Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Używacie jakiejś aplikacji do zarządzania domowym budżetem?
Muszę zacząć jakoś lepiej wydatki kontrolować.

  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zarow: dobry pomysł, można w googlowym zrobić i nawet z tel będę miał dostęp. Muszę poszukać jakiś przykładów i sobie zrobić.
@hoszin Jeżeli płacisz głównie karta polecam excela - zautomatyzowanie przeliczania wyciągów trochę trwa, ale później to 30 minut pracy miesięcznie max. Kiedy dojdziesz do etapu rozdzielania budżetu to u mnie sprawdził się system kopertowy, mam oddzielne konto na wydatki codzienne, doładowywane tygodniowo kwota na tydzień. Dużo łatwiej pilnuje się budżetu jeżeli ogranicza Cię dostępność pieniędzy, kredtówki na jedzenie u mnie się nie sprawdziły.
@Bucco Tak, mam miesięczne zlecenie na doładowanie konta pośredniego, żeby na początku miesiąca wszystkie pieniądze były rozdysponowane na wydatki budżetowe, pozniej z konta pośredniego co tydzień doładowuje mi automatycznie konto jedzeniowe. Do tego mam subkonto o nazwie bufor, na którym trzymam mniej więcej pół tygodniowych kosztów jedzenia. Przydaje się jeśli mam niespodziewany wydatek, bo wtedy sięgam do bufora i uzupełniam go w kolejnym tygodniu pieniędzmi z konta tygodniowego. Dzięki temu mam nawyk
@Bucco Dla mnie nie, bo jej użycie odrywa moment płacenia od momentu posiadania pieniędzy, znika ten narzucony przez dostępność gotówki limit. Przy czym to może wynikać bardziej z filozofii niż żelaznych zasad - na kredytowce nie czuję wypływu pieniądza, teraz jak płacę kredytówką to od razu przesuwam fizyczne pieniądze. Przykład: mam konto na wyjazdy wakacyjne. Kiedy place za wakacje to zawsze kredytówką, bo jest lepsza ochrona i zbieram punkty. Ale od razu