•  

#koronawirus #epidemia #pandemia #usa #swiat #polska #zdrowie

Jak z tym dotrzeć do ludzi, że to nie jest jak zwykła grypa? Moja znajoma z USA, która na początku epidemi porównywała Covid do grypy, najprawdopodobniej miała covid dwa lub 3 miesiące temu, nie zrobili jej testów, itp, ale miała typowe do niego objawy. Problemy z oddychaniem itp. Teraz ma od ponad miesiąca ciągłe bóle głowy, zawroty głowy itp, nie może dużej siedzieć przez to przed komputerem. Lekarz stwierdził, że to najprawdopodobniej przez to, że miała jednak Covid.

Pomyślcie dwa razy, że was też to może spotkać, zanim zaczniecie biegać bez maski po sklepie albo idąc na impreze...

•  

@orangeduke: Nie dotrzesz. Musi ktoś z rodziny zachorować mocno/umrzeć czy jakaś popularna gwiazda. Przecież alfa samce nie będą chodzić w "kagańcu"

•  

@non_compos_mentis: no niestety :( za dużło słuchają Brauna i innych szurniętych ludzi... On ciągle o tych "kagańcach" nawija. A wystarczy czytać, uważnie obserwować i włączyć myślenie.

•  

@nn-borg: no ona tak miała, że ze 3 tygodnie temu nie mogła usiedzieć 15 minut przed komputerem, teraz jej troche przechodzi, nie wiem czy bierze jakieś leki bo nie dopytałem.

•  

@orangeduke: ja pierdole ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) was to jeszcze bawi? Lekarz stwierdził? Najprawdopodobniej? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

@RatownikMagiczny: no ale jak wytłumaczysz, że nigdy na nic podobnego nie chorowała i nagle ma takie objawy? Na logike, nn-borg dal linka, że są takie powikłania często po covid.

•  

@RatownikMagiczny: No fajne to. Byc moze chorowala, byc moze kiedys, byc moze na to i jeszcze dodatkowo byc moze od tego ja boli glowa.

•  

@orangeduke na logikę to może byc stres i 150 innych czynników. Robi się test na przeciwciała i wtedy można dyskutować, bo takie wkręcanie sobie nie ma sensu

•  

Jak z tym dotrzeć do ludzi, że to nie jest jak zwykła grypa? Moja znajoma z USA, która na początku epidemi porównywała Covid do grypy, najprawdopodobniej miała covid dwa lub 3 miesiące temu, nie zrobili jej testów, itp, ale miała typowe do niego objawy. Problemy z oddychaniem itp. Teraz ma od ponad miesiąca ciągłe bóle głowy, zawroty głowy itp, nie może dużej siedzieć przez to przed komputerem. Lekarz stwierdził, że to najprawdopodobniej przez to, że miała jednak Covid.

@orangeduke: to tak jak żona Małysza, która miała bóle, osłabienia i generalnie źle się czuła (bo mąż chory) i zwalała to na covid. Jak jej z testu wyszło, że jednak tego nie ma to "jak renkom odjoł". Wiesz jak to się fachowo nazywa? Placebo.

Pomyślcie dwa razy, że was też to może spotkać, zanim zaczniecie biegać bez maski po sklepie albo idąc na impreze...

@orangeduke: myślę. Nie chodzę w masce praktycznie nigdzie, chętnie wybiorę się na imprezę czy wesele. Niby dlaczego miałbym tego nie robić? A nawet jeśli miałbym przestać to do kiedy? Po wsze czasy mam już siedzieć w zamknięciu bo jest sobie grupa ludzi na świecie, która się przestraszyła (i której tak naprawdę wmówiono strach) i ja mam się do nich dostosowywać, a nie oni do mnie? Niedoczekanie.

•  

@Matula11: No więc tak. Ale przeciwciała po jakimś czasie znikają, teraz jest już za późno by zrobić test. W USA jest ten problem, że testy nie są za darmo. Chociaż w Polsce też każdemu na życzenie by nie zrobili.

•  

@Krupier: To, że narażać chcesz siebie, to Twoja prywatna sprawa. Ale jężeli nie nosisz maski w sklepie, to narażasz innych, że możesz zarazić ich jak sam masz wirusa. To jest odpowiedzialność grupowa. Za to powinny i pewnie posypią się wkrótce srogie mandaty, bo policja ma po sklepach chodzić i je wystawiać. Jak widzę ludzi którzy wchodząc do sklepu bez maseczki nie dezynfekują sobie też rąk, mimo, że mogą zrobić to za darmo, i wysiłek na kilka sekund, to mnie skręca...

•  

@orangeduke: spoko, nie mam, zdrowy jestem. Jak będę chory wezmę zwolnienie i posiedzę pod kołderką.

Za to powinny i pewnie posypią się wkrótce srogie mandaty, bo policja ma po sklepach chodzić i je wystawiać.

@orangeduke: nie ma do tego podstawy prawnej. I nie będzie. Przykro mi.

Jak widzę ludzi którzy wchodząc do sklepu bez maseczki nie dezynfekują sobie też rąk, mimo, że mogą zrobić to za darmo, i wysiłek na kilka sekund, to mnie skęca..

@orangeduke: XD Jeszcze mam sobie co chwila ręce psikać alkoholem >70%? Was już za przeproszeniem doszczętnie pojebało.

•  

spoko, nie mam, zdrowy jestem. Jak będę chory wezmę zwolnienie i posiedzę pod kołderką.

@Krupier: Wykopki panikarze uważają, że możesz byś w świetnej formie, super się czuć, uprawiać sporty i być aktywnym a i tak możesz od marca być nosicielem bezobjawowego morderczego wirusa i zarażać innych jak cichy morderca i ignorant! xD

•  

spoko, nie mam, zdrowy jestem. Jak będę chory wezmę zwolnienie i posiedzę pod kołderką.

@Krupier: wiesz, że możesz być zarażony i nie mieć objawów i roznosić? Po to są maseczki by to ograniczyć w sklepach.

nie ma do tego podstawy prawnej. I nie będzie. Przykro mi

wystarczy, że wprowadzą przepis, że właściciel sklepu ma pilnować, bo jak nie to kara dla niego. I wtedy ochrona do sklepu Cię nie wpuści bez maseczki. sorry i co z tym zrobisz?

Jeszcze mam sobie co chwila ręce psikać alkoholem >70%? Was już za przeproszeniem doszczętnie pojebało.

Nie wiem co za problem? Skóre Ci zje? A może mózg wypali, chociaż chyba go nie masz...

•  

Wykopki panikarze uważają, że możesz byś w świetnej formie, super się czuć, uprawiać sporty i być aktywnym a i tak możesz od marca być nosicielem bezobjawowego morderczego wirusa i zarażać innych jak cichy morderca i ignorant! xD

@thomekh: wykopki to w ogóle nieźli agenci. Obczaj tego, aż zrobiłem screena na pamiątkę bo dawno nic mnie tak nie rozjebało. Wirus w aerozolu w powietrzu. xD

źródło: wirus w aerozolu xd.png

•  

wiesz, że możesz być zarażony i nie mieć objawów i roznosić?

@orangeduke: ja pierdolę, dalej te mity powielacie? XD

wystarczy, że wprowadzą przepis, że właściciel sklepu ma pilnować, bo jak nie to kara dla niego. I wtedy ochrona do sklepu Cię nie wpuści bez maseczki. sorry i co z tym zrobisz?

@orangeduke: pójdę do innego? ¯\_(ツ)_/¯

Nie wiem co za problem? Skóre Ci zje? A może mózg wypali, chociaż chyba go nie masz...

@orangeduke: ciągłe smarowanie rąk tymi środkami wysusza skórę co prowadzi do jej niszczenia, powstawania pęknięć przez które, uwaga, masz większe szanse by się czymkolwiek zarazić. Więc spoko, myj sobie co pół godziny, myj.

P.S. Myłem ręce zanim to było modne.

Serio, chcecie to bawcie się w durne #zostanwdomu czy coś, ale odbierdolda się od nas, od normalnych ludzi i od nas.

•  

Znakowy mieszka obok koszarów, podo no Warszawę wojsko dziś zamknie

•  

@Krupier:

wykopki to w ogóle nieźli agenci. Obczaj tego, aż zrobiłem screena na pamiątkę bo dawno nic mnie tak nie rozjebało. Wirus w aerozolu w powietrzu.

"Przed kilkoma dniami 239 specjalistów z 32 krajów opublikowało list otwarty, w którym przekonują, że koronawirus SARS-CoV-2 może się rozprzestrzeniać drogą powietrzną, w mikroskopijnych aerozolach, nawet na większą odległość niż się przypuszcza i przez wiele godzin. Twierdzą, że wskazuje na to wiele obserwacji"

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1485576,koronawirus-czy-rozprzestrzenia-sie-w-powietrzu.html

"Badanie przeprowadzone na grupie 2000 pacjentów wykazało, że mężczyźni mierzący powyżej 6 stóp wzrostu (w przeliczeniu na metry to blisko 1,83) dwukrotnie częściej zapadają na Covid-19 - informuje "Mail Online". Zdaniem naukowców właściwość ta wskazuje na silne rozprzestrzenianie się koronawirusa w powietrzu."

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-07-28/zachorowalnosc-na-covid-19-zalezna-od-wzrostu-naukowcy-nie-maja-watpliwosci/

Serio, chcecie to bawcie się w durne #zostanwdomu czy coś, ale odbierdolda się od nas, od normalnych ludzi i od nas.

A wy denialiści przstańcie pieprzyć, że wirusa nie ma, bo to jest tragedia przez którą umierają ludzie, albo doświadczają poważnych powikłań na zdrowiu! Oraz stosujcie się do przepisów, a nie, wy święte krowy i was przepisy nie dotyczą "bo nie ma takiego prawa"

•  

odbierdolda się od nas, od normalnych ludzi i od nas.

@Krupier: przy okazji sam stwierdziłeś, że Ty i ktoś jeszcze nie jesteście normalni xD

•  

@orangeduke: To ja jestem jakimś szczęściarzem, że aerozol mnie jeszcze nie dopadł. Tyle morderców biegaczy i rowerzystów rolkarzy na trasie a tu nic. Zaczynam wierzyć w nadprzyrodzone moce. Może jestem wybrańcem xD

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

przy okazji sam stwierdziłeś, że Ty i ktoś jeszcze nie jesteście normalni xD

@orangeduke: wybacz, zapomniałem dodać: #pdk

•  

@Krupier: jak patrzę na twoje wysrywy to zastanawiam się co jest u Ciebie mniejsze. Iloraz IQ czy wiek... dorośnij chłopcze to potem pogadamy... Nigdzie nie napisalem, że zakaz wychodzenia do lasu był słuszny, tak jak wiele absurdów tego rządu, jednak przepisy są po to by je przestrzegać. Nawet gdyby były idiotyczne, można protestować, ale tak jak pozwala na to prawo. Ludzie biegający w bezproduktywnym proteście po mieście za Tanajno bo przedsiębiorcy cierpią, to nie moja bajka.

•  

@Krupier: a tego mema to weź lepiej skasuj, bo pokazujesz tym, że nie masz szacunku do drugiego człowieka i brak Ci RiGCzu. Obyś się nie obudził jutro w sytuacji w jakiej były niedawno Włochy, albo jest teraz USA i Brazylia. Bo może wtedy stracisz różowe klapki na oczach...

•  

jak patrzę na twoje wysrywy to zastanawiam się co jest u Ciebie mniejsze. Iloraz IQ czy wiek... dorośnij chłopcze to potem pogadamy...

@orangeduke: ech, typowy schemat rozmowy z wykopkiem-panikarzem. Kończą się argumenty to zaczynają się inwektywy lub "dorośnij". Lub oba na raz. Ccccombo!

Nigdzie nie napisalem, że zakaz wychodzenia do lasu był słuszny, tak jak wiele absurdów tego rządu, jednak przepisy są po to by je przestrzegać. Nawet gdyby były idiotyczne, można protestować, ale tak jak pozwala na to prawo.

@orangeduke: no i protestowali. Zgodnie z prawem. A i tak ich pałowano.

A widziałeś co odpierdalała policja gdy ludzie wyszli protestować po śmierci jakiejś nastolatki? Nie widziałeś pewnie. A szkoda bo ZOMO i komuna przy tym to był pikuś.

Ludzie biegający w bezproduktywnym proteście po mieście za Tanajno bo przedsiębiorcy cierpią, to nie moja bajka.

@orangeduke: bezproduktywny nie był bo w końcu durny rząd się ugiął i zaczął luzować obostrzenia. A i tak zrobił to za późno.

a tego mema to weź lepiej skasuj, bo pokazujesz tym, że nie masz szacunku do drugiego człowieka i brak Ci RiGCzu. Obyś się nie obudził jutro w sytuacji w jakiej były niedawno Włochy, albo jest teraz USA i Brazylia. Bo może wtedy stracisz różowe klapki na oczach...

@orangeduke: mem idealnie obrazuje takich ludzi jak ty - panikarzy, którzy chcą teraz dyktować życie innym ludziom i którzy straszą kolejnym "jebnięciem", które coś od tego pamiętnego lutego-marca nie może nadejść.

•  

@Krupier: szanuję walkę z betonem, pozdrawiam bezmaseczkowy gang

"Przepisy są po to by ich przestrzegać", OP by się świetnie w Korei Północnej odnalazł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@tyrytyty: betonu tutaj pod dostatkiem. Chociażby ten niedawny wpis: https://www.wykop.pl/wpis/51082837/wy-chyba-sobie-jaja-robicie-z-tym-koronawirusem-ze/

Gość ostrzega i panikuje bo jakaś dziewczynka przez tydzień chorowała tak jak na zwykłą wirusówkę. xD

No, ale to my mamy się do nich dostosowywać, to my mamy uważać, trzymać dystans, chodzić w maskach, napierdalać alkohol na łapy co chwila bo to oni się boją.

•  

@tyrytyty: sam jesteś beton. wolnorynkowiec, i cie pamiętam i kojarze, produkujecie tylko bezproduktywne wysrywy. i jak nie macie co dowalić to wklejacie jak dzieci jakieś durne memy oklepane i stare jak gacie waszych rówieśniczek

@Krupier

•  

@orangeduke: no i sam się zaorałeś właśnie. Tak się kończą dyskusje bez argumentów. :)

•  

@Krupier: to dotyczyło twojego "kolegi" który próbuje tu zabłysnąć mimo, że sam ma niewiele do powiedzenia. Pieje coś o koreii północnej, w której by nasrał gacie na granicy, a normalny człowiek by zwiedził ich kraj i by bezpiecznie wrócił i miał by nawet stamtąd pare sympatycznych fotek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Krupier: zapomniałem, że wy nie jesteście "normalni" o wykopki, denialiści, wolonrynkowcy. nowe 1godzinne przemówienie waszego guru szura Brauna już obejrzane? #pdk

•  

@orangeduke: co ty ćpiesz typie? Idź do jakiegoś lekarza. Ale nie takiego, który zdiagnozuje cię na zasadzie "najprawdopodobniej".

•  

@Krupier: nic, ale ty się nie zesraj z wrażenia, że do ciebie jeszcze pisze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Placebo.

@Krupier: nie uzywamy slow ktorych znaczenia do konca nie rozumiemy, bo mozna sie przypadkiem osmieszyc.
      Taka drobna rada na przyszlosc.

•  

@PurpleHaze: dobrze wypunktowane, też chciałem się do tego przyczepić, ale odpuściłem sobie.

•  

nic

@orangeduke: twoje wpisy wskazują, że jednak niekoniecznie. Ostaw to gówno, serio.

nie uzywamy slow ktorych znaczenia do konca nie rozumiemy, bo mozna sie przypadkiem osmieszyc.
      Taka drobna rada na przyszlosc.

@PurpleHaze: owszem, trochę skrót myślowy z mojej strony. Bardziej by pasował "efekt placebo" lub bardziej "siła sugestii".

dobrze wypunktowane, też chciałem się do tego przyczepić, ale odpuściłem sobie.

@orangeduke: Patrząc na twoją wiedzę to raczej byś na to nie wpadł więc teraz się nie tłumacz. XD

•  

@Krupier: powinneś już zauważyć, że zażywanie substancji zabronionych w tym kraju jest zabronione, więc po co #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem co robie ze swoim życiem, nie spałem całą noc, a tu piszę już w rano z jakimś wykopkiem, mehh i tyle. Nic nie ćpam. seriol.

•  

@Krupier: a mema serio skasuj, bo Cię zgłoszę #pdk xD coś pieprzysz o szacunku, a nie potrafisz go okazać rozmówcy xD

•  

i cyk @Krupier skasowane, zapomniałem, że jestem tu w tym wątku OP-em i sam mogę skasować. Screen z twojego posta dla pamieci i byś nie płakał, że cenzuruje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: Krupier.png

•  

@orangeduke: co ty bierzesz, ja pierdolę.

•  

@Krupier: gumi jagody, ich sok właściwie. Polecam się na przyszłość i pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°) a teraz elo i nara, bo idę spać.

•  

@Krupier: na Twoim miejscu bym się cieszył, że nie jestem tu np modem na wykopie. Za jednego mema banik na tydzień i hopla by było ;-]

•  

@Krupier: Jak ty gościu coś pjszesz o argumentach jak żadnego nie podniosłeś w tej dyskusji? To że se coś pierdolisz że nie będziesz robił tego i tamtego bo innych pojebało to jeszcze nie jest argument xd

•  

@orangeduke: Ja byłem chory w styczniu, kto do chuja mnie zaraził, przyznawać się bo dzwonię na sanepid!!!

•  

@orangeduke: Dać się ludziom pozarażać i niech zobaczą wsrod znajomych, że to nie jest śmiertelna, ale dosyć njeprzyjemna choroba

•  

@RoastieRoast: problem w tym, że jak się zarażą to mogą zarazić też innych, tych bardziej świadomych, czyli nas. I w niektórych przypadkach jest jednak śmiertelna...

•  

@orangeduke: Tego nie unikniesz. Ja chodzę większość czasu na zewnatrz w masce ffp2 i ffp3. Nie ma co liczyc, ze ktos inny zadba o Twoje czy moje zdtowie.

•  

@Paracelsus: Możesz bardziej naukowo a nie po chłopsku?

Ten wirus sie przenosi drogą kropelkową czyli "z powoetrza" się zarazisz

•  

@RoastieRoast: Na otwartej przestrzeni nie masz szans się zarazić, ale z drugiej strony zakładając maskę przed wyjściem i nie dotykając jej aż do powrotu wykluczasz zarażenie podczas jej macania, więc w sumie trochę win, ale nie do końca.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Uwaga uwaga, demony #rozdajo
    zielonki dupa cicho
    wśród plusujących wylosuje jednego szczęśliwca który wygra demona-świecznika! wraz z jedną świeczką!
    losowanie w niedziele o godzinie 18!
    wysyłka na mój koszt do paczkomatu

i przy okazji chciałbym przypomnieć że mam do sprzedania :
    Płyta główna : MSI Z87-G43
    Procesor : Intel i5-4670K 3.40GHz
    Pamięci ram 4 sztuki : GOODRAM 4GB 1866MHz Play Red CL9
    Chłodzenie CPU : Thermalright Macho (bez wentylatora)
    Licytacja tutaj

#rozdajo
    pokaż całość

odpowiedzi (32)

O proszę, pięknie wypłaszczona #covid19 #koronawirus #pis

odpowiedzi (13)

Dzisiaj po przyjściu do pracy prawie od razu zauważyłam młodego nandu łażącego samopas po złej stronie wybiegu. O sytuacji poinfornowałam koleżanki, które od razu rzuciły się łapać ptaka. Potem dowiedziałam się, że poza tym jednym osobnikiem, po ogrodzie łazi ich jeszcze pięć, bo ktoś wczoraj nie domknął bramki. Dobrze, że pozostałe 40 wolało zostać na miejscu. Niedługo potem zostaliśmy poinformowani o ucieczce pary bardzo zagrożonych wyginięciem kaczek, oraz nieszczególnie zagrożonej wyginięciem kapibary. Nandu znalazły się na wybiegu owiec, kaczki gdzieś na alejce, a kapibara sama wróciła xD
    Poza lataniem po ogrodzie jak debil, dzisiaj musiałam rozwalać kilofem duże kamienie, tak by powstały z nich małe kamienie. Poza tym robiłam też dezynfekcję jednego z pomieszczeń i się trochę z tym nalatałam. W międzyczasie dostałam 6 emaili z jakimiś dokumentami od kierownika jednego z angielskich zoo. Oczywiście był to wirus, ale ponieważ ja w sumie pewnych dokumentów od niego oczekiwałam, to zdążyłam pobrać 1 plik, zanim zorientowałam się w sytuacji. Ogólnie to pracy miałam tyle, że po powrocie do domu postanowiłam posiedzieć sobie jeszcze trochę w aucie, by zebrać siły na podniesienie szanownych czterech liter. Pół godziny później obudziła mnie jakaś pani, która myślała, że zasłabłam.
    To nie był najlżejszy dzień mojego życia.

Ale z dobrych wieści w końcu mam zdjęcie z tego ogrodu, na którym nie stoję tyłem. Oto ono (w komentarzu fotka nandu, bo się śmiesznie położył):

#zookeeperstuff #pracbaza #heheszki #zalesie
    pokaż całość

odpowiedzi (68)