Wpis z mikrobloga

#iot #smarthome
Hej Mirki, buduje dom i jestem właśnie w trakcie robienia elektryki.
Od początku miałem taki pomysł, żeby zainstalować parę rozwiązań z zakresu inteligentnego domu. Chciałbym żeby wszystko było sterowane przez aplikację z telefonu i nie bardzo wiem na jaki gotowy system się zdecydować, ponieważ kompletnie się na tym nie znam.
Może jest tutaj jakiś Mirek, który zna się trochę w temacie. Jak na razie chodzą mi po głowie rozwiązania od Xiaomi.
Z takich rzeczy które chciałbym zainstalować to centralne zamykanie rolet, otwieranie bramy garażowej, czujnik dymu i temperatury w kuchni, alarm z paroma czujnikami ruchu, dwie kamery zewnętrzne i elekrozamek w drzwiach. Fajnie gdyby system można było dalej rozbudowywać. Ma ktoś może jakieś propozycje?
  • 9
@knrwa123: @joeywroc: ważne aby na początku położyć przewody w konkretnej koncepcji. Może to być pod PLC. U siebie tak zrobiłem. Następnie zamiast PLC użyłem komputer ARM z prawie 80 GPIO z linuksem na pokładzie do sterowania przekaźnikami ( coś ala RPi) . Firma produkuje też podzespoły przemysłowe więc wiedziała jak zaprojektować taki komputer. Działa bez zarzutu od 6 lat. System cały czas rozwijam i stało się to moim hobby.
@joeywroc: ostatnią rzeczą którą udało mi się zrobić to integracja pieca gazowego z systemem. Teraz przed kolejną zimą przymierzam się do integracji z głowicami na kaloryferach oraz głębszą integracją z elektryką poprzez dodanie fotowoltaiki.
Dzięki @Padre44 trafiłem na tronie hejdom.pl, Grzesiek właściciel bardzo spoko, jak na razie zaczynamy jeszcze dopinać szczegóły. Konsultacje na zasadzie doboru sprzętu i pomocy w konfiguracji nie są drogie jakie na takie usługi. W trakcie realizacji wrzucę jakieś info i zdjęcia na tag