Wpis z mikrobloga

Właśnie przyszedł mi PaperWhite 4 i mam taką uwagę. Na Pocketbooku przeliczało liczbę stron w książce na strony 'czytnikowe', wiedziałem gdzie dokładnie w książce się znajduję. Można coś z tym zrobić?
I jeszcze te marginesy, mogłyby być mniejsze.

Ale ogólna responsywność urządzenia stoi na wyższym poziomie

#kindle #czytniki
  • 6
@szymon465: jeśli to jest książka z legalnego źródła, to powinien być wybór lokacji albo strony, plaskając lewy dolny róg czytnika będąc w książce
marginesy są do ustawienia jak klikniesz gdzieś na górze czytnika, tam pojawi się symbol "Aa", wybierz "Page" i tam ustawiasz; z tego co pamiętam domyślnie te marginesy są strasznie szerokie
@szymon465: Kindle nie pokazuje numerów stron (co ma w sumie sens, bo ich ilość będzie się zmieniać dynamicznie w zależności od czcionki, rozmiaru i stylu), tylko numer lokacji albo czas pozostały do końca rozdziału lub książki (zmieniasz to przez kliknięcie na lewy dolny róg ekranu). Marginesy możesz zmienić poprzez Page Display w trybie czytania książki, Page settings/Page.
@szymon465: Jeśli chcesz zminimalizować marginesy prawie do zera, to u mnie działa tylko edycja parametrów pliku EPUB i nadanie ujemnych wartości marginesom. Potem konwersja do AZW3. Wtedy mam tak, jak mi się podoba, czyli prawie cały ekran jest zajęty tekstem.