przez liczbę ludności żeby wyszło ze USA ma najwyższy wskaźnik skazanych na 100tys mieszkańców na świecie.

   A przecież to wysoko rozwinięty kraj. Nie powinien wyprzedzać krajów demoludu albo innych gorzej rozwiniętych.

   Polecam artykuł, fajnie wyjaśniają dlaczego tak jest i dlaczego USA przoduje w statystykach.

   https://www.themarshallproject.org/2015/09/25/prison-without-punishment

   Spoiler: To nie tak że ludzie w USA to jacyś straszni przestępcy i dlatego USA wyprzedza inne kraje. To system resocjalizacji, którego nie ma, jest zły a recydywa wynosi 60% i nie zapowiada się żeby miała spaść.

  •  

   nie mówię że skandynawski nie działa, mówię że obecnie stosowany w Polsce nie działa. Osobiście wolałbym żeby patusy zapierdalały niż grały w ping-ponga.

   @shinX: W USA mają podobny do tego co proponujesz. Nie wygląda żeby działało, bo USA ma najwyższy wskaźnik przestępców na 100tys mieszkańców i wysoki recydywy.

  •  

   @Czachaaa: jak sobie wyobrażasz społeczeństwo bez systemu penitencjarnego?

  •  

   @Czachaaa: ale wiesz ze nawet gdyby dziś zamknęli wszystkie więzienia i wypuścili więźniów to Ty byś i tak musiał jebać na kogoś albo na coś innego i nigdy się to nie zmieni

  •  

   @Arthaniel nie rozsmieszaj mnie. Szybciej się dostaniesz do specjalisty na NFZ niż w pudle

  •  

   @venividi: w USA większość osadzonych to, ekhm, ludzie koloru, więc średnio się to przekłada na naszych homogenicznych patusów. Poza tym spójrz na to tak - chciałbyś mieć wykoszone wały do spacerów, zamiatane ulice i te wszystkie inne roboty na które nigdy nie ma pieniędzy ani chętnych? No właśnie, też bym chciał :]

  •  

   w USA większość osadzonych to, ekhm, ludzie koloru, więc średnio się to przekłada na naszych homogenicznych patusów

   @shinX: A Niemieckie patusy się przekładają? Bo Niemcy mają mniej więźniów niż PL, pomimo większej liczby ludności. Ale mają bardziej cywilizowane więzienia i programy resocjalizacji.

   Poza tym spójrz na to tak - chciałbyś mieć wykoszone wały do spacerów, zamiatane ulice i te wszystkie inne roboty na które nigdy nie ma pieniędzy ani chętnych? No właśnie, też bym chciał :]

   @shinX: Chciałbym żeby byli na to chętni wśród zwykłych ludzi i chciałbym żeby więzienia nie były przepełnione.

   Chciałbym też żeby patus który wyjdzie z więzienia miał zapewnioną pracę i dalszą resocjalizacje zebym nie musiał się bać że kiedy wyjdzie z pierdla to przerzuci się z kradzieży na gwałty, rozboje albo inne gorsze przestępstwa.

   Jak posadzisz osiedlowego Sebe z mordercami to małe są szanse że wyrośnie na kogoś lepszego.

  •  

   @venividi: może najpierw zadbajmy o to żeby ludzie nie osadzeni mieli zapewnioną pracę :)

   Chciałbym żeby byli na to chętni wśród zwykłych ludzi
   daj przykład, wyjdź przed szereg, wykonaj czyn społeczny! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Nie chce mi sie wolac wszystkich ktorzy mi piszą zebym sie zamienil bo odsiadka to mordęga, ale prezentujecie swietna logike:

   Dajcie spokoj wiezniowi niech lezy a my na niego zapierdalajmy bo jest pokrzywdzony bo go zamkneli! Za duzo instagrama moi drodzy.
   Otóż zamkneli go bo jest śmieciem i szkodzil innym wiem z jakiej okazji my mamy jeszcze na niego pracowac? Jeszcze mu kurwa paczkę wyslij jeden z drugim. Ludzie w tym smieszbym panstwie żrą chleb z masłem ale jako ze nikogo nie zabili to nikt im nic bez pracy nie da

  •  

   @venividi: fajnie ta dyskusja wygląda, jedna osoba rzuca argumentami, statystykami, danymi, cała reszta ją atakuje "BO WIĘŹNIOWIE TO POWINNI CIĘŻKO PRACOWAĆ BO TAK" i opiera swoje podejście na emocjach i błędach poznawczych. Szanuję, że Ci się nadal chce.

  •  

   @Cinkito: nie powinni ciezko pracowac bo tak tylko powinni pracowac na swojenutrzymanie jak kazdy prawy czlowiek a wy prezentujecie logike ze nie moga pracowac bo sa pokrzywdzeni bo sa izolowani xD
   Otoz oni odbywaja karę wiec powinni robic to co prawozadny obywatel i do tego miec dolozona kare a wy im dajecie benefity ktorych nie maja zwtkli ludzie bo oni biedni są izolowani. Tak kurwa bo trafili tam za darmo

  •  

   @xionze: o chuj, czy ty właśnie porównałeś przymus pracy więźniów do obozu, w którym znaleźli się niewinni ludzie?

  •  

   @sidhellfire: nie wymagaj wiele od ludzi dla ktorych zrodlem swiatopogladow jest facebook i instagram xD

  •  

   Czym różni się Polski Seba patus/złodziej od Szwedzkiego?

   @venividi: polski seba jeżeli dorastał na typowym blokowisku lub ogólnie wywodzi się z biedniejszych rejonów ma bardzo niski stopień zaufania do aparatu państwowego w ogóle.

   Taki seba patus „nie gada z psami”, nie jest konfidentem i już na pewno jeżeli trafi do puchy to nie będzie się chętnie układał z „wychowkiem”.

   W Polsce nadal ktoś kto przestrzega przepisów ma łatkę „FRAJER”, dlatego kultura więzienna nadal ma się dobrze i w pewnych kręgach odjebanie wyroku ma status niemal prestiżowy.

   W Szwecji (gdzie mieszkam od kilku lat BTW) dla kontrastu masz bardzo wysokie zaufanie i poszanowanie dla prawa i przepisów. Dla szweda nie istnieje takie pojęcie jak frajer lub konfident - no bo przecież skoro ktoś zawiadomił o przestępstwie lub przestrzega reguł to robi to co powinien.

   Zatem nie da się zrobić kopiuj-wklej systemu resocjalizacji, tylko dlatego, że on gdzieś tam działa lepiej.

   Żeby nie było, nie jestem za gnojeniem i biczowaniem więźniów, jednak nie uważam żeby model skandynawski był możliwy do zastosowania w Polsce.

   A już tak na sam koniec to więzienia polskie i szwedzkie za bardzo się nie różnią. Te pierwsze są lepiej utrzymanie i mniej przepełnione. Znam typa co siedział w Szwecji 3 lata na pojedynczej celi za handel dragami, dopiero ostatnie pół roku mogl wyjsc i gdzies popracowac za jakies smieszne drobniaki. W Polsce podejrzewam ze za pierwszy wyrok i handel jakimis smiesznymi ilosciami zielonego trafil by na zaklad półotwarty albo w ogóle dostałby zawiasy. No ale to jest taki jeden przykład niczego nie dowodzący

  •  

   @erixon:
   Powinni jednak pracować jak wszyscy, przynajmniej by nie mieli aż tyle okazji do knucia lub dręczenia słabszych. Często się mówi, że chłopak czy dziewczyna (generalnie młodzi) z małym przewinieniem wychodzą z więzienia bardziej zdemoralizowani niż wtedy, kiedy tam trafili.

   +: Asmo
  •  

   @Czachaaa: do pewnego momentu myślałem że mówisz o posłach xD

  •  

   @sidhellfire: Żeby popierać prace przymusową to trzeba mieć najebane pod garem,
   @Czachaaa: o sobie mówisz?

  •  

   @tomszczyk: to tez nie dziala, kary wcale nie odstraszaja

  •  

   @Czachaaa: pedofile i dzieciobójcy mają masakrę w więzieniach

  •  

   @xionze: w sensie nie darmową, a za benefity. Czy nas sytuacja ekonomiczna nie zmusza do pracy? Tylko nie wyskakuj znów z hitlerowcami.

  •  

   Samo odizolowanie od świata zewnętrznego jest karą jaką skazany ponosi. Jeśli uważasz że to niska karą, to proponuję Ci odizolować się od wszelkich zewnętrznych bodźców na kilka miesięcy np. w pokoju z jednorazową możliwością na "spacer" dookoła domu lub bloku przez 15 min.

   @venividi: Zasadniczo to opisałeś właśnie życie sporej części wykopków.

  •  

   @Arthaniel:
   Żeby lekarze tak chętnie ich przyjmowali xD. Oj ludzie, zejdźcie trochę na ziemie.

   +: Nahnah
  •  

   @Czachaaa:
   mmm... apel o 6 rano, ciepły prysznic raz na trzy dni, siedzenie w jednym pomieszczeniu z bandą patusów alkoholików, tv i konsole masz jak sobie jak przyjnkesiesz z domu, a na jedno miejsce do pracy w więziennej kuchni czy stolarni jest 30 chętnych to bo jedyny sposób żeby tam nie umrzeć z nudów. Fajne senatorium ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Oj tak byczq +1
   Ja już po porannym apelu i zaraz zabieram się za trening, a potem będę ogrywał kolejne gierki na ps4 hehe. Kumpel mi ostatnio przyniósł tlou2 wiec będzie grane


   @przeczki: się śmiej, ale znajomy spowodował wypadek po pijaku, w którym zginął jego kumpel siedzący obok i dostał wyrok 2 lat w zakładzie karnym, gdzie miał właśnie plejkę i cele nie były nawet zamykane oraz kilka razy w roku mógł korzystać z przepustek... ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   Zatem nie da się zrobić kopiuj-wklej systemu resocjalizacji, tylko dlatego, że on gdzieś tam działa lepiej.

   @waskizlo: Zgadzam się. Zauważ jednak że ten system działa w Szwecji nie od 2-3 lat tylko od ponad 30. Rozumiem że na skutek przemian ustrojowych nasze społeczeństwo wygląda nieco inaczej, ale to nie powód do zaostrzania prawa karnego, które do niczego nie prowadzi tylko do większej patologii.

  •  

   @sidhellfire: bo we więzieniach to wakacje i sanatorium i trzeba pensjonariuszy ZK batem gonić do roboty.

  •  

   @Fighter_forGlory być może nie, ale więźniowie zarabiają na swój pobyt

  •  

   Oj tak, ten lekarz to na chuj im. Raz czekałem ponad godzinę do chirurga z podejrzeniem wyrostka, a ty sobie wszedł bez kolejki , w ładnym zielonym mundurku, i przy nogach i rękach srebrne bransolety warte więcej pewnie niż outfit pani z recepcji

  •  

   Oj tak byczq +1ej

   @przeczki: Ile masz lat?
   Zastanawiam sie czy tylko gimby uzywają tej frazy

  •  

   @Czachaaa: to co jeszcze robisz na wolności?

  •  

   @durielek2: o widze ze kolejny z logika: biedny wiezien za darmo go tam wtracili to pracujmy na niego zeby mu ulżyć bo jest pokrzywdzony przez los bo go zamkneli.
   Krzyczysz pod zakladem "pozdrowienia do wiezienia" ? Xd

  •  

   @Czachaaa: co? to ty twierdzisz, że w więzieniu jest zajebiście

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Czachaaa: zapomniał o wytatuowaniu kropki przy kąciku ust.

  •  

   @tomszczyk:

   Venividi ma racje. W Polsce jest duży problem z recydywą, bo zamyka się ludzi w więzieniach oni poznają tam innych patusów, po czym po odbyciu wyroku wychodzą z workiem z gaciami i niczym innym. To co mają robić? Znowu popełniają przedstępstwa.

   W opozycji są ośrodki półotwarte, gdzie ludzie mają pracę za którą dostają pieniądze i dużo więcej wolności. Poziom recydywy jest minimalny, ludzie wychodzą i zaczynają normalne życie.

  •  

   @Czachaaa: brak swobody robienia tego co się chcę i codzienna rutyna faktycznie super

  •  

   @MateuszWajchePrzeloz: jak nie ma jak są kwartalne paczki z wolności, do 5KG.

  •  

   @Czachaaa jak to kurwa jest że w dzisiejszych czasach Chińczyki potrafią mieć swoich niewolników i cały świat ma na to wyjebane, a cała reszta świata nie potrafi zagonić więźniów do roboty dla wypracowywania PKB? Przecież powinny powstawać jakieś przywiezienne zakłady produkcyjne i niech gnidy robią elektronikę żebyśmy nie musieli wszystkiego z Chin ściągać

  •  

   @Czachaaa: pajace dalej nie wiedzą, że resocjalizacja to tylko kolejny argument, że można robić rozboje, bo przecież i tak będzie siedział w więzieniu i się opierdalał i grał na konsoliXD. Kurwa wykopki rzucające statystykami z krajów bogatych KEK

  •  

   Głos nie był na równi bo on mógł zagłosować, nie tak jak ci za granicą i trzeba do tego dodać, że raczej nie przyszedl mu na telefon alert rcb ktory mial go zniechecic do stania w kolejce :)

  •  

   @venividi: dobra, przestań już. Jak czytam to całe pierdololo

   -venividi podaje rozsądne argumenty
   -haha lewak
   -v. Podaje statystyki
   -hej koledzy prawacy co on pi3rdoli haha
   -v próbuje wytłumaczyć to prostymi słowami
   -ale to tak nie dziala, bo ja tak mówię, tu masz mój dowód anegdotyczny który przed chwilą wymyśliłem

   To z każdą sekundą czuję rosnącą wściekłość. Jak w ogóle ktokolwiek może myśleć, że w takim społeczeństwie przyjmie sie rozwiązanie które jest przemyślane, humanitarne i skuteczne?

  •  

   @Czachaaa Ale głupi post XD nigdy się tak nie uśmiałem.

  •  

   @sidhellfire: Gdzie tam było pytanie? Nikt u nas więźniów nie zmusza do pracy bo:
   a) jest to nielegalne
   b) nie ma tyle pracy dla osadzonych i nie każdy osadzony może pracować także ze względów bezpieczeństwa

  •  

   @Czachaaa: mogliby zbierać kleszcze w lesie

  •  

   @Czachaaa: Poziom Twojej wypowiedzi jest chyba poniżej TVP. Wiadomo, ze niektóre punktu słusznie wywołują frustracje ale przedstawiłeś to tak jakby np powiedzieć ze wybuch bomby atomowej nad Polska byłby zbawienny w skutkach bo zabiłby tego sąsiada chuja co pali na balkonie i nie sprząta po psie bez wspominania o tym ze Ciebie i Twoja rodzine tez zmiotłoby z planszy

  •  

   @Czachaaa: no to tam idźcie jak wam tam tak zajebiście dobrze. W kwietniu był płacz bo za wyjście z domu groził mandat ale wciąż można se było iść do sklepu po co chcesz, w domu se możesz robić co chcesz. W pierdlu tak nie ma. Zapraszam jak wam tak kurwa wygodnie

  •  

   @Pierorzek jakie rozsądne argumenty? Szwecja nie jest rozsądnym argumentem, bo żyją tam zupełnie inni ludzie niż w Polsce. Wycięcie jednego parametru z całości ma coś udowodnić? Może ty czy inne pelikany to łykną, ale nie każdy jest tak głupi.

  •  

   @Czachaaa: to zapewne ten mityczny Człowiek-Pisanka.

  •  

   @venividi:

   ale takie kraje jak Szwecja pokazują że to nie działa.

   Tu niestety duzo zalezy od mentalnosci spolecznej. Cos co dziala w Szwecji nie musi dzialac w Japonii czy Chrowacji. Nie ma uniwersalnej receptury na idealne spoleczenstwo, jak chcieliby prosci ludzie

  •  

   @tomszczyk resocjalizacja jak najbardziej istnieje. A co do budowania dróg, to koszt pilnowania takich więźniów prawdopodobnie przekroczyłby koszt zatrudnienia ludzi spoza więzienia.

  •  

   @Czachaaa swoją drogą, ten post który napisałeś, jest najlepszym przykładem wykopu, im mniej wiem na dany temat, tym chętniej się wypowiem. Na bzdury którymi nabity jest Twój post nie wystarczy ni palców do ich naliczenia

  •  

   @Pierorzek: Rzecz w tym że emocje i poczucie niesprawiedliwości (bo dlaczego ja mam łożyć na bandytów) bierze górę.

   Problem leży w tym że ludzie nie są w większości zdolni do chłodnego spojrzenia na temat.

   Rozwiązanie proponowane przez OPa jest tylko powierzchownie dobre i daje upust moralności że za zbrodnię należy się możliwie najwyższa kara.

   Rzecz w tym że generuje to efekt odwrotny i poziom patologii rośnie, otwierają się nowe więzienia, bo obecne są przepełnione i nie spełniają swojej podstawowej roli czyli resocjalizacji. Przecież po to się kogoś karze żeby w przyszłości tej kary unikał.

   Finalnie pomimo tego że pojedynczy więźniowie kosztują podatnika prawie nic to cała machina administracyjna przybiera olbrzymie rozmiary i finalnie wszyscy płacą za to więcej, bo trzeba utrzymywać olbrzymie ośrodki i niezliczoną ilość pracowników więziennych, a patologia nie maleje.

   Więzienia mamy po to żeby w konsekwencji zmniejszać przestępczość a nie żeby zaspokajać ego pseudosprawiedliwych Januszy i generować jeszcze większą ilość patusów.

  •  

   @venividi tu nie chodzi o resocjalizacje a o to, że taka wolność skazanych i przywileje to jawna nie sprawiedliwość wobec uczciwych obywateli.

  •  

   Mam więc nadzieję, że zapierdalasz już na taśmie, aby ta idylla mogła trwać i ktoś kiedyś również mógł porwać i zabić Twoje dziecko
   @Czachaaa: nie wiem czy specjalnie czy się zapędziłeś ale tu jest mocna nieścisłość. generalnie z resztą wypowiedzi się zgadzam ale tu muszę zaprotestować. Płacę podatki, żeby te zwierzęta, które w ten sposób postępują były izolowane od społeczeństwa na czas resocjalizacji. Nie po to, żeby ktoś mógł zabijać. Na to się nie musimy zrzucać, to można za darmo, nawet przy każe smierci.

  •  

   nie powinni ciezko pracowac bo tak tylko powinni pracowac na swojenutrzymanie jak kazdy prawy czlowiek

   @Czachaaa: I rozumiem że jesteś gotowy dopłacić więcej żeby tylko Pan Patus "odpracował swoje"? Bo nie wiem czy zauważyłeś ale Pan Patus to nie jest Mireczek co pojedzie sam do zakładu i posklada 8h kartony za najniższą krajową, a później wróci tramwajem do ZK.

   Używanie więźniów do pracy brzmi fajnie w teorii, ale jest chujowe w praktyce. Potrzebujesz sporych nakładów finansowych żeby wdrożyć jakąś formę pracy, na upilnowanie, na zapłatę. Finalnie, biorąc pod uwagę koszta pracy i zyski z produkcji, okazuje się że taniej by było wrócić do systemu "siedzą w celi i dostają tanią michę żarcia".

   +: pazn
  •  

   @Czachaaa: Przeciez to gostek z mojego awataruXD Rataj M na yt sie nazywa

  •  

   @Czachaaa: XDDDDDDDDDD co ty masz w bani człowieku lol

  •  

   @bojesiezielonego kto ci tak powiedział? Pedofil siedzi w celi z innymi pedofilami, jest izolowany od tych którzy mogliby zrobić mu krzywdę. Zazwyczaj jedyna przykrość, która może go spotkać to wyzwisko w jego stronę.
   Są również pedofile czy gwałciciele na oddziałach półotwartych, gdzie szansa na dostanie wpierniczu mogłaby być większa, ale nie ma za bardzo chętnych do takiego czynu, bo po co ryzykować przeniesienie na oddział zamknięty jeżeli można spokojnie siedzieć na półotworku?

   @Czachaaa Ogólnie ludzie, którzy nigdy nie widzieli ZK w środku mają bardzo dziwne przemyślenia na temat pobytu w więzieniu. Dla kogoś z normalnego domu pobyt w więzieniu na pewno nie byłby niczym przyjemnym, sam osobiście nigdy nie chciałbym tam trafić jako skazany, ale dla kogoś z domu biednego i patologicznego może to być naprawdę życiowa "atrakcją". Zresztą widać jak dla wielu z tych łebków pobyt w ZK jest prestiżowy, oni chętnie chwalą się popełnionymi przestępstwami i nie ukrywają, że dalej będą je popełniać. Przychodzą z biednego domu, a w ZK mają trzy posiłki dziennie, możliwość pracy, kursy, programy, atrakcje (tv, konsole to standard, zdarzają się nawet koncerty jakichś raperów). Nie w każdym ZK mogą ćwiczyć, ale i tak to robią, a dodając do tego kalorie, których na wolności w takich ilościach nie mieli, oraz sterydy, które chcąc nie chcąc w zakładach są dostępne, rosną i robią formę, co po wyjściu na wolność na pewno będzie dla nich dużym atutem. Lekarz, codzienne telefony do rodziny czy kumpli, możliwość wyboru diety (m.in. podstawowa, lekkostrawna, dla cukrzyków, wyznaniowa, wege), prawda jest ze wielu kryminał uratował życie (przychodzi wyniszczony zabrudzony alkoholik, po kilku miesiącach wychodzi wyglądając parę lat młodziej).
   Są skazani, którzy do ZK trafili przez głupi błąd, widać że żałują, wstydzą się i że ten pobyt wpłynie negatywnie na ich życie. Ale dla tych wszystkich sebków, których jest większość, to jest prestiż, oni po wyjściu będą na dzielnicy traktowani z większym szacunkiem. Brak wolności jest wielką dolegliwością, ale przy tylu przywilejach, które obecnie posiadają, da radę ten brak wolności przełknąć.
   A mity o gnębionych pedofilach czy klawiszach znęcających się nad skazanymi zawsze mnie śmieszą. To już nie te czasy, teraz zakłady są pełne kamer, a góra patrzy funkcjonariuszom na ręce przy każdej możliwej okazji. Sami skazani chętnie korzystają ze skarg do każdej możliwej instytucji.
   Także jeśli któregoś z was wujek poszedł siedzieć, bo złapali go za jazdę bez prawka, i teraz mówi jak mu było źle i niedobrze, to jestem w stanie się zgodzić (zakładając że wujek to normalny obywatel, który pracował i żył w miarę uczciwie, a jazda bez prawka była głupim błędem). Natomiast ja, spędzając dużo czasu w ZK, twierdzę że dla sebków, alkoholików, ćpunów, ludzi wywodzących się z głębokiej patologii, lara pozbawienia wolności nie jest czymś strasznym, takie sanatorium tylko z większą ilością zakazów i utratą części prywatności.

  •  

   w dniu wyborów jego głos był traktowany na równi z Twoim.

   @Czachaaa: to jest ciekawy punkt... POKO wśród więźniów ma 80% poparcie. Tak jak były DPSy w których 100% było za Dudą, tak były więzienia gdzie 100% było za Czajkoskim...

  •  

   za dużo filmów się naoglądałeś bo w więzieniu nikt wpierdol nie dostaje

   @Czachaaa: To po chuj takie zamieszanie z Komendą? Przecież gościu wygrał życie. Miał darmowe wakacje, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Z resztą , skoro to jest takie fajne to dlaczego narzekający nie pójdą specjalnie do pierdla?

  •  

   @waskizlo: Najlepsze, że przy szwedzkim standardzie życia to nawet jakby ich nie wsadzali do więzienia (i w ogóle nic nie robili) to by się "resocjalizowali" - po prostu ci przestępcy porozrabialiby przez rok, uzbierali trochę pieniędzy/znudziliby się i zaczęli normalnie żyć.

  •  

   @venividi: Mordo oni lepiej żyją odemnie a na dodatek mają kontakt z ludźmi dookola siebie

  •  

   @Czachaaa: Powinno być jak na zachodzie w więzieniach dla terrorystów, spanie w betonowych łóżkach zamiast na wygodnych pryczach, brak dostępu do światła dziennego 24h/dobę, w tv tylko kanały religijne a z książek tylko Biblia. U nas w Polsce są nawet takie więzienia tak jak ten gangus opowiada.

   źródło: youtube.com

   +: Ranger
  •  

   @Arthaniel Rozmawiałem parę miesięcy temu z lekarzem (proktolog), który pracuje w więzieniu. Spytał się mnie czy wiem czemu więźniowie jeżeli już trafiają na badanie to mają bardzo szybkie terminy.
   Nie wiedziałem. Lekarz odpowiedział, że zakład karny płaci pełny koszt badania...

  •  

   zapomniałeś o indywidualnym menu, jeżeli ktoś takiego wymaga xD

   @tomszczyk: kurde, to w szpitalach będąc w ciężkim stanie dostaje się chleb z najtańszym gównem i margaryną, a w więzieniach jeszcze mają indywidualne menu, co za pojwbany kraj

   źródło: wykop.pl

  •  

   @Czachaaa: jak tam jest tak przyjemnie to czemu sam tam nie pojdziesz? Ja bym wolal sie zabic niz spedzic tam kilka lat

  •  

   @Czachaaa: nie są traktowane na równi z moim bo takie osoby mają zwykle zabrane prawa obywatelskie (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   @Czachaaa: Jeśli to taka idylla, to dlaczego jeszcze chodzisz po wolności?

  •  

   @przeczki: Laske tez ci zrobił

  •  

   @Czachaaa co ten Eldo odjebał :0

  •  

   @Czachaaa: Rozwiązanie jest proste: Kto jest za ten płaci kto jest przeciw nie musi.

  •  

   @waskizlo przecież w obu systemach chodzi o zresocjalizowanie człowieka, kiedy resocjalizacja się nie udaje płacimy za NIC, w dodatku często dwa, klub więcej razy.. Kursy zawodowe i praktyka w zakładzie, są dla Ciebie śmieszne? Jaką masz lepsza propozycję? Bo jak na razie chyba nikt nic lepszego nie wymyślił xd

  •  

   @aphroman0 Mi nie tłumacz, bo też wiem jak to działa, ale spora część Mirków myśli, że to jakaś abstrakcja z telewizji ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   Powinno się normalnie jakiś obóz zrobić, albo załatwić praktyki zawodowe i posyłać do pracy fizycznej

   @d4wid: Piszesz o kosztach, a obóz pracy przymusowej to co niby jest? Czysty zysk? xD Co oni mają robić? Samochody elektryczne Morawieckiego składać?

   U nas w Polsce są nawet takie więzienia tak jak ten gangus opowiada.

   @materazzi: Więcej łykaj historii z tego ściemnionego kanału dla pospólstwa

   Skoro pierdel to takie fajne miejsce to czemu sami tam nie pójdziecie? Waszymi jedynymi celami w życiu to jest, żeby na głowę nie padało i kichę zapchać byle czym? Byle się opierdalać? Macie jakieś w ogóle inne oczekiwania niż życie w piwnicy? xD Sam brak memesków nowych do heheszków by cię psychicznie gniótł, a co dopiero reszta innego gówna.

  •  

   zapierdalasz już na taśmie, aby ta idylla mogła trwać i ktoś kiedyś również mógł porwać i zabić Twoje dziecko

   @Czachaaa: Mojego dziecka nigdy nikt ani nic nie skrzywdzi, mam pewność co do tego.

   Jednocześnie uważając za normalne to, że samotna kobita z niepełnosprawnym dzieckiem musi codziennie zapierdalać do pracy żeby było na jedzenie i lekarstwa

   @Czachaaa: Tak, uważam że to normalne bo uznaję poczęcie za zbrodnię, więc dobrze że sprząta to, co nabrudziła, że spełnia potrzeby które zostały wygenerowane przez jej własne działania. Boli tylko, że ojca nie dosięga ręka sprawiedliwości.

  •  

   Mojego dziecka nigdy nikt ani nic nie skrzywdzi, mam pewność co do tego.

   @Melee_Creep: Zejdź na ziemię i czasem zastanów się nad swoimi zapewnieniami. Chyba, że go nie posiadasz, to masz rację.

  •  

   @Arthaniel taaa co prawda kolejek do lekarzy w więzieniu nie ma żadnych bo są to młodzi lekarze którzy się dopiero uczą. Więc następnym razem przemysl zanim coś napiszesz

  •  

   @lunax nie wiem skąd wyciągnąłeś sobie taką tezę.

  •  

   Chyba, że go nie posiadasz, to masz rację.

   @XpedobearX: Widzisz, jeden prosty trik.

  •  

   @Czachaaa: byłeś kiedyś w więzieniu, chociaż w odwiedzinach xD?
   @Arthaniel: stereotyp i zwykłe pieprzenie.

  •  

   @Melee_Creep: @XpedobearX: chlop uwaza poczecie za wieksza zbrodnie niz morderstwo xD

  •  

   @Czachaaa: Wiesz, z jednej strony jak ktoś nie ma warunków, a płodzi dziecko to imo to też zbrodnia tylko, że męczarni przez kilkanaście lat dla tego dziecka + zjebanie komuś startu by musiał sam później się prostować. Człowiek to nie pies.

  •  

   @Czachaaa: Zabójstwo (morderstwo to nielegalne zabójstwo, a poczynanie jest jednak legalne) zawiera się w poczęciu, bo każdy umiera, coś niezgodnie z prawdą? Morderstwo to morderstwo, a poczęcie wystawia niewinną istotę na pełen wachlarz rozpaczy i tortur wszechświata nie wykluczając wspomnianego bycia mordowanym.

  •  

   @Reiter a mówisz to na podstawie...?

  •  

   @Arthaniel od znajonych w robocie. Na wolności ciężko iść do dentysty, a w więzieniu robisz w tydzień cała szczękę od ręki

  •  

   @Arthaniel: podstawę zostawię dla siebie. Na termin czekasz normalnie - o ile w ogóle dostaniesz zgodę na wizytę u jakiegoś specjalisty, a żeby taką dostać musisz przedstawić papiery z wolności i musi być coś faktycznie na rzeczy, "lekarz w więzieniu" niczego Ci nie wystawi, musiałoby być naprawdę ciężko z Twoim zdrowiem, ale wtedy prędzej dostaniesz przerwę w wyroku niż pomoc medyczną. Oczywiście nie mówię o zakładach półotwartych, bo nie wiem jak tam jest, ale większość z wymienionych przez OP-a nie siedzi w takich.

  •  

   @Reiter to by może w różnych zakładach obowiązują różne procedury. Ja znam przykłady, gdzie na wizyty specjalistów osadzony czekał do miesiąca, chyba, że sytuacja była pilna to był wieziony do lekarza w konwoju.

  •  

   @Arthaniel: zapewne jest różnie i zależy też jak się zachowujesz. Ja opisuję na przykładzie dwóch więzień/aresztów w Krakowie i dwóch za Krakowem, ale miast dokładnie nie będę pisał.

   PS. widzę, że ktoś opisał wyżej dentystę xD W jednym z ośrodków wakacyjnych w Krakowie była taka dentystka, że rwała zęby na x razy (jednego). W końcu nikt do niej nie chodził, tylko nowi, jej kariera skończyła się tak, że ją zwolnili i poszła pracować do drugiego ośrodka wakacyjnego w Krakowie. Stosunkowo niedawno to było.

  •  

   No i wychowawcę mają co ich dobrych manier uczy.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @waskizlo Nareszcie ktoś ujął tak jak ja to widzę.

  •  

   @venividi: ale pierdolisz, typ 18 lat, który coś ukradł to co najwyżej zawiasy dostanie, nakaz spłaty (chyba, że ma hajs na koncie to mu komornik ściągnie)

  •  

   @XpedobearX: No obóz kosztuje, tak jak i będzie mógł zarabiać na siebie. Wciąż to lepsze niż przepierdalanie 3k na siedzenie i spanie. Nie wiem co mają robić, ma z tego kasa być. Takie rzeczy są do obgadania przez rządzących. A teraz idz dalej broń polskich więzień

  •  

   No obóz kosztuje, tak jak i będzie mógł zarabiać na siebie.

   @d4wid: Czym zarabiać? No dajesz coś oprócz chłopskiego rozumu xD

   Wciąż to lepsze niż przepierdalanie 3k na siedzenie i spanie.

   No niezbyt bo obóz musisz utrzymać, a 3k na siedzenie i spanie nadal pozostaje do wydania xD

  •  

   @valse: dlatego pracowali by tyle żeby zarobić na te środki i na swoje nędzne życie w zakładzie

  •  

   Nie wiem co mają robić, ma z tego kasa być. Takie rzeczy są do obgadania przez rządzących. A teraz idz dalej broń polskich więzień

   @d4wid: Tak tak, rzucanie populizmami i zrzucanie tego na bary innych ONI BENDOM WIEDZIEĆ CO Z TYM ROBIĆ XD Ja pierdolę, z kim ja dyskutuję w ogóle xD Geniusze sprzed telewizora, którym jakby dać władzę TO ONI BY TEN KRAJ TO NAPRAWILI RAZ DWA!

  •  

   @XpedobearX: Mówi to typ z avatarem pedobearaXD.
   No populizmy takie jak twoje. Może daj pomysł jak zmniejszyć koszty na 1 więźnia? Co myślisz, kupić konsolke?

  •  

   @XpedobearX: zrzucanie na rząd, to niezłe baryXDDD

  •  

   Mówi to typ z avatarem pedobearaXD.

   @d4wid: HA HA OJEZU, ALE ZOSTAŁEM ZAORANY. Może jeszcze skumasz, że mam taki nick jak avatar xD

   No populizmy takie jak twoje. Może daj pomysł jak zmniejszyć koszty na 1 więźnia? Co myślisz, kupić konsolke?

   To nie ja rzucam populizmami typie. Ja tylko śmieję się z twoich pustych pomysłów oraz nie mam potrzeby zmniejszania tego kosztu bo zależy mi na ich izolacji od społeczeństwa i to tyle.

   zrzucanie na rząd, to niezłe baryXDDD

   @d4wid: Dokładnie tak, rzucasz swoje puste głupoty i liczysz na to, że to inni coś z tego zrobią bo sam nie potrafisz nic wymyślić poza swoim chłopskim rozumem, którego nie jesteś pewny. Rzucasz puste frazesy i liczysz, że to się przyjmie bo Ty uważasz, że to właściwe i opłacalne.

   Płaczesz o 3k na więźnia, a nie bierzesz kompletnie na starcie pod uwagę, że te 3k i tak będziesz musiał wydać, a musi ten obóz jeszcze chociaż na siebie zarobić xD Głupota i krótkowzroczność wykopków nigdy nie przestaje zaskakiwać. Powiedz drogi mądralo: czemu zatem na całym świecie nie ma takich zakładów oprócz jakichś bantustanów? Nikomu się nie chce? Nawet w USA to się nie opłaca i nie ma sensu bo muszą coś robić + być pilnowani + przeszukiwani, żeby nic nie wynieśli, ostrych narzędzi i tak dalej. Musisz zbudować fabryczne drugie więzienie xD

  •  

   @XpedobearX: oj tak raku atakując mnie kim jestem niby, mogę na ciebie mówić też, jak mi się podoba.
   Dalej czekam na lepszy pomysł niż przepierdalanie 3k, ale możesz sie pochwalić mamie swojej, że na wykopie wszystko wiesz XD.
   Idź tam dalej płacz, że przecież nie można mieć żadnych pomysłów, gdy trzeba na rząd zrzucać przeanalizowanie kosztów więzień.
   Ten system dawno powinien być zmieniony, żeby się opłacał. No, ale przecież to DODATKOWE KOSZTA, O BOZE OKURWAAAA. To jak z tymi konsolami misiu?:)

  •  

   Idź tam dalej płacz, że przecież nie można mieć żadnych pomysłów, gdy trzeba na rząd zrzucać przeanalizowanie kosztów więzień.
   Ten system dawno powinien być zmieniony, żeby się opłacał.


   @d4wid: Cały świat się myli, mamy oświeconego reformatora więziennictwa!

   To jak z tymi konsolami misiu?:)

   Poczytaj sobie Dawidku najpierw jak to tak na serio z tymi konsolami jest zanim zaczniesz powielać wiedzę z Internetu. Albo nie wiem, skocz do puchy i zostań tam. W końcu tak fajnie jest: nie pada na głowę, szama jest, konsola - widocznie nic więcej od życia nie oczekujesz.

  •  

   @XpedobearX: Kurwa wy neuropki to się nigdy nie zmienicie, byście świat chcieli zbawić większym socjalem

  •  

   Kurwa wy neuropki to się nigdy nie zmienicie, byście świat chcieli zbawić większym socjalem

   @d4wid: Oho, zaczynają się już wykopowe kategoryzacje XD

  •  

   @XpedobearX: Jeszcze jak i mamy stado neuropkow mieszkających z rodzicami!
   No poczytałem i myślę że lepiej kupić ps5 na premierę

  •  

   Jeszcze jak i mamy stado neuropkow mieszkających z rodzicami!

   @d4wid: Tak, konto na wykopie założyłem mając 8 lat. -Halo, mama Dawida? Pani syn zesrał się w Internecie.

   No poczytałem i myślę że lepiej kupić ps5 na premierę

   Fajnie, że masz gest wobec obcych.

  •  

   @XpedobearX: cringe odpowiedź wyjebalo poza skalę

  •  

   @Czachaaa:

   Więźniowie w Gliwicach "przywitali" ojca z Rudy Śląskiej który skatował swojego miesięcznego Wiktorka. Rodzice usłyszeli ciężkie zarzuty, grozi im teraz dożywocie.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: streamable.com

  •  

   cringe odpowiedź wyjebalo poza skalę

   @d4wid: Cringe zaczałeś tekstem

   ale możesz sie pochwalić mamie swojej, że na wykopie wszystko wiesz XD

  •  

   @WuDwaKa: o kurwa bohaterowie pokrzyczeli przez okno xD chuj ze sami sa mordercami, zlodziejami i gwalcicielami ktorzy niejedno zycie zniszczyli. Chwala bohaterom! Krzycza przez okno!

  •  

   zapomniałeś o indywidualnym menu, jeżeli ktoś takiego wymaga xD
   @tomszczyk:
   I to z odmierzonymi makrosami

  •  

   @Czachaaa:
   Na wstępie z wyrazami szacunku i poważaniem(XDDD)
   ale wszyscy wyżej chuja wiecie xd, przeczytałem te wasze wypociny ale musicie zrozumieć że nie wszystko jest takie proste, że zróbmy tak albo tak i wszystko si
   Ale coś wam powiem, z tych 3k jakieś 80% to wypłaty dla pracowników SW, gdybyście chcieli organizować jakiekolwiek „obozy” pracy to ta kwota będzie wzrastała wprost proporcjonalnie do stworzonych miejsc pracy, a i tak cały czas brakuje chętnych do pracy w roli strażników xdd

  •  

   @venividi chłopie jak ty żeś mnie zaimponował cierpliwością, rzetelnym podejściem do tematu i wiedzą. Temu durniowi co się o ciężkiej pracę w więzieniach wykłóca to chyba trzeba by wytłumaczyć że tam nie jest nam w chłopakach z baraków, że ludzie tam chcą trafić bo jest zajebiscie. Kurwa w życiu mi się udało trafić raz na dołek w Czechach, było tam surowo ale byłem sam przez 48 godz w celi. Nigdy więcej. Tyle że właśnie areszt powinien być surowy, pojedyncze cele, żeby taki ktoś jak ja bal się wrócić. Ale areszt to nie więzienie. Wrzucenie nawet normalnego człowieka do patologi nie przekona patoli żeby się zmienili tylko on zasili ich horde. Jedynie przy dożywociach za szczególne z zbrodnie pakował bym gości do izolatek. Niech żyje se taki jeden w małym pokoju bez niczego. Ale to jest kara za terroryzm, za to za co się idzie na dożywocie. A dla sebixow? Resocjalizacja, graje w pleya, książki, szkoła, niech kurwa wyniosą coś z tego więzienia. Sorki za ścianę tekstu, ale czasem muszę wyrazić swoją opinię

  •  

   @Czachaaa ja to się zawsze zastanawiam czemu przy ZK nie zaczną funkcjonować zakłady, w których więźniowie musieliby pracować żeby zarobić na swoje utrzymanie. Jakieś szwalnie, pralnie, małe fabryki cokolwiek

  •  

   @Czachaaa: To dlaczego ludzie cieszą się wychodząc stamtąd i jakoś za bardzo nikt nie chce tam iść? Normalnie to pracujesz, wracasz, oglądasz tv i idziesz spać. W przypadku pracy czym to się różni od normalnego życia poza okazjonalnymi wyjściami i weekendami? Pracując to byś w sumie nawet zbytnio nie zauważył różnicy przy krótkim wyroku. Posiedź sobie w pokoju nic nie robiąc, ludzie na kwarantannie jakoś szczęśliwi nie byli. A teraz wyobraź sobie pokój w którym masz dla siebie ze 2m2 i widok na mur, brak Internetu i niekoniecznie wybrane przez siebie jedzenie oraz niekoniecznie ładnie pachnących i mądrych współlokatorów.

  •  

   dla mnie to tez jest chore. wiezienie powinno byc straszakiem, przed ktorym najwieksi twardziele powinni mieknac i 2x sie zastanowic czy chca popelnic przestepstwo. co z tego, ze taki gnoj zostanie zresocjalizowany. co po tym rodzinie, ktora cierpi po utracie bliskiej osoby czy przezywa wlasne krzywdy.

  •  

   @Czachaaa: dlatego więzienia powinny być zlikwidowane. Kara śmierci za wszystko co obecnie kończyło się odsiadką powyżej 2 lat, a to co poniżej przerobić na jakieś prace społeczne i inne analogiczne

  •  

   @Czachaaa: ah nie ma to jak debata ekspertów z zakresu więziennictwa i resocjalizacji.

  •  

   A więc wszelkiej maści złodzieje, mordercy, pedofile gwałciciele właśnie się przeciągają po ośmiu godzinach spokojnego snu aby za chwilę wstać, posoedzieć przy herbacie i poczekač aż kelner przyniesie im śniadanie. Resztę dnia spędzą na rozmowach, oglądaniu telewizji, leżeniu i czytaniu książek. W trakcie jeszcze kantynka, papieroski i obiad i kolacja przyniesione przez kelnera.

   @Czachaaa:

   wiekszosc wiezniow chetnie by sie podjela jakiejkolwiek pracy w wiezieniu... to zabija czas, czasem pozwala takze wyjsc na prosta... niestety, wiezien nie moze zarabiac tez mniej, niz inni obywatele - tez trzeba mu zaplacic przynajmniej minimalna krajowa za caly etat.

   Po drugie, oni sa skazywanie na kare pozbawienia wolnosci, a nie na kare ciezkich prac za darmo.

  •  

   @spiaca_kapibara: przeciez dokladnie o tym napisalem ale jak tutaj widac w komwntarzach to zlodziej ma leżeć bo jest pokrzywdzony bo go zlapali xD społeczeństwo zdebilałe przez poprawność

  •  

   @madry_i_mieciutki: jakbys przeczytal moj post to bys zobaczyl ze nie pisalem o resocjalizacji tylko o tym ze za och pobyt tam placi uczciwy obywatel. Ja jm resocjalizacji nie odmawiam ale po pracy jak zapracuja na swoje spanie i jedzenie jak kazdy. Chyba ze dla ciebie resocjalizacja to ogladanie tv. Jak potem taki czlowiek ma po 20 latach wyjsc i isc do pracy jak przyzwyczajony ze mu do lozka przyniosa?

  •  

   @sylwek2k: ja pierdole nie mam juz sily. Jakich ciezkich prac za darmo? Powinien pracowac tyle zeby zarobic na to co je i gdzie śpi, na wyplate dla tego kto go musi, pilnowac i na rekompensate dla pokrzywdzonego. jak mh cos zostanie to sobie moze fajki w kantynje kupic czy na konto odlozyc jak normalny obywatel. Chyba ze gdzies daja mieszkania i jedzenie za darmo

  •  

   ja pierdole

   @Czachaaa:

   tu sie z toba zgadzam, pierdolisz jak malo co

   Powinien pracowac tyle zeby zarobic na to co je i gdzie śpi, na wyplate dla tego kto go musi, pilnowac i na rekompensate dla pokrzywdzonego. jak mh cos zostanie to sobie moze fajki w kantynje kupic czy na konto odlozyc jak normalny obywatel.

   @Czachaaa:

   ale co? Ma wyjsc z wiezienia, i gdzie isc szukac pracy?

   pokaż spoiler a nie, czekaj, jemu nie wolno wyjsc z wiezienia...


   Chyba ze gdzies daja mieszkania i jedzenie za darmo

   @Czachaaa:

   daja, to sie nazywa noclegownia, czy kuchnie brata Alberta...

   pokaż spoiler a nie, czekaj, bo ty napisales, ze maja dac mieszkania, wiec gdzie ten wiezien dostaje mieszkanie?


   Koszt utrzymania wieznia, to ponad 3kilo pln miesiecznie. Jak wiezien pracuje, to ten koszt jest wyzszy - trzeba zapewnic przeciez dodatkowo straznikow w miejscu pracy wiezniow, trzeba zapewnic transport, albo wybudowac zaklad pracy tuz przy wiezieniu, bo chyba nie piszesz o wiezniach, ktorzy moga opuszczac wiezienie (w zakladach polotwartych)., ale raczej tych skazanych za ciut mocniejsze rzeczy, niz nieplacenie alimentow.

   Firmy nie sa zainteresowani takimi pracownikami, bo koszt ich pracy jest wiekszy, niz jak maja firme ze "zwyklymi" pracownikami. Tym bardziej, ze wiezniowi nie moga placic mniej niz minimalna pensja.

   Kiedys firmy byly bardziej chetne, ale to bylo za czasow, kiedy wolno im bylo placic za takiego pracownika mniej niz minimalna pensja. Ale nawet przy minimalnej pensji, wiezien nie zarobi nawet na sam koszt wlasnego utrzymania. Wiezienie ZAWSZE JEST KOSZTEM. To jest koszt ODIZOLOWANIA ich od spoleczenstwa.

   Jak to bylo zauwazone w jednym z kabaretow: "to co, obcinacie wiezniom rece, zeby nie kradli? Nie? I co po wyjsciu z wiezienia przestaja krasc? Nie? I co robicie? Znow ich zamykacie? Ale po co , skoro to sie nie sprawdza?" xD

  •  

   @Czachaaa pominąłeś punkt wizyty u lekarza specjalisty bez kolejki.
   @Arthaniel: mój pracodawca wysyła mnie na badania medycyny pracy w ciekawe miejsce. Na trzy razy, dwa razy wbijała służba więzienna z jakimiś skutymi sebami oczywiście bez kolejki...
   Bardzo kurwa motywujące. Ja rozumiem z czego to wynikaz.ale wkurwia tak samo.

  •  

   @Czachaaa: jeszcze karynka przychodzi na widzenie i się grzmocą.

  •  

   @Arthaniel: Dokładnie, do tego jeszcze zauważ, że dla nich szpital jest atrakcją. Dokonuja samookaleczeń, żeby tylko wyrwać się na chwile do szpitala i pooglądać pielegniarki. Wszystko za pieniądze podatnika.

  •  

   @zjadacz_Cebuli mało wiesz. Znam ludzi co na sezon zimowy idą do paki, bo żarcie i ciepło.

  •  

   od kiedy osadzeni mają prawa wyborcze?

  •  

   nie masz nawet bladego pojęcia jak wygląda życie za kratami

   @Giacomina: Bo ty masz kryminalisto

  •  

   @bojesiezielonego: Siedzą na ochronkach razem z takimi samymi jak oni, to nie czasy dokumentu "nie sąd cie skaże pedofilu" czasy się zmieniły.

  •  

   @Czachaaa Więzienie - raj każdego lewaka xD

  •  

   @Czachaaa: Po chuj mnie wołasz odniosłem się do komentarza a nie do postu opa

  •  

   No to weźmy USA. Wysoki standard życia? Wysoki.

   @venividi: W USA wysoki standard życia ma jaki odsetek ludności? Zapominasz też, że w USA jest głęboka patologia instytucjonalna, jeśli chodzi o więziennictwo. Oni tam specjalnie uchwalają prawa pod to, żeby więzienia były zapełnione, bo przynoszą zyski tamtejszym oligarchom i watażkom.

  •  

   @Czachaaa: Koleś z obrazka wygląda jak personifikacja wizji mamy gdy powiesz jej, że robisz sobie tatuaż ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Czachaaa: Typowy, Janusz nosacz z twego awataru z ciebie.
   Sama kara odizolowania na ileś lat z określonym i pilnowanym reżimem jest karą samą w sobie.

   Wszystkie twoje, głupie rozmyślenia można prosto podważyć. Jeśli uważasz że tak im dobrze to idź siedzieć i też korzystaj z tej darmowej obsługi kelnerskiej.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @m0rgi: przepraszam ale czy pobytw zakladzie karnym jak sama nazwa wskazuje nie jest KARĄ?
   Czyli robisz to co normalny czlowiek czyli pracujesz zeby jesc i mieć gdzie spać a jako karę jesteś odizolowany?
   Bo wedlug Twojego myslenia biedny kryminalista został zamknięty więc musimy mu dać benefity których nie ma nawet niepełnosprawny który nie jest kryminalistą żeby się lepiej biedaczkowi znosiło karę.
   Czybty jestes cumplu normalny czy tak na instagramie mówili? xD

  •  

   @Czachaaa: Za zabójstwo - wieszani przy 100% pewności, przy 99-70% pewności dożywocie, przy 69-50% pewności 50lat pozbawienia wolności, przy 49-25% pewności 25 lat pozbawienia wolności, its etc

   Taki rozkład karania w zależności od pewności obowiązuje w naszych sądach? Czy raczej jest winny lub jest niewinny i adekwatna kara za jest winny?

  •  

   @Czachaaa: ale pięknie zaorałeś system tym wpisem ( ಠ_ಠ)

  •  

   @venividi: znam pewien sposób na przepełnione więzienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Czachaaa: A co mają ich niby kurwa torturować w więzieniach? To też ludzie, i duża część z nich nie jest w więzieniach za brutalne przestępstwa. Niech tam żyją, możnaby tylko próbować ich jakoś bardziej rehabilitować.

  •  

   @Czachaaa problem w tych czasach jest taki że są tak zwani roszczeniowi więźniowie, na każdym oddziale masz przy dyżurce adresy i nr telefonu do wszystkich organizacji w Europie, i uwierz mi że spotkałem takich co całe dnie pisali wszędzie gdzie tylko się da, od kilku lat, a jako że to że urzędowe, to nikt koperty nie otwiera w jednostce "teoretycznie"
   Na dodatek pomagali pisać innym, i tacy "pisarze" są często dobrze wykształceni, a wychowawcy zazwyczaj próbują omijać takie cale czy wizytacjach.
   I po dużej części oni sprawiają że osadzony jeździ po lekarzach, i zmienia diety tak jak mu wygodnie.
   Ze statystyk wynika że ponad połowa osadzonych w zk jest zatrudnia, tylko polega to na tym że na jednym oddziale jest 6-8 sprzątających lub więcej, a połowa miotły nie dotknęła. Jedynie etaty na oddziałach zamkniętych to warsztat, zakład przy więzienny, lub kuchnia, a żeby pracować poza terenem musi mieć inną kwalifikacje (P2) , a na to trzeba jednak sobie zapracować.

  •  

   @Pierorzek: ale czy jest sprawiedliwe? Czy to w porządku, że seryjny morderca gwałciciel jest dla systemu człowiekiem, któremu trzeba pomóc, dobrze traktować i naprawić mu życie, a potem się cieszyć, że się cyferki w statystykach zgadzają?

  •  

   @Raffaello96: jest takie coś jak paczka kwartalna 5KG od rodziny.

  •  

   @Vitass: a nie zmieniło się to, ze już się nie da i da się tylko dać hajs lub zakupy na miejscu?

  •  

   @Raffaello96 rodzina możne zrobić paczkę za pośrednictwem więziennej kantyny, czyli w skrócie skazany robi sobie taką listę życzeń, rodzina opłaca i w kantynie przygotowują paczkę. Kiedyś paczki szły z zewnątrz, ale było w nich za dużo niespodzianek i (na szczęście) zmieniono sposób.
   Ale z zewnątrz może przyjść paczka np. z koszulkami, wiatrakiem, konsolą itp., za zgodą i po dokonaniu kontroli.
   Tak przy okazji, więzienne kantyny są wyposażone lepiej niż niejeden osiedlowy sklep.