Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika mirki pytanie, jest jakieś urządzenie, które może posłużyć do zbierania informacji o ilości energii zużytej w własnym zakresie, pobranej z sieci oraz oddanej do sieci, działającej w trybie online. Wiem, że coś takiego ma pvmonitor, ale chciałbym mieć podgląd tylko dla siebie, supla coś takiego ma?
  • 20
@Bomboniusz1986: ano, coś takiego. Są też bardziej żółto-chińskie liczniki firmy eastron (SDM630).
Niektórzy producenci falowników mają też integracje z licznikami S0 (generator impulsów) i swoimi własnymi wynalazkami (fronius power meter). Wtedy na appce od falownika będziesz widział odczyty z licznika prądu.

Przy czym zwykle licznik na rs485 jednocześnie ma też wyjście S0 na impulsy
@globalbus ja mam solaredge, tylko wiesz zakładam, że firmowe rozwiązania to pewnie coś ponad tysiąc złoty, ja raczej chciałbym się zamknąć w 500 zł, jeżeli nie będzie to szmelc totalny, jeżeli coś pewnego to 200zł mogę dorzucić do tych 500 zł ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Bomboniusz1986: Mam wymienionego przez @globalbus SDM630 i odczytuję sobie dane po Modbusie. Jednakże po pierwsze nie spełni on Twoich oczekiwań odnośnie liczenia na raz wszystkich rzeczy, które chcesz, a po drugie nie ma on bilansowania międzyfazowego wektorowego, które jest obecne w PGE. Możesz sobie zerknąć na Zamel MEW-01 z Supla. On ma bilansowanie wektorowe i poprawnie poinformuje Cię ile energii przeszło przez niego w jedną i drugą stronę, lecz nie pokaże
@endrju_pl właśnie coraz bliżej mi do tego mew 1, mam już kilka sterowników na supli, więc by poszło gładko, szczególnie, że idzie po wifi i bym nie musiał rozkręcać falownika, rozumiem, że to mew nie musi być obok skrzynki z licznikiem (mam własne trafo oddalone ode mnie 50 metrów), tylko wystarczy w głównej rozdzielni?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bomboniusz1986: wiesz za protezę trzeba dać z 400zl i namęczyć się i nie masz tego razem a super zintegrowane rozwiązanie kosztuje 500-1000.

Ja specjalnie wziąłem Fronuisa bo ma dedykowany licznik który jest spoko i wszystko jest na jednym wykresie. Fanaberia. Kosztowało 700netto w hurtowni ale licząc zwrot podatku z drugiego progu i patrząc na ceny licznikow to wcale nie tak drogo.
@Bomboniusz1986: To zależy co chcesz mierzyć. Tam gdzie założysz przekładniki na przewody tam będzie mierzony przepływ. Ogólnie żeby mierzyło Ci to co pobrałeś z sieci i to co wysłałeś to zakłada się na przewodach przed Twoją instalacją, czyli tuż za licznikiem dostawcy.