•  

Jak to widzę jako osoba stojąca z boku:

Katolicy:
    Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
    Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
    Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
    Czcij ojca swego i matkę swoją.
    Nie zabijaj.
    Nie cudzołóż.
    Nie kradnij.
    Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

Nikomu nie robią krzywdy swoim wyznaniem, bardzo łatwa wiara w sumie, bo nikt nie sprawdza czy chodzisz do kościoła czy coś, proste, jasne przykazania. Ogólnie to bądźcie dobrymi ludźmi, kochajcie się i wybaczajcie.

LGBT:
    HURRR kuhwa księża pedofile gwałcą małe dzieci!!11
    Wierzą w boga na chmurce, nie to co ja oświecony gimboateista XD LOL.

I nie rzucajcie przykładami, bo w każdej grupie znajdziemy czarne owce.

#konfederacja #bekazlewactwa #wiara #mikromodlitwa #takaprawda #oswiadczenie

źródło: zrzut.JPG

•  

@Carlit0: Ale taguj #takanieprawda bo:

Katolicyzm ogranicza dostęp do wiedzy, gdy jest ona sprzeczna z katolickim światopoglądem.

Katolicyzm powoduje konflikty poprzez prześladowania innych osób (również dzisiaj - przykład: osoby LGBT).

Kościół Katolicki tuszuje przestępstwa swoich przedstawicieli.

Katolicyzm sprowadza nieszczęścia jakimi są choroby i niechciane ciąże, spowodowane potępianiem używania antykoncepcji.

Katolicyzm to zakłamywanie rzeczywistości i manipulowanie nieświadomymi osobami.

Katolicyzm ingeruje w politykę państw świeckich.

Katolicyzm wciska nienaukowe przekonania i wartości w celu wpływania na życie wiernych.

Kościół Katolicki rekrutuje do swej organizacji niedojrzałe osoby od najmłodszych lat (chrzest, pierwsza komunia), bez żadnych konsekwencji.

•  

@976497: Wiesz, że piszesz o ponad MILIARDZIE ludzi którzy wyznają katolicyzm?
      Myślisz, że wszyscy tacy są?
      Ja wymieniłem Ich dekalog, coś czego mają przestrzegać.
      Że znajdziesz czarne owce, wśród księży, biskupów, czy nawet papieży, to niczego nie udowadnia.

•  

@976497: Wymieniłeś tylko to co wygodne?
      Wymień ile jest prowadzonych domów dziecka przez siostry zakonne w jakiś zapyziałych krajach, ile szkół w afryce prowadzonych przez duchownych, hospicjów...

•  

@Carlit0: mfw

źródło: images.ctfassets.net

•  

bardzo łatwa wiara w sumie, bo nikt nie sprawdza czy chodzisz do kościoła czy coś, proste, jasne przykazania. Ogólnie to bądźcie dobrymi ludźmi, kochajcie się i wybaczajcie.

@Carlit0: się pozmieniało :) dodam do tego jeszcze, że nawet nie musisz wierzyć w boga i wciąż jesteś katolikiem. Taka łatwa wiara :)

•  

@Carlit0:

Wiesz, że piszesz o ponad MILIARDZIE ludzi którzy wyznają katolicyzm?

Pierdyliardzie...
      Nie uważam się za katolika, choć miałem wszystkie sakramenty, aż do bierzmowania, a jestem wliczany w te statystyki. Takie to są właśnie te wyliczenia.

Ja wymieniłem Ich dekalog, coś czego mają przestrzegać.

To, że mają przestrzegać, to nie znaczy, że to robią.
      Ponad to, aby tego nie robić zawsze znajdą jakieś kruczki "no, ale przecież wszyscy jesteśmy grzeszni". Hipokryzja level master, nawet wśród hierarchów KK.

Że znajdziesz czarne owce, wśród księży, biskupów, czy nawet papieży, to niczego nie udowadnia.

Wszyscy są tymi czarnymi owcami.
      Znajdź mi takich, którzy pozbyli się majątku, by żyć skromnie i podążać śladami Jezusa.

Kościół Katolicki to moralne bankructwo:
      - żądza władzy
      - pazerność
      - cynizm
      - wyrachowanie
      - wciskanie kitu pod pozorem czynienia dobra
      - hochsztaplerka i symonia (sprzedawanie usług bez pokrycia w rzeczywistości)
      - mizoginia
      - tuszowanie przestępstw swoich kapłanów

•  

@Carlit0:

Wymień ile jest prowadzonych domów dziecka przez siostry zakonne w jakiś zapyziałych krajach, ile szkół w afryce prowadzonych przez duchownych, hospicjów...

Tak - pomaga ludziom w celu poprawy swojego wizerunku.
      Podobnie robią mafie.

Taka to właśnie pomoc:
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Matka_Teresa_z_Kalkuty#Krytyka_i_zarzuty

•  

@976497: Widzę, że nie dociera i zaczynasz rzucać przykładami, a prosiłem żeby tego nie robić.
      To jeszcze raz dla mniej inteligentnych, wiara katolicka opiera się na DEKALOGU który pozwoliłem sobie wkleić, w piśmie świętym masz nauki, żeby być dobrym człowiekiem, nie robić krzywdy innym i takie tam podobne.
      Co mnie obchodzą inni wyznawcy którzy nie podążają za tą ścieżką?

•  

@Carlit0: Kościół Katolicki to są wyznawcy, również ci, którzy nie podążają za dekalogiem, według samego Kościoła Katolickiego - stąd te pierdyliardy wyznawców w statystykach.

•  

Katolicy:
      Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
      Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
      Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
      Czcij ojca swego i matkę swoją.
      Nie zabijaj.
      Nie cudzołóż.
      Nie kradnij.
      Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

@Carlit0: XDDD
      Katolicy:
      - używanie "o boże" dziennie po 100x
      - kult świętych i modlenie się do wizerunków
      - xD kult zajączka i jajeczek XD
      - ok to akurat ok
      - jazda wojna patriotyzm i mordowanie niewiernych
      - większość prawaków jest rozwiązła(przykład córka kaczyńskiego)
      - no tak, to akurat nazywa się "kombinowanie" i jest tradycją narodu polskiego
      - "lgbt chcą masturbować wasze dzieci"

•  

Nie zabijaj

@Carlit0: było to już mocno obgadywane na wykopie. Chodziło o NIE MORDUJ, czyli wojna jest wyłączona, my sami, w ramach społeczeństwa nie mordujemy się, ok? Inną kwestią jest cały Stary Testament, który opowiada o historii jednej nacji na świecie.

+: NijuGMD
    •  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

Chodziło o NIE MORDUJ, czyli wojna jest wyłączona, my sami, w ramach społeczeństwa nie mordujemy się

@matkaPewnegoMirka XD

•  

@Carlit0: chrześcijaństwo w swoim założeniu było dobre, a dzisiejszy kościół katolicki, w szczególności polski kościół to tylko banda rozpasanych upolitycznionych manipulantów chroniących największą na świecie pedofilską mafię.

•  

@Carlit0: chrześcijaństwo opiera się na masie rzeczy które nawet nie są wspominane w bibli, co dopiero mówiąc o dekalogu, na przykład kult świtętych i kult maryjny.
      Generalnie większość nie mówi że podstawowe założenia są złe, bo nie są, ale problematyczne jest to co narosło przez dwa milienia funkcjonowania tej organizacji. Mówienie że to jest wina tylko pojedyńczych złych owiec jest głupia, to proste zrzucanie winy na czesto już martwe kozły ofiarne. Razem z władzą idze również odpowiedzialność, za to co robią ludzie w imieniu tego co głosisz, nawet w polskim prawie namawianie do czynu karanego jest karalne. Niestety kościół katolicki skrzętnie unika sprawiedliwości, co słusznie bulwersuje dużo ludzi.
      Inną sprawą jest też to, że prawie zawsze kościół jest po tej mocno konserwatywnej stronie, która teraz ma bardzo dużo przeciwników.

•  

Katolicyzm sprowadza nieszczęścia jakimi są choroby i niechciane ciąże, spowodowane potępianiem używania antykoncepcji.

@976497: ciąży można unikać nie tylko stosując antykoncepcję. Istnieją metody naturalne, które stosowane są z powodzeniem też przez osoby, które z KK nie mają nic wspolnego.
      I nie, nie jest to ten "Kalendarzyk"''którym szafują ludzie nie mający o temacie pojęcia.

•  

@agaja: Okej, ale czy z historii Onana na którą powołują się katolicy przy objaśnianiu poglądów na seksualnosc nie wynika zakaz stosowania jakiejkolwiek antykoncepcji, nie tylko stosunku przerywanego, każdego bez myśli o zapłodnieniu i masturbacji? Jak dla mnie zalecanie przez KK tzw naturalnych metod planowania rodziny jest z tym sprzeczne.

Pytam, bo serio jestem ciekaw.

+: Tarec
    •  

@Carlit0:

Dalej generalizujcie XD
      Taguj #urojeniaprawakoidalne, a następnie skocz sobie na mszę po darmowy magiczny wafelek, smacznego misiu pysiu :*

+: dumahpl
    •  

@Carlit0: "Jak to widzę jako osoba stojąca z boku:" Zakrystii chyba.

Zesrałeś się na miętowo, wstawaj

•  

@bledny: Proponuję skontaktować się z jakimś etykiem katolickim, na pewno dostaniesz dobre wyjaśnienie :)

•  

@agaja: W antykoncepcji nie chodzi tylko o uniknięcie zapłodnienia.

•  

@976497: ale jest to jeden z istotniejszych jej aspektów.
      Co do chorób - w przypadku osób, które które zasady KK obowiązują kwestia chorób odpada - panietajmy, że obowiązuje je czystość do ślubu. Ciężko złapać choroby weneryczne nie współżyjąc z nikim bądź mając całe życie tyljo jednego partnera, który z nikim innym nie współżył.
      Oczywiście istnieje opcja np.zakazenua np.w laboratorium itd, ale jednak jest to niewielka czesc przypadków i raczej nie one są głównym powodem stosowania prezerwatyw jako ochrony (bo inne formy anty raczej nie chronią, prawda?).

Z kolei tabletki jako lekarstwo są w określonych dozwolone, jeżeli mówimy o aspekcie zdrowotnym.

•  

@agaja: Nie doświadczyłaś gwałtu i nieszczęściom po gwałtach, przed których konsekwencjami też chroni antykoncepcja. Kalendarzyk tu nie pomoże.

•  

@976497: KK nie proponuje kalendarzyka.

Nie doświadczyłaś gwałtu i nieszczęściom po gwałtach

@976497: skąd wiesz?
      Znasz mnie, wiesz co mnie w życiu spotkało?

•  

@agaja:

Znasz mnie, wiesz co mnie w życiu spotkało?

Oczywiście nie wiem tego, ale nie wypowiadałabyś się o tym tak lekceważąco, chyba że zostałaś tak zmanipulowana, że nawet wielokrotne gwałty, ciąże i nieszczęścia nie zrobiłyby na Tobie chęci ich powstrzymania za pośrednictwem powszechnie dostępnych i bezpiecznych środków.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@976497: wyobraź sobie, że są kobiety, które ciąży z gwałtu nie usunely.
      To raz. Dwa - nie wypowiadam się lekceważąco.
      Zacytuj, gdzie kpilam/lekceważyłam gwałt?

Nigdzie też nie przedstawiłam swojej podejścia, omawiam jedynie stamowisko KK.

Natomiast idąc tym tropem z Twoich postów wynika, że głównym powodem stosowania antykoncepcji jest możliwy gwałt. A wybacz, ale to jest tezamocno absurdalna.
      Większość osób stosuje antyk9nceocje że względu na niechęć do ciąży. Czesc że względu na choroby przenoszone drogą płciową, część kobiet że ale zdrowotnych. Dwa pierwsze aspekty KK rozwiązuje innymi propozycjami, Na ostatni zezwala.

+: auczak
    •  

@agaja:

wyobraź sobie, że są kobiety, które ciąży z gwałtu nie usunely.

Nie pochwalam.
      Mnoży to nieszczęścia, a ponad to planeta i społeczeństwa nie są w stanie pomagać wszystkim cierpiącym, bo wszystko ma swoje ograniczenia. Nie jesteś w stanie pomóc wszystkim, bo masz ograniczony czas i budżet, więc nie jesteśmy w stanie wszystkim pomagać, więc będą cierpieć, a antykoncepcja ogranicza nieszczęścia i ogrom cierpienia.

Twoich postów wynika, że głównym powodem stosowania antykoncepcji jest możliwy gwałt

Absolutnie nie. Z moich postów wynika, co już wcześniej można było przeczytać (nie tylko dzisiaj), że antykoncepcja redukuje ilość cierpienia i przynosi ulgę w wielu sprawach.

•  

Nie pochwalam.
      Mnoży to nieszczęścia, a ponad to planeta i społeczeństwa nie są w stanie pomagać wszystkim cierpiącym

@976497: mysle, że takich kobiet Twoje zdanie nie interesuje.
      Dwa - nie każda niechciana ciaza to potem niekochane dziecko.

•  

@agaja: To ile jest warte kochane dziecko? 1 kochane dziecko warte jest tyle co 1 niekochane, czy 10 niekochanych?
      Jeśli ktoś będzie cierpiało, to to cierpienie trzeba redukować, a nie usprawiedliwiać tym, że ktoś gdzieś kiedyś za to jest kochany, bo jest to nie tylko totalna bzdura, niesprawiedliwość, ale i barbarzyństwo.

•  

@976497: ja nie wartościuje/różnicuje życia ludzi.

+: auczak

Gorące dyskusje ostatnie 12h