Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mój ostatni wpis okazał się być bardziej prowokujący niż myślałam, dlatego pozwalam sobie na przedstawienie sytuacji i słucham Waszych sugestii.

  Od 2019 pracuje u mnie w firmie facet, koło 40stki który zajmuje się tematami technicznymi (wsparcie sprzedażowe, wsparcie działu technicznego, wsparcie posprzedażowe działu produkcji).
  Od początku był trochę specyficzny, swoją pracę robił miernie, ale jakoś sobie radził.

  Przez ostatnie miesiące wszystkich denerwuje, wykonuje swoje obowiązki niestarannie, jest nieterminowy. Nie są to poważne uchybienia, raczej takie które wszystkich którzy się do niego zgłaszają po wsparcie tylko irytują.
  Napisałam, że się do niego zgłaszają? No właśnie wszyscy tego unikają xD jego czas pracy jest dzielony w koszty kilku działów, ale każdy unika go jak ognia i potem na siłę koszty jego pracy są wrzucane w działy.
  Zna się na tym co robi, ale ma idiotyczne żarty, irytujący sposób mówienia, wyglądem raczej odstrasza ¯\_(ツ)_/¯

  Ostatnio jak zrobiło się cieplej, zaczął jeździć do pracy rowerem. Gdyby przyjechał, przebrał się i zaczął pracę to okej.
  Ale typ łazi jak idiota w tym swoim stroju po biurze, śmierdzi jak menel i jeszcze ostatnio przyniósł rower do biura na piętro. Chyba aby się nim pochwalić, bo gadał kilku osobom o nim i każdy miał go.... Gdzieś.

  I przechodząc do sedna: prezes mi powiedział, że mam go postawić do pionu albo go zwolni.
  Ale jak ja mam go postawić do pionu? Mam mu powiedzieć umyj się, przestań mówić głupie żarty, przestań być irytujący?¯\_(ツ)_/¯

  Przecież taki idiota musi skończyć z wypowiedzeniem... Tym bardziej, że dobrze się sprzedał na rozmowie rekrutacyjnej i zarabia więcej, niż powinien

  Wołam wszystkich mądrych z poprzedniego wpisu
  @iEarth: @smierdakow: @4833478: @Quimeen: @Obserwator_od_10_lat: @johnweak: @Centuri0n: @stormkiss: @monarchista: @bartdziur: @blackphoenix: @kiellbaska: @ScaRRyMaN:

  #praca #pracbaza #rower #pytanie #problemypierwszegoswiata #kiciochpyta
  pokaż całość

  odpowiedzi (54)

 • avatar

  Wczoraj wjechał Sputnik... nie polecam. Jeśli nie macie takiej potrzeby, to lepiej poczekajcie aż będzie można sobie samemu wybrać vaktsina, albo pakupić w aptieku jaką się chce.
  Ogólnie nie mam prabliema ze zdarawie, ya ne chuvstvuyu sebya plokho, ya ne prinimayu nikakikh lekarstv. у меня нет никаких симптомов, но я пью водку четыре дня подряд
  #koronawirus #szczepienia #astrazeneca #sputnik #heheszki #pdk pokaż całość

  odpowiedzi (16)

 • avatar

  W filmie familijnym "Richie Rich" często wspomina się o niewyobrażalnym i absurdalnym bogactwie rodziny Richów. Ówcześnie najbogatszą osobą na świecie był Yoshiaki Tsutsumi, japoński magnat nieruchomościowy, z majątkiem ocenianym na 8.5 mld dolarów. Jaki więc majątek scenarzyści uznali za niewyobrażalnie wręcz ogromny? W jednej ze scen Richard Rich mówi, że posiada 70 mld dolarów, czyli w istocie kwotę nieziemską, prawie ośmiokrotnie przewyższającą majątek najbogatszej wtedy osoby na planecie.

  Skumulowany wskaźnik inflacji w latach 1994-2021 wyniósł 77%, czyli majątek pana Richa byłby dziś wart 123 mld dolarów. Jego niewyobrażalne niegdyś bogactwo czyniłoby go czwartą najbogatszą osobą na świecie, po Jeffie Bezosie, Elonie Musku i Billu Gatesie. Pan Tsutsumi natomiast, bogacąc się w tempie dolarowej inflacji, miałby nieco ponad 15 mld dolarów, zajmowałby miejsce 136 - pomiędzy Zhou Qunfei, właścicielką Lens Technology, a Cyrusem Poonawallą, właścicielem kluczowego indyjskiego producenta szczepionek.

  #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #ciekawostkifilmowe #pieniadze
  pokaż całość

  odpowiedzi (15)