Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak sie maja silniki 2.2 HDI w #peugeot 508 wraz ze skrzynia automatyczna? Mowa o modelach 2010-2016.
Slyszalem ze 2.0 HDI jest bardzo chwalone, niestety ciezko mi znalezc w okolicy, a mam na oku calkiem fajna sztuke z 2.2.
#motoryzacja #samochody #pytanie
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BillyGugu: @Plotkova99: Z ciekawosci poczytalem - ponoc jest tam filtr, ktorego zywotnosc w zaleznosci od generacji waha sie id 80kkm do 180kkm, a wymiana potrafi byc kosztowna.
Wyglada na to, ze to rowniez dla mnie odpada ¯\_(ツ)_/¯
@BillyGugu: Z tego co wiem to zbiorniczek (kilka litrów) z płynem który się wymienia u mechanika.

@w__w: Właśnie o to chodzi że trochę kosztuje to, jak miałam pożyczonego Citroena to właściciel prosił mnie żebym nie tankowała po 50zł bo on liczy ile razy się tankuje i każde tankowanie przyspiesza konieczność wymiany tego filterka. No tak po co liczyć kilometry jak można liczyć liczbę tankowań, ma to sens
@w__w: @Plotkova99: ten filtr to najlepszy filtr cząstek stałych ever. Co około 100k uzupełnia się płyn który kosztuje jakieś 300 pln. Mnie cała wymiana kosztowała jakieś 450 pln. Nie ma problemów z jakimś wypalaniem, Jeżdżę tym autem 50:50 trasa miasto i nie mam od 50k żadnych problemów z fap. Jedyne wymaganie to łac do pełna i uzupełniać paliwo dopiero koło czerwonego pola bo komputer dostrzykuje płyn co tankowanie
@bartdziur: Z tego co wiem nie da się uzupełnić tylko trzeba zbiorniczek wymienić i musi to zrobić osoba wykwalifikowana. Jeśli to jest najlepsze rozwiązanie to czemu nie zrobili małego wlewu gdzieś w bagażniku żeby można było sobie dolać co 50kkm płynu który pewnie kosztuje 50zł / litr max?
@Plotkova99: Nie trzeba wymienić zbiornika, w zestawie z płynem jest rurka przez która się to wlewa. Wymiana zajęła 30 min i była zrobiona przeze mnie gdzie moje pojęcie o motoryzacji kończy się na wymianie wycieraczek w aucie.

A to rozwiązanie o którym piszesz nazywa się adblue i zostało wprowadzone do tych aut bodajże w 2015.
@Plotkova99: płyn się uzupełnia,bez problemu można to zrobić samemu. I nie ma komunikatu o tym, że nie ma FAPa, możne być albo o tym, że zapchany albo o tym żeby dolać płynu.

@w__w: FAP ma tę zaletę, że nie zapycha się sadzą tylko kryształkami wytrącającymi się z tego dodatku do paliwa. Czyści się go zwykła wodą, możesz to zrobić samemu jeśli tylko masz dostęp do kanału. Robi się to co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartdziur: @Wompierz: Mireczki, zrezygnowalem z tego 2.2 HDI, bo strasznie zajechany srodek mial, a na liczniku niby tylko 150kkm ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Normalne jest duze zuzycie materialow w tych samochodach?
Teraz na oku mam 2.0 HDI z 2015 roku, ale z AdBlue () Cos poczytalem i niby to problematyczne. Orientujecie sie cos w temacie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartdziur: Podeslalbys jakies zdjecia srodka na pw? Tego co ogladalem to wygladal jakby ktos dziennie kierownice polerowal xDD A o tym AdBlue czytalem ze wywalalo jakies bledy, aso naciagalo na wymiany zbiornika i nie informowalo o akcji serwisowej wymiany korka