Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Kochani! Szukam dobrego zagarmistrza we #wroclaw do naprawy starej Delbany z lat 60 - tych XX w. Zegarek mam po Babci, więc ma dla mnie ogromne znaczenie. Używam go od 1.5 roku i w naprawie był już kilka razy, m.in. naprawiany był balans. Tym razem zacięło się pokrętło i podobno je sobie sama wymieniłam. Wcześniej zegarmistrz tego nie zauważył... Proszę o namiary. To dla mnie bardzo ważne! (,)

#zegarki #zegarkiboners
Pobierz
źródło: comment_1596194790xY8FtB3D7m3vcz2DuHUJFn.jpg
  • 14
@elady1989 zegarmistrz z szyldem seiko na curie sklodowskiej (nie pamiętam teraz nazwiska) na przeciw stacji paliw przy pasażu, styletime na Kościuszki oraz zegarmistrz na dole w galerii dominikańskiej (wchodzi się przez salon jubilerski, facet z mega wiedzą i bardo polecam). U wszystkich 3 byłem (także ze starymi zegarkami z np lat 50') zawsze zadowolony, od jakiegoś czasu chodzę tylko do dominikanskiej.
@elady1989 żeby nie było:
U pana Dariusza na Kościuszki ratowałem i modowałem starego wostoka amfibię (z lat 80) plus nosiłem parę staruszków (w tym dwa kieszonkowe) do przeglądu i też było super.
No i pan Piasecki w galerii Dominikańskiej to mega fachowiec, polecany na forach, byłem u niego z mechanizmem omegi 2500 co axial i ogarnął.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elady1989:

Tym razem zacięło się pokrętło i podobno je sobie sama wymieniłam

Tak na przyszłość, żebyś wiedziała: to "pokrętło" nazywamy koronką. I faktycznie wygląda na wymienianą, bo jest nieproporcjonalnie duża. Jak już oddasz na naprawę, to możesz zapytać przy okazji o wymianę na oryginalną. Raczej nie powinno to kosztować majątku.