Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Myślicie że warto myśleć o otworzeniu swojego sklepu internetowego z #diy?
Zainteresowałam się makramą. Jestem na wykończeniu swojej pierwszej huśtawki, można robić z tego hamaki, fotele wiszące, podkładki pod kubki, ozdoby na ścianę, torebki, półki wiszące, ozdoby na klucze. Kiedyś też coś haftowałam. Ogólnie myślałam też trochę o robieniu mebli. W sensie obrabianiu desek, malowaniu ich na ładne kolory i robienie z tego regałów czy półek. Myślicie że warto w takie coś iść i próbować na przykład na początek pojedyncze prace na allegro wystawiać? Czy to się w ogóle opłaca? Ciężko mi jest ocenić czy byłby popyt na coś takiego. Oczywiście byłoby to dodatkowe źródło dochodów, poza główną pracą. Co o tym sądzicie?
#rekodzielo #firma #sklepyinternetowe #biznes #pytanie
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nicnieslyszalam: No właśnie. Tylko kurcze. W jaki sposób mam oszacować ile warta byłaby godzina mojej pracy? Bo jednak na tych makramach trochę czasu schodzi.
Ogólnie mam rodzinę w Holandii, więc ewentualnie możnaby było ich jakoś zaangażować w ten temat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amestris: zobacz ile kosztuje przeciętny kilim i uświadom sobie że jeśli produkt jest wysokiej jakości to obroni się sam. Kilimy też robi się wiele godzin a niby robota prosta, dlatego nie zaniżaj swojej pracy. Na olxie widziałem już makramy 40x50cm po 25 zł. Co prawda nie były najlepsze ale to i tak już świadczy o tym co napisała koleżanka wyżej-zanizaja cenę byleby sprzedać

No i moja rada, nie rób zdjęć samego
@Amestris: Nie wiem ile chcesz zarabiać. Za mniej niż 25zl/h netto na godzinę (plus materiały) nawet bym się nie fatygowala, już lepiej robić dla przyjemności i rozdać przyjaciołom w ramach prezentu jeśli lubi się robić, a w najniższych pracach tyle zarobisz. To ma być źródło pieniędzy jeśli otwierasz firmę. Popyt może być na taniość, ale nie tedy droga. Pamietam jak X lat temu starałam się sprzedać haft za 300zl w Polsce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prut: No ja też widziałam. Chociaż niektóre proste kwietniki potrafią kosztować nawet 80 zł. No i ja allegro to widzę że pojedyncze makramy kupuje po 1, 2 osoby, rzadko spotyka się ze więcej osób kupiło. Z klimatem będzie ciężko bo nie mam jeszcze swojego mieszkania ale spróbuję w pokoju jakiś kąt sobie taki do zdjęć urządzić może. Swoją drogą słuszna uwaga, dzięki :D
Dużo lepiej się patrzy na zdjęcia w klimacie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nicnieslyszalam: No na razie robię na prezenty rzeczy. Chyba sobie policzę materiały i te 25 zł /h roboty i zobaczymy czy coś zejdzie.
Duży był ten haft? Ciekawe. Widziałam w necie dużo ślicznych haftowanych obrazów po takich cenach jak piszesz. Więc chyba nic zaskakującego, że rękodzieło kosztuje, lol
No o działalności w sumie na razie nie myślę, tak się tylko zastanawiam. Może najpierw warto po prostu pojedyncze sztuki na allegro wystawiać