Wpis z mikrobloga

@minor983: nope, kupiłem dwa miechy temu, boledzam amerykańska giełdę i duże stabilne firmy, zysk rzędu 20-25% spokojnie do ugrania ( ͡ ͜ʖ ͡)
@minor983: nie mam się za specjalistę nigdzie tak nie napisałem, jestem zwykłym spekulantem, po prostu śmieszy mnie ostatni kwik na wypoku z shortowaniem na gpw jak można włożyć kapitał w coś dosyć bezpiecznego
@bb89: odebralem to inaczej ale moge sie mylic a to rzecz ludzka. Ile wlozyles jesli mozna wiedziec? Ja chce zainwestowac 100k w te spolki i teraz mi powiedz czy akurat nie bedzie jakiej korekty i nie zamroze kasy na 2 lata
@minor983: ja się dopiero rozkręcam na applu, docelowo chciałbym po 20k zł w pare spółek włożyć i wyciągnąć przy zysku ~30%, w amazon i fb średnio chce wchodzić bo dla mnie nie jest jasne ze będzie taki wzrost na przestrzeni miesięcy, narazie szukam innych spółek, chciałem Amd i Virgin electric ale się spoźniłem ( ͡° ʖ̯ ͡°) masz jakieś inne typy?
@bb89: Microsoft, Apple, Amazon, Google, Facebook. To takie moje pewniaki. Ale wiadomo jak to jest z pewniakami:) Ford kiedys tez był pewniakiem a kto włożył wtedy na górce kase do tej pory jest na minusie. Patrze jeszcze na GUESS ale to taka bardziej ryzykowna firma. AMD popatrz niby sie spozniles ale przeciez moze isc i do 130. Przed spadkami Amazon skoczyl z 1800 do 2100 i potem spadl jak wszsytko a
@minor983: to może powkładaj w sumie 1/3 kapitału do dwóch-trzech firm i obserwuj, szkoda trzymać kase w większych ilościach na koncie oszczędnościowym 0,2% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@minor983: longterm to ziemia, im więcej tym lepiej, obecnie ogarniam swoj dom a potem w giełdę + poduszka bezpieczeństwa, a jak uzbieram więcej to działki budowlane pod miastem (najlepiej wojewódzkim)