Wpis z mikrobloga

#kuchniamg78 #chwalesie

Mirki, pijcie ze mną kompot bo na Top Garze wbiło mi właśnie 10k subów. To wynik, którego tak szybko się nie spodziewałem (kanał otwarty 31 marca).

Liczba nowych subów znacząco przyspieszyła w nowych dniach bo wpadłem chyba w jakieś algorytmy YouTube, który zaczął polecać moje filmy (wcześniej przez pierwsze 3,5 miesiąca miałem łącznie 1 mln wyświetleń miniatur, a w ciągu ostatnich 10 dni ponad 800 tysięcy).

Nie mogę się już doczekać kiedy będę mógł nagrać pierwsze filmy z własnej kuchni :D W przyszłym tygodniu biorę się za burzenie ścian, na początku września wchodzi ekipa budowlana, a później wykopowy stolarz @marcel_pijak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1595861735PtRXByMh4kHiTD9oUTNyYU.jpg
  • 48
którzy są albo byli to na nie narzeka :D


@MG78: To był dupochron jak claimy nakładali na ciebie. Jak byłeś w sieci to nie musiałeś się o to martwić. Teraz to znieśli i praktycznie sieci partnerskie powoli odeszły do lamusa.
@MG78: Gratuluję!
Ode mnie jako od nerda brakuje czasem wytłumaczenia czemu tak, a nie inaczej, np. w ostatnim filmie dlaczego taggliatele, a nie spaghetti nie wyjaśniłeś dlaczego tak jest i dla szaraka to takie dziwne "a czemu niby gorzyj czymo sie sos".
Poza tym zajebiście i przypominasz mi kumpla :D
@portas91: A tu akurat mówiłem, że sos boloński jest zbyt ciężki dla spaghetti. Znaczy jak wymieszasz z nim sos to będzie Ci spadać mięso i wszystko z makaronu a do tagliatelle się przykleja i się ładnie trzyma :D
@MG78: jak mogę coś powiedzieć co mi przeszkadza w twoich filmach. Mam wrażenie ze kadr jest trochę za nisko, czasami twoja głowa jest lekko obcięta przez górna krawędź i budzi to we mnie jakiś nieestetyczny niepokój. Może da się coś z tym zrobić ;)
@MG78: Miras, dzięki Tobie zaraziłem się pasja do pizzy, sprawiłeś ze gotowanie stało się z czarnej magii czymś mega przyjemnym, a ragu bolognese z twojego przepisu, w moim wykonaniu obowiązkowym punktem schadzek znajomych pod moim dachem. Poprostu dziękuje
@rvek: Bardzo miło czytać takie komentarze, szczególnie że jest parę osób które ciśnie mnie za to, że przepisy za proste, itp. Od początku założenia tagu miały być takie, żeby w świat gotowania wprowadzać nowych adeptów i udowadniać im, że to wcale nie takie trudne i można zrobić fajne danie z ciekawą historią przy użyciu łatwo dostępnych składników nawet w Polsce :)
@MG78: kierowniku próbowałeś kiedyś się zgooglować top garem, nie wiem czy nie umiem w google ale google uparcie wciska mi wszystko tylko nie top gar, chyba nie był to dobry wybór :<
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MG78: wpadłeś w algorytmy bo zostawiłem Ci suba kiedy pisałeś, że zaczynasz i od tamtej pory nic sie nie wyświetlało a od wczoraj obejrzalem juz churrosy i chaczapiri XD. Ogolnie bardzo duzy postep w porównaniu z pierwszymi filmami :))
@MG78: zrob kiedys jakies zestawienie przychodow z reklam z adsensa. Jestem bardzo ciekawy tego. Z tego co też widziałem to właśnie tematyka kulinarna ma dość dobre stawki nawet na polaków
@Konorro: RPM czyli przychód za tysiąc wyświetleń waha mi się w przedziale 1,4 - 2,2 zł (raz było 3,6, a raz 0,7 zł ale nie wiem co to się wydarzyło wtedy)
@MG78: Gratuluje! Bardzo fajny kanał. Rzeczowe i konkretne przepisy. :) Najbardziej podobają mi się Twoje przepisy na dosyć egzotyczne potrawy ale do których nie używasz składników trudno dostępnych tylko zazwyczaj do dostania w każdym sklepie. Już kilka przepisów wykorzystałem i wszystko pyszne :)