•  

  Ostatnio podczas podróży poznałem naprawdę niesamowitego człowieka. Gość-instytucja. Samodzielnie zbiera pamiątki związane z arcyciekawą historią miasta, a potem eksponuje je w garażu. Ma pamiątkowy kamień ze swastyką i silnik od rosyjskiego czołgu.

  Jest sprośny i kontrowersyjny, ale trudno mu odmówić skuteczności działania. I teraz uwaga: całe miasto i historia promuje się przy pomocy historii, ale w zasadzie tylko on, jeden samotny dziadek, zrobił coś w rodzaju miejscowego muzeum xD Urząd miasta, jak wynika z opowieści pana Andrzeja, parę lat temu ukradł mu część zbiorów i od tego czasu ślad po nich zaginął.

  Teraz pan Andrzej ma uraz i mówi, że swoje zbiory prędzej młotem połamie, do bagna wrzuci, niż odda jakiemuś muzeum.

  To bardzo niecodzienna postać, dlatego napisałem o nim artykuł. TUTAJ zrobiłem znalezisko - jeśli temat Was zainteresuje, proszę, wykopcie :)

  #podrozefilipa -> mój tag
  #podroze #turystyka #polska #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #hobby #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu #truestory #wojsko

  źródło: andrzej-michalak-borne-sulinowo.jpg

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   #tacohemingway #heheszki #humorobrazkowy
   uważajcie w internecie wyłudzają nudle metodą na raperów

   odpowiedzi (7)

  • avatar

   Wczoraj wracaliśmy z #niebieskipasek z wakacji, dystans do pokonania około 350km, niebieski przejechał około 100km po czym stwierdził, że jest zbyt zmęczony, by prowadzić, więc mamy wybór zjechać, by on się zdrzemnął, ale tak porządnie lub prowadzę ja, a on zdrzemnie się po drodze, ja byłam wypoczęta i spałam o 2 godziny dłużej od niego, więc zmieniliśmy się, przejechałam 200km i obudziłam niebieskiego, była godzina trochę po północy, wyszedł, przewietrzył się, rozchodził, by się przebudzić porządnie i wsiadł za kierownicę, ujechał 20km na stację, by zatankować, do domu dzieliło nas 30km. Po zatankowaniu stwierdził, że nie ma mowy by on prowadził, bo nadal jest bardzo zmęczony, a noc robi swoje + w ciągu dnia upał nam bardzo doskwierał i pewnie to zrobiło swoje. Mi poprowadzić nie chciał już dać, bo zasypiałam co chwilę. Na początku byłam zła, bo tak blisko domu, ale wiem, że w takich sytuacjach niebieski zawsze podchodzi odpowiedzialnie do sytuacji i zdecydowaliśmy się zdrzemnąć na stacji, alarm ustawiony na godzinę snu + drugi na dodatkową godzinę, gdyby jedna nie była wystarczająca, finalnie nie pamiętam kiedy wyłączyłam alarmy, a spaliśmy 5 godzin, nowa zmiana pracowników zdążyła zaparkować obok nas, a my wróciliśmy sobie na spokojnie po 6 rano do domu. Bez zmęczenia, bez nocy, z lepszą widocznością i z mniejszym zamartwianiem się o dzikie zwierzęta po drodze (ostatnio mamy co do nich dużego pecha, wyskoczyło nam parę lisów oraz łącznie 5 saren, z czego 4 sarny w ciągu jednej nocy).

   Nie bójcie się spać po drodze, gdy jesteście naprawdę zmęczeni, nie ma też powodu do wstydu. Ja jeszcze się tego uczę.

   #polskiedrogi #samochody
   pokaż całość

   odpowiedzi (114)

  • avatar

   Wielka Brytania - odsetek 5-latków z próchnicą wynosi ok. 25%. Lekarze biją na alarm, rozpoczynają się rządowe kampanie prozdrowotne.
   Polska - odsetek 5-latków z próchnicą wynosi ok. 85%. Lekarze biją na alarm, ale rząd nie reaguje od wielu, wielu lat.

   #stomatologia #medycyna #ciekawostki #bekazpodludzi

   odpowiedzi (121)