Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 89
Nóweczka asfaltowa droga rowerowa oddzielona od ruchu pieszego? To dla frajerów! Poza tym on nie zwiedza, on jedzie do celu! Ba, nie tylko jedzie, ale ćwiczy! To nie rowerzysta, to kolarz!

No i za 5 km skręca w lewo, a droga prowadzi prosto więc nie jest wyznaczona w kierunku, w którym się porusza. ( )
#rower #szczecin #pedalarze #gorzkiezale #podludzie
Krupier - Nóweczka asfaltowa droga rowerowa oddzielona od ruchu pieszego? To dla fraj...

źródło: comment_15961998321ebGVb2GSaQikOQI3wMBXM.jpg

Pobierz
  • 61
@Krupier:
1. nie jest odgraniczona fizycznie od ruchu pieszego w żaden sposób, oraz nie jest równa popatrz choćby na krawężniki przy jezdni, na szosie to czuć
2. jazda taka jest nielegalna i należy mu się mandat, możesz zadzwonić na policję i jechać za nim podając policji jego pozycję cały czas, ew możesz za nim jechać żeby nagrać jego twarz i zgłosić na policję
@Krupier: oznaczeń na drodze praktycznie nie ma, więc jak nie znasz trasy to co zrobisz? Poza tym jak nie ma możliwości żeby wjechać bezpiecznie na ddr to jedziesz dalej drogą aż będziesz miał taką możliwość, to logiczne. Skąd wiesz, że właśnie na tym skrzyżowaniu nie wjedzie na ddr? Ze zdjęcia trudno cokolwiek wywnioskować ¯\_(ツ)_/¯
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: odpowiednie porównanie... Nie usprawiedliwiam go, ale czasem jeżdżąc po mieście zdarzy się, że ominiesz wjazd na ścieżkę rowerową, a potem długo nie ma miejsca z niskim chodnikiem. To potem już się jedzie tą ulicą.

Było takie zdjęcie dzisiaj lub wczoraj w gorących ze ścieżką rowerową o długości 5 metrów. Tu też powinno się zjechać z ulicy i przejechać te 5 metrów i zjechać z powrotem na ulicę?

Czasem ścieżki są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
a może nie ogarnął, że obok jest ścieżka? Czasem się zdarza

@Trochutak: stojąc na światłach też nie zauważył, że po prawej ma DDR? No w sumie jak się grzebie w telefonie czy tak zegarku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@alteron: 1. A co byś tam jeszcze chciał? Zasieki czy 3 metry muru? I tak, jest równa. Argument o szosie - ojej.
2. Mogę, ale nie muszę. Zobaczyłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier: oznaczeń na drodze praktycznie nie ma, więc jak nie znasz trasy to co zrobisz? Poza tym jak nie ma możliwości żeby wjechać bezpiecznie na ddr to jedziesz dalej drogą aż będziesz miał taką możliwość, to logiczne. Skąd wiesz, że właśnie na tym skrzyżowaniu nie wjedzie na ddr? Ze zdjęcia trudno cokolwiek wywnioskować ¯(ツ)
@Nale:

Nie ma możliwości bezpiecznie wjechać? To już prosty, równy asfalt ja jezdni zaraz
@Krupier: czekaj czekaj, nie rozumiem o co Ci chodzi. Nie znam tej drogi, ale jeżeli ja bym jechał drogą przy której między skrzyżowaniami pojawiła się droga dla rowerów to dojechałbym do najbliższego skrzyżowania jak np osoba na zdjęciu i skręcił na ddr na skrzyżowaniu, przecież to kompletnie logiczne.
@Trochutak: oczywiscie że go usprawiedliwiasz. Gość łamie przepisy koniec kropka. Nikogo nie obchodzi że mu było ciężko czy jest mameja i nie ogarnia. Pomijając już to że akurat ta ścieżka jest dobrze oznakowana. A jak gość nie widzi to nie powinien jeździć na rowerze bo stwarza zagrożenie. Koniec kropka. Nie ma przyzwolenia na łamanie przepisów drogowych.
czekaj czekaj, nie rozumiem o co Ci chodzi. Nie znam tej drogi, ale jeżeli ja bym jechał drogą przy której między skrzyżowaniami pojawiła się droga dla rowerów to dojechałbym do najbliższego skrzyżowania jak np osoba na zdjęciu i skręcił na ddr na skrzyżowaniu, przecież to kompletnie logiczne


@Nale: widzisz. Ty byś tak zrobił, ja bym tak zrobił, dużo innych rowerzystów też by tak zrobiła. Ale nie pan kolarz. Pan kolarz pojechał