Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Michael_Scott: Mogę kilka pytan? Bo w internecie jest duzo sprzecznych informacji.
1. Rudosterka jest głośnym ptakiem? Mam aktualnie nimfę i spotkałem się z porównaniem, że rudosterka jest o wiele bardziej hałaśliwa. Z tym że mój Cezar, potrafi sprawić że boli głowa.
2. Jak to jest z samotnością u tej papużki? Wystarczasz jej ty, czy jednak potrzebuje mieć drugą?
3. Z hodowli brałeś ziomeczka?
@Jarem12:
1. Jak już zaczyna krzyczeć to krzyczy głośno, ale wiekszość dnia sobie ćwierka albo siedzi cicho, czasem ma faze na darcie tak 2-3 minuty i przestaje. Ogólnie rudosterka jest chyba najcichszą z konur, więc nie jest tak źle. Wszystko zależy jak ułożysz papuga w pierwszych tygodniach po przybyciu do domu. Ja starałem sie tłumić w nim takie zachowania i w miare sie udało chyba. Tak czy inaczej, nimfa przy rudosterce
@Jarem12: niestety Polska nawet w tej kwestii sie nie popisuje. aktualnie są tylko trzy gatunki, których rejestrować nie trzeba (nimfa, falista i jakiś gatunek nierozłączki), jesteśmy najbardziej restrykcyjnym krajem w Europie, jeśli nie na świecie, jeśli chodzi o rejestracje ptaków hodowlanych