•  

Świnto prowda, jakby to Józwa Tishner powiedział:

Światu grozą trzy plagi, trzy zarazy.

Pierwsza - to plaga nacjonalizmu.

Druga - to plaga rasizmu.

Trzecia - to plaga religijnego fundementalizmu.

Te trzy plagi mają te samą cechę, wspólny mianownik - jest nim agresywna, wszechwładna, totalna irracjonalność.

Do umysłu porażonego jedną z tych plag nie sposób dotrzeć. W takiej głowie pali się święty stos, który tylko czeka na ofiary. Wszelka próba spokojnej rozmowy będzie mijać się z celem. Nie o rozmowę mu chodzi, tylko o deklaracje. Żebyś mu przytaknął, przyznał rację, podpisał akces. Inaczej w jego oczach nie masz znaczenia, nie istniejesz, ponieważ liczysz się tylko jako narzędzie, jako instrument, jako oręż. Nie ma ludzi - jest sprawa.

Ryszard Kapuściński, Imperium

#swiat #polska #nacjonalizm #polityka #bekazpisu #bekazprawakow #bekazkatoli #ksiazki #cytatywielkichludzi #neuropa #4konserwy #konfederacja

•  

@Takiseprzecietniak:
      agresywna, wszechwładna, totalna irracjonalność - no popatrz, komuś się pojęcia pomyliły bo to wypisz, wymaluj lewactwo. Do tego trzeba dodać dążenie do destrukcji, w tym autodestrukcji.

•  

@Jegwan: Aplikuj na stażystę do TVP Info albo innych pisoidów. Nie zapomnij jednak dołączyć opinii swojego proboszcza i lokalnego koła PiS, bo mimo wrodzonego talentu nic ci z tych dwu miliardów nie skapnie.

•  

@Takiseprzecietniak: Mam lepszą pracę, nie potrzebuje zajęć w TVP jak główny lewacki troll print screen ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą jeżeli PiS jest nacjonalistyczny to nie pozostaje napisać nic więcej jak XD

•  

@Jegwan: Cytat nie dotyczy tylko PiS. A poza tym jakie kabalistyczno żydowsko komunistyczne są te wszystkie spory prawactwa, o to kto zachowuje odpowiednią czystość doktrynalną a kto jest ideologicznie odchylony, w związku z czym pewne określenia i definicje mu nie przysługują. To piękne potwierdzenie kompletnej irracjonalności z powyższego cytatu.

•  

@Takiseprzecietniak: Sam zacząłeś mi pisać o jakimś "lokalnym kole PiS".

PIS nigdy nacjonalistyczny nie był, więc nie ma tu mowy o jakimś odchyleniu od idei, tylko o twoich urojeniach ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

PIS nigdy nacjonalistyczny nie był,

@Jegwan: A to już musicie między sobą wyjaśnić, najlepiej gdzieś na kurii, może u Flaszki "Głodzia," albo "Zarazy" Jędraszewskiego, a może u Kneblewskiego albo Międlara ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Takiseprzecietniak: Kierujesz się śmiesznymi stereotypami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Jegwan: Nic dziwnego, żyję w szurniętym prawicowo kraju, więc mogłem podłapać takiej francy ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Takiseprzecietniak: Nacjonalizm jest jak najbardziej racjonalny. To kosmopolityzm to sprzeczny z logiką debilizm, a przynajmniej w wydaniu zachodnim, gdzie poświęcasz kolektywny interes swojej wspólnoty narodowej, dla bycia dobrym samarytaninem co doprowadza do degradacji twojej roli w społeczeństwie. Każdy człowiek z godnością powinien być w pewnym stopniu nacjonalistą, nie żadnym patriotą na kiju, który prowadzi kult państwa i martyrologię, tylko człowiekiem, który zdaje sobie sprawę, że obowiązkiem państwa narodowego jest tylko i wyłącznie dbanie o niego i jego grupę etniczną. Innymi słowy jeżeli nie jesteś choć trochę nacjonalistą to jesteś betacuckiem geopolityki.

•  

@HarvestinSeason: Nacjonalizm to obraza dla godności i wolności człowieka. To dla indywidualnego człowieka los mrówki albo pszczoły robotnicy. Jego los, jego dobro, jego interes jest niczym wobec interesu wyimaginowanego ogółu, który definiuje wódz, jego kamaryla lub wąskie grono oligarchii biznesowo kapłańskiej, która realizuje wyłącznie swoje interesy, a nie społeczeństwa, temu podsuwając jedynie puste hasła bez pokrycia, w zamian domagając się posłuszeństwa i wyrzeczeń, często wymuszając je siłą i przemocą, także w sferze symbolicznej.

Nacjonalizm sprowadza człowieka do roli przedmiotu, a nie podmiotu. Jest zaprzeczeniem idei wolnej woli, także w ujęciu chrześcijańskim.

Nacjonalizm to po prostu, szczególnie w intensywnej postaci, zło. Koniec, kropka.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Takiseprzecietniak: Nie, nie jest. Ogół po pierwsze nie jest wyimaginowany. Narody, kolektywy, lokalne społeczności istnieją i tylko dzięki ich wspólnej pracy jakiekolwiek osiągnięcie cywilizacyjne było osiągnięte.
      Kolektywizm, także w wydaniu nacjonalistycznym nie wyklucza w żadnym stopniu indywidualnej wolności jednostki tylko stara się kierować politykę na dobro ogółu. Dlatego wielu nacjonalistów w tym ja, popiera państwo opiekuńcze. Twoje życie prywatne mnie nie interesuje, ale twoje ambicje posiadania 100 miliarda dolarów, lub mulikulti i 50 nowych kińczyków w WAWIE, są drugorzędne względem potrzeb wspólnoty narodowej. Jeżeli chcesz zobaczyć jak wspaniała jest ekonomia i społeczeństwo oparte o radykalny indywidualizm, w którym każdy chce czerpać z dobrodziejstw cywilizacji, ale nikt nie chce się poświęcać, dla jej rozwoju i utrzymania to spójrz na USA.
      Reszta to jakieś bzdury, które sobie sam dopowiedziałeś na podstawie stereotypu, bo ci się nacjonalizm kojarzy tylko z PiSem. Człowiek, który obalił państwo kościelne, czyli Garibaldi jest najwybitniejszym Włoskim nacjonalistą. Szwajcarią rządzi Partia Nacjonalistyczna od dłuższego czasu. Sebastian Kurtz, premier Austrii też jest nacjonalistą. Poczytaj trochę na temat nacjonalizmu, za nim zaczniesz szerzyć ignoranckie bzdury i wklejać ten głupi cytat o plagach przeklejony z omzrika.

•  

@Takiseprzecietniak: rozmawiasz z 18 letnim typem, który ma Fuentesa na awatarze, nie warto xD

•  

@Takiseprzecietniak: Oczywiście strata mojego czasu, skoro tylko tyle potrafisz z siebie wydusić.

•  

@xVolR: Stosowanie ad personam w tym samym zdaniu, w którym się jedzie po czyjejś dojrzałości to potężny poziom spierdolenia XD Poza tym Fuentes >>>>> jakikolwiek progresywny szur z breadtuba

•  

@Takiseprzecietniak: wiara Kapuścińskiego w komunizm jak rozumiem zalicza się do trzeciej kategorii? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#macbook vs gówno #windows
    Aluminium vs gówno plastik
    Ekran 3k retina vs jakieś tanie gówno
    Nigdy nie zacina vs przeglądarka ledwo działa
    18h na baterii vs 2h na baterii
    Renderuje filmy 4k vs yt zacina przy 1080p
    Klawiatura podświetlana vs gównoplastik
    Taczbar, taczid, taczpad vs taczpad jak papier ścierny
    Macos nie zacina vs format co pół roku
    Nie wymaga kabla by przesyłać pliki vs wymaga kabla
    Icloud vs gówniane programy windows
    Mikrofon studyjny vs szumiszumiszumi
    Głośniki najwyższej jakości vs trzeszczygówna
    Szanująca sie firma vs chiński badziew

Taki obraz plebsu windowsowego
    #apple
    pokaż całość

odpowiedzi (77)

(-‸ლ)
    Mój różowy nie informując mnie wcześniej skrócił sobie włosy. Wcześniej miał do tyłka.
    Niestety wszystko momentalnie u mnie opadło... I nie chodzi tu tylko o #beniz Ale o #feels też.
    #rozowepaski nie róbcie tego. #zwiazki #logikaniebeskichpaskow

odpowiedzi (150)

Białorusini stalkują lepiej niż wykopki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podają wszystkie dane Omohców: nr telefonów, daty urodzenia, imiona i daty urodzenia dzieci i żon. Oczywiście do każdej osoby dołączone jest zdjęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślę, że trochę osób się obsra po kilku remontach okien i odejdzie ze służby.
    #bialorus

odpowiedzi (20)