•  

W USA każdy stan ma swoje oficjalne motto, jedne są starsze, inne bardzo młode. Oficjalne motto całego USA to "In God we trust" czyli "Ufamy Bogu".
    Więcej tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_dewiz_stanowych_Stan%C3%B3w_Zjednoczonych

Tak można by je dopasować do Polski.

Motta stanów USA dla województw w Polsce:
    1. Śląskie/Alabama- Śmiało praw naszych bronimy (Bo Powstania Śląskie czy też "najazdy" Ślązaków na stolicę)
    2. Mazowieckie/Delaware- Wolność i Niepodległość (powstania itd.)
    3. Małopolskie/Wirginia Zachodnia- Górale zawsze są wolni (góry)
    4. Wielkopolskie/Oklahoma- Praca wszystko zwycięża (rzekoma pracowitość Wielkopolan)
    5. Pomorskie/Alaska- Przez Północ do przyszłości (północ, dobre rozwinięcie gospodarcze Pomorza)
    6. Warmińsko-mazurskie/Minnesota- Gwiazda Północy (północ, piękna mazurska przyroda)
    7. Świętokrzystkie/Floryda- Ufamy Bogu (nawiązująca do religii nazwa)
    8. Zachodniopomorskie/Maine- Przewodzę (najbardziej na zachód wysunięty punkt Polski w tym woj.)
    9. Podlaskie/Hawaje- Prawością żyje ten naród (niska przestępczość w woj. podlaskim)
    10. Łódzkie/Utah- Przemysł (nawiązanie do przemysłowych tradycji)
    11. Podkarpackie/Ohio- Z Bogiem wszystkie rzeczy są możliwe (duże przywiązanie do wiary na Podkarpaciu)
    12. Lubelskie/Tennessee- Rolnictwo i handel (bardzo rolnicze województwo)
    13. Opolskie/Kentucky (w 2002r. dodano zdanie "Bądźmy wdzięczni Bogu" do motta Kentucky) - W jedności siła, w podziałach słabość. Bądźmy wdzięczni Bogu (wiele grup etnicznych: Niemcy, Ślązacy, Polacy z Kresów i innych części kraju zachowują jedność)
    14. Dolnośląskie/New Jersey- Wolność i dobrobyt (dobrze rozwinięty Wrocław i dość liberalne nastawienie w tym mieście)
    15. Kujawsko-pomorskie/Arizona- Bóg wzbogaca (radio Maryja w Toruniu).
    16. Lubuskie/Idaho- Niechaj trwa na wieki (peryferyjne położenie na zachodzie i nowe ziemie włączone, które mają pozostać polskie cały czas).

#polska #usa #polityka #ciekawostki #historia #ameryka #motto #ciekawostkihistoryczne #krakow #wroclaw #warszawa #gdansk

źródło: dbdzm869oupei.cloudfront.net

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (10)

• odpowiedzi (15)

Pytanie, które zadają mi cały czas religijni ludzie, brzmi: jeżeli nie ma Boga - co powstrzymuje cię przed zgwałceniem kogokolwiek chcesz? A moja odpowiedź brzmi: gwałcę każdą osobę, którą chcę. A ilość tych osób wynosi zero. I morduję każdą osobę którą chcę, a ilość tych osób wynosi zero. Fakt, że ci ludzie myślą, że gdyby nie ta boska istota która ich obserwuje, oni by zabijali i gwałcili, jest najbardziej samoobrażającym stwierdzeniem, jakie jestem w stanie sobie wyobrazić.

Penn Jillette - iluzjonista, sceptyk, ateista, showman.

pokaż spoiler The question I get asked by religious people all the time is, without God, what’s to stop me from raping all I want? And my answer is: I do rape all I want. And the amount I want is zero. And I do murder all I want, and the amount I want is zero. The fact that these people think that if they didn’t have this person watching over them that they would go on killing, raping rampages is the most self-damning thing I can imagine.

pokaż spoiler #bekazkatoli #dzbanywiary #ateizm #religia #cytatywielkichludzi #neuropa
    pokaż całość

odpowiedzi (16)