Wpis z mikrobloga

Jest jednak panaceum na całe zło świata.
Dobrowolne wymieranie ludzkości.
Zazdroszcze mamutom. Jakie problemy mają mamuty? Walka o przetrwanie, głód, choroby, zerwanie z mamucicą? Czy mamuty muszą podawać Babci Mamucicy morfine w terminalnym stadium raka bo ma ekstremalne bóle? No nie.
Dobrowolne wymieranie ludzkości, zatrzymajmy w końcu karuzelę #!$%@?.
#filozofia #antynatalizm #takaprawda
  • 10
@xarcy: chyba postawiłeś obecny stan rzeczy na głowie, skoro nazywasz działania antynatalistów statusem quo. Obecnym stanem rzeczy jest to, że ludzie rodzą się, dobierają w pary, rozmnażają i zdychają. To jest właśnie status quo.

A rozmnażają się, bo chcą i mogą. To dość proste. Nie sądzę, żeby w jakikolwiek sposób poczuwali się do odpowiedzialności za cierpienia odczuwane przez spłodzonego gówniaka.

Dalej jednak nie rozumiem, czemu mielibyśmy zatrzymywać przedstawienie ¯\_(ツ)_/¯
Obecnym stanem rzeczy jest to, że ludzie rodzą się, dobierają w pary, rozmnażają


@Entelechia: I robią to bezrefleksyjnie.

A rozmnażają się, bo chcą i mogą.


@Entelechia: Zgadza się, czyli powody czysto egoistyczne.

To dość proste.


@Entelechia: I okrutne. Jakbym chciał i mógł cię zabić, to byłoby to okej?

Nie sądzę, żeby w jakikolwiek sposób poczuwali się do odpowiedzialności za cierpienia odczuwane przez spłodzonego gówniaka.


@Entelechia: W taki, że
@hehexdlollmao:

I robią to bezrefleksyjnie.


Jak na moje to zbyt absolutne stwierdzenie. Spora część rozmnażających się na pewno ma jakieś refleksje przed poczęciem dziecka.

Zgadza się, czyli powody czysto egoistyczne.


No i co z tego? Co jest złego w powodach czysto egoistycznych?

I okrutne. Jakbym chciał i mógł cię zabić, to byłoby to okej?


Dla mnie nie. Sama w sobie akcja nie jest ani ok, ani nie ok.

W taki, że
Spora część rozmnażających się na pewno ma jakieś refleksje przed poczęciem dziecka.


@Entelechia: Jakieś refleksje to za mało.

No i co z tego? Co jest złego w powodach czysto egoistycznych?


@Entelechia: Nic jeśli chodzi o coś co nie krzywdzi innych, na przykład czysto egoistycznie #!$%@? się dzisiaj. Natomiast problem z takimi powodami pojawia się, kiedy w grę wchodzą inne osoby, nie mogę na przykład zabić cię bo chcę.

Dla
@hehexdlollmao:

Jakieś refleksje to za mało.


Dla Ciebie tak, dla innych najwidoczniej nie.

Nic jeśli chodzi o coś co nie krzywdzi innych, na przykład czysto egoistycznie #!$%@? się dzisiaj. Natomiast problem z takimi powodami pojawia się, kiedy w grę wchodzą inne osoby, nie mogę na przykład zabić cię bo chcę.


Czyli egoizm nie ma tutaj nic do rzeczy.

Dlaczego? Tylko dlatego, że chodzi o ciebie? Pana Jasia z ulicy już mogę?
Czyli egoizm nie ma tutaj nic do rzeczy.


@Entelechia: Ma, bo chcę i bo mogę to nie są wystarczające powody by krzywdzić innych.

Nigdzie nie napisałem, że mnie nie możesz zabić.


@Entelechia: Pytałem czy byłoby to okej, napisałeś, że nie.

Jeśli chodzi o pana Jasia z ulicy to jest poza moim kręgiem zainteresowań


@Entelechia: Czyli zabicie go byłoby okej czy nie?

Nie było, bo nie istniało nic, co mogłoby