Wpis z mikrobloga

@xWiteQx stany ro super miejsce dla modych, bogatych i zdrowych. Konczysz studia, zeby dobra robote mieć i startujesz z pozyczka na duzo lat. Predzej do ciebie przyjedzie straż pozarna niz karetka i wystawi ci fv na 1000 baksow i mozw ciw zastrzelić #!$%@? gowniak albo dindus.
No chyba ze jestes bogaty i bialy. Wtedy masz to w dupie.
@Kaeso: No teraz bardziej chodziło mi o ludzi, którzy mieszkają tam od urodzenia, w tym Polaków jak wiadomo. Generalnie są też takie osoby, które mogły pojechac do Stanów zamieszkać i tam urodzić dziecko itd, bo np znajomy ze Stanów im zaproponował wyjazd na stałe i mieszkanie i w ogóle, ale odmówili. Znam takie historie. Zostają w Polsce, a prawda jest taka, że gdyby wyjechali, narodzone dziecko mogłoby być tam całkiem inne
@xWiteQx wróciłem niedawno z emigracji z Ameryki Północnej i mogę szczerze powiedzieć, że trawa zawsze wydaje się być bardziej zielona po drugiej stronie łąki;) oczywiście wg mojej opinii
@xWiteQx: Mnie w Ameryce podoba się to, że możesz urodzić na terytorium USA, a żyć de facto w innych światach. Nowy Jork, Floryda, San Franscisco, Teksas, Alaska, generyczna, mała amerykańska miejscowość. Chyba żaden inny kraj nie zapewnia takich kontrastów jeśli chodzi o pogodę, mentalność ludzi, gospodarkę.
Przeglądam sobie zdjęcia 10 najchętniej odwiedzanych miejsc w USA przez turystów i tak sobie myślę, że kurde... Stany to faktycznie jest kompletnie inny świat, o niebo lepszy niż ten nasz w polskiej i europejskiej rzeczywistości...

#przemyslenia #usa
@xWiteQx ale byłeś tam? Mieszkałeś? Czy ze zdjęć tak wynika?
@korpoRator: Nie byłem, als widziałem sporo zdjęć, trochę czytałem, oglądałam różne filmy na YouTube i nie tylko.

Czasem nie trzeba gdzieś mieszkać, aby móc coś sprawdzić
@xWiteQx jeśli chcesz stwierdzić, że "Stany to faktycznie jest kompletnie inny świat, o niebo lepszy" to jednak pasowałoby tam pomieszkać albo dodać, że lepszy dla bogatych i zdrowych osób bo dla klasy robotniczej a często nawet średniej z dolegliwowosciami zdrowotnymi to zwyczajna umieralnia i toniecie
@korpoRator: No szanuję twoje zdanie i podejście, jednak świat, chcąc czy nie chcąc, jest tak skonstruowany, że ludzie lubią oceniać z góry różne rzeczy czy nawet ludzi

@xWiteQx W pełni się z tym zgadzam i takie zachowanie krytykuję :)