•  

#humorobrazkowy #polityka #wykop #4konserwy #neuropa #holownia

Taki wasz obraz wykopki

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: 4a1dl3.jpg

•  

@Khaine: przecież Holownia co che wynosić klęczniki z pałacu prezydenckiego to katolski kandydat
      xD

•  

@Painting-colors-in-the-dark: Jest katolikiem, ale nie katoszurem. On wyznaje moim zdaniem bardziej prawdziwą wersję chrześcijaństwa niż cała ta reszta fałszywych obłudników i ksenofobicznych talibów.

•  

@Khaine: Dokładnie tak. Problem nie jest w katolicyzmie, tylko wykorzystywaniu katolicyzmu jako pretekst do swoich autorytarnych reform jak np. Konfederacja, PiS - swoiste wycieranie sobie gęby wartościami. Potem wszyscy myślą, że religia jest taka jak przedstawiają ją "obłudnicy", co prowadzi do nieprzyjemności i dyskryminowania katolików, że niby ciemnota, sekta, zamordyści. Te postawy nie mają nic wspólnego z katolicyzmem i trzeba to wyraźnie artykułować na każdym kroku.

Natomiast Hołownia jest okej. Terlikowski też jest okej. Można się z nimi zgadzać, można nie zgadzać, można podzielać ich poglądy lub nie, ale na pewno nie można o nich powiedzieć, że są hipokrytami w aspekcie swojej wiary.

•  

@Khaine: Jaki program? Wolność gospodarcza? Czy interwencjonizm Państwa? Jaki pomysł na naprawę ZUSu, służby zdrowia? Jaki pomysł na reformę edukacji, sądownictwa? Kolejne prześciganie się na socjal? Czym się to będzie różniło od Zielonych?

•  

@veranoo: Polska 2050 jeszcze nie jest partią i nie ma programu partyjnego. Na razie skupiają się na tym aby ponadpartyjnie zwiększać świadomość i rozwiązywać problemy. Właśnie dlatego partie drżą ze strachu, bo nie chcą pogłębiać wojny plemiennej o koryto - tego w czym specjalizuje się PiS i PO.

https://www.wprost.pl/polityka/10349303/szymon-holownia-przedstawia-plany-ruchu-polska-2050-mowi-o-szesciu-projektach-w-100-dni.html

Piątym elementem ma być program „zapraszamy do pokoju”, czyli społeczny program rozmów pomiędzy Polakami koordynowanych przez lokalnych liderów. – W najbliższych dniach przekażemy naszym liderom w całej Polsce pewien scenariusz rozmów, do których chcemy zaprosić Polaków – tłumaczył Hołownia – Spotkajmy się przy obiedzie. Rodzina która głosowała na Dudę z rodziną, która głosowała na Trzaskowskiego. Spotkajmy się według pewnego scenariusza, który nasi eksperci przygotują. Tak żeby to było wygodne komfortowe, żebyś była część na rozmowę luźną, żebyśmy porozmawiali o dwóch, trzech tematach, które mogą nas różnić, ale przede wszystkim żebyśmy zjedli obiad, żebyśmy się spotkali. Program ma pokazać, ze Polska jest Polską nasz wszystkich. Nie ma co roić sobie słów o Zjednoczonej Prawicy i zjednoczonej opozycji. Polskę trzeba zjednoczyć – wezwał Hołownia.

Trolle PiSu i PO zeżarłyby własne gówno byle tylko mieć możliwość błyskawicznie zakopać wszystko co związane z Hołownią aby nigdy nie dotarło na główną. Ja dzisiaj nawet miałem styczność z tym osobiście.

•  

@Khaine Mnie interesują konkrety. Deklarowanie głosowania na produkt marketingowy, bez programu, bez pomysłów na usprawnienie Polski to idiotyzm i naiwniactwo.

•  

Mnie interesują konkrety.

@veranoo: Na konkrety przyjdzie czas. Po to budują ten think tank aby potem te konkrety wygenerował. Na razie chcą zasypywać rów pomiędzy wyborcami PiS i PO. W obecnej polityce konkrety i tak nie mają żadnego znaczenia, to jest wojna plemienia PiSowców z plemieniem KOwców, gdzie do tych drugich sprzymierzone są inne plemiona tymczasowo. I nikt nie patrzy nawet na żadne programy w tej chwili. My tutaj wiemy więcej, ale dla większości Polaków którzy się gówno znają na polityce to jest wojna na śmierć i życie my vs oni a nie jakieśtam programy. W szczególności dla PiSowców to jest oblężona twierdza której trzeba bronić do ostatniej kropli krwi, bo jak wygra PO to geje ich zaczną ruchać w dupy bez pytania.

Jak KOwcy wyją z bólu dupy na każde wspomnienie o Hołowni, to znak że chcą tej wojny plemion tak samo jak PiS.

•  

@Khaine No tak tylko zawsze się kończy na jednym sezonie. Czy to Kukiz, Palikot, Nowoczesna. Ja kibicuje Konfederacji bo wiem jaki mają plan. Najpierw trzeba być rozpoznawalnym, dopiero później czas na racjonalizm. Tłumy na występach dr. Menztena dobrze rokują. Wyborcy pamięć mają krótką, więc nikt nie będzie pamiętał radykalizmow Korwina. Wbrew pozorom na negatywnym elektoracie można sporo zdziałać. Patrz lidera PiSu.

•  

@Khaine: Jak Hołownia nie zacznie współpracować np. z prof. Gwiazdowskim, wolnościowymi ekonomistami z instytutu Misesa, to nie wróżę większych sukcesów.

•  

Wyborcy pamięć mają krótką, więc nikt nie będzie pamiętał radykalizmow Korwina.

@veranoo: Problemem Konfederacji jest to, że tak naprawdę wszyscy są tam radykalni i praktycznie nikt ich nie chce. Na każdy 1% elektoratu pozytywnego będą mieć 3% elektoratu negatywnego. Ja po tym co widzę już za bardzo nie mam złudzeń, że Konfederacja to PiS na sterydach we wczesnej fazie rozwoju.

3/4 czasu spędzają na ideologicznych wojenkach narzucanych przez PiS, dają się wodzić za nos jak dzieci a odłam wolnościowy w nich wymrze prędzej czy później, bo będzie miał dość narodowo-świętojebliwych szurów. I sami nie mieli programu przez dłuższy czas i chwalili się jednocześnie że nie będą zgłaszać żadnych projektów bo szkoda im czasu. No fajne te konkrety.

Konfederacja nas nie uratuje, bo wolnościowcy tam z każdym dniem mają coraz mniej do gadania, niedługo zostaną sami nacjonalistyczni krzyżowcy. Ja głosowałem na Konfederację w poprzednich wyborach, ale od kiedy widzę ich w sejmie to więcej ręki do nich nie przyłożę. To niebezpieczne i niestabilne psychicznie ugrupowanie.

No tak tylko zawsze się kończy na jednym sezonie

Jak nie będziemy próbować to nawet się nie zacznie na jednym sezonie a co dopiero skończy.

Jak Hołownia nie zacznie współpracować np. z prof. Gwiazdowskim, wolnościowymi ekonomistami z instytutu Misesa, to nie wróżę większych sukcesów.

Wolnościowcy nadal myślą że są pępkiem świata ze swoimi 4,7% poparcia (bo tyle miał Korwin)... Nie, nie liczycie się w polityce. Zaraz nawet w Konfie was narodowi socjaliści przechodzący z PiSu przykryją czapkami i powiedzą że w dupie mają wolnościowe postulaty, oni chcą silnego państwa trzymającego za ryj. Pogódźcie się z tym w końcu. A jak chcecie propagować swoje idee to przecież można się zaangażować w Polskę 2050 i spróbować się przebić zamiast liczyć że powstanie kolejne libertariańskie ugrupowanie które w magiczny sposób zdobędzie jakoś władzę mając 1% poparcia. Bez pracy u podstaw aby ludzie przestali się bać "anarchii" nie przebijecie się nigdy, i tego możecie być 100% pewni.

•  

@Khaine: Oglądałeś wystąpienia dr. Menztena? Jak opowiada, że nie podejmujemy racjonalnych decyzji, że są naukowe badania na ten temat? Że moda na Korwina mija z wiekiem, bo ma się już inne priorytety niż za młodu. Że Konferencja to nie dam Korwin tylko drużyna, że to jakie są zgrzyty na ich spotkaniach. Korwin potrzebował tych 2,5% poparcia, żeby przebić się przez próg wyborczy z niesprawiedliwym systemem dhonta. Nie wiem jak Ty, ale mam w sejmie swoich reprezentantów, ludzi co myślą podobnie do mnie. Jest Dziambor, Kulesza, Berkowicz. Oni robią dużo dobrego, są już rozpoznawalni. A Hołownia to niech zakopie platformiany beton, obywatelski tylko z nazwy. Wtedy będzie tylko walka z pisem zamiast popisem.

•  

Dziambor, Kulesza, Berkowicz

@veranoo: Z tych trzech tylko Dziambor jest w porządku. Berkowicz to karierowicz, a Kulesza ma ciągoty katotalibowe aczkolwiek jego słabo znam - aczkolwiek Kulesza podprogowo sugerował Trzaskowskiego, więc chociaż tyle mu trzeba oddać że nie jest głupi.

I znam wystąpienia Mentzena. Jemu ideologia też kładzie klapki na oczy, kiedyś to dostrzeżesz. Po tym co robił w wyborach z symetrystycznymi fikołkami gdzie tylko Dziambor i Wilk mieli jaja przyznać otwarcie że nawet jak Trzaskowski jest średni to i tak lepszy od Dudy straciłem do niego sporą część szacunku.

Bo na pewno doskonale wiedział, że dla Konfederacji i ogólnie kraju wbicie klina w PiS Trzaskowskim będzie lepsze ale i tak był tak zatwardziałym symetrystą, że nie był w stanie się przyznać do tego na głos, i kręcił jakieś dziwaczne fikoły byle tylko broń boże racjonalizm nie zdominował symetryzmu chociaż na chwilę. Ideologia wygrała nad rozsądkiem, więc cały ten Mentzenowy racjonalizm mi prysł w momencie, teraz już mu nie wierzę że będzie robił to co racjonalne a nie to co mu się zgadza z ideologią.

•  

@Khaine Poparcie kogokolwiek oznaczało by rozpad konfederacji. Oni nie mogli do tego dopuścić. Moim zdaniem zrobili dobrze, zostali neutralni, głosy się rozbiły po połowie, czyli naturalnie. No cóż. Przez 3 lata może się sporo zadziac. Ja zostaję z konfederacja, się odpuszczam tematy polityczne, lepiej się skupić na ekonomicznych.

•  

odpuszczam tematy polityczne, lepiej się skupić na ekonomicznych.

@veranoo: XD No to nie w Konfederacji takie rzeczy, przyjrzyj się co oni robią i czym się zajmują głównie. A w momencie gdy mogliby cokolwiek znaczyć aby zmienić kwestie ekonomiczne to się okaże, ze 3/4 partii to narodowi socjaliści którzy nie pozwolą wolnościowcom nawet się za głośno odezwać, bo wolnościowców jest po prostu mniej niż socjalistów xD

•  

@Khaine Koło poselskie za dużo zrobić nie może. Nawet ustawy złożyć. Nie wymagajmy cudów. Platformą też już steruje lewica z inicjatywy Polskiej i zielonych. Wszyscy tam to socjal demokraci xD. Holowania będzie to samo. Niczym się nie będą różnić. Zobaczysz.

•  

Wszyscy tam to socjal demokraci xD. Holowania będzie to samo. Niczym się nie będą różnić

@veranoo: No i właśnie dlatego że to socjaldemokraci to są w stanie wygrać, bo Polacy chcą socjaldemokratów. Deal with it. Można jedynie modulować ile jest "socjal" w tej demokracji.

•  

@Khaine Co nie znaczy że to będzie dobre dla Polski. Wincyj socjalu, wyższe podatki, zabrać przedsiębiorcom złodzieją. System emerytalny, służba zdrowia, oświata same się nie naprawią. A nie słyszałem, żeby oni mieli jakieś pomysły, pomijając dorzucić hajsu w nieskończoność. Klin podatkowy też nie sprawi, ze Polska będzie się bogacić. Tutaj potrzeba twardych rządów jak było w latach 80 w UK. Gdzie Thatcher wzięła wszystkich za twarz i nie poddała się protestom pokrzywdzonych grup zawodowych.

•  

@Khaine: Hołownia jest gorsza niż katoszury i to zdecydowanie.

•  

Platformą też już steruje lewica z inicjatywy Polskiej i zielonych. Wszyscy tam to socjal demokraci xD

@veranoo: Nikt nie twierdzi, że nie. Są to marginalne partie i zostały bardzo szybko zwasalizowane przez silniejszego.

•  

@Khaine: A pamiętasz czasy świetności Nowoczesnej? Jechali po 500+, socjalu itd jak po łysej kobyle, i wtedy mieli ~20% jeśli dobrze pamiętam. Popyt na taką partię liberalno-liberalną jest, wbrew pozorom.

•  

Jechali po 500+, socjalu itd jak po łysej kobyle, i wtedy mieli ~20% jeśli dobrze pamiętam. Popyt na taką partię liberalno-liberalną jest, wbrew pozorom.

@bledny: No to trzeba się zebrać wokół SH i go pokierować. On sam przyznaje że się nie zna na wszystkim i po to chce mieć ekspertów aby mu powiedzieli co należy robić, a nie co się partyjniakom podoba. Faktycznie można by spróbować tam Gwiazdowskiego ściągnąć.

•  

@Khaine: Fakt, mam nadzieję, że ktoś taki się znajdzie. Ja jestem tylko studentem z zadupia, nie podziałam tu za bardzo, ale kibicuję z całego serca. Kibicuję każdemu, kto ma szansę uczynić ten grajdołek bardziej znośnym i wydaje się być choć w miarę rozgarnięty.
      Tak jeszcze mi się przypomniało, co sobie zapisałem na telefonie, z wyborów parlamentarnych - picrel. Co jest warte do zauważenia, że elektorat Lewicy jest bardziej liberalny ekonomicznie od KO. Dziwne, nie? Dawni wyborcy .N teraz głosują na nich, głosują, ale się nie cieszą.

źródło: comment_dsQlFKohXT6HiNp4t7bMUA2BuxK1URmq.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

To jest wlasnie ten moment, kiedy 18-20 latkowie ktorzy wczesniej byli zaczadzeni konfederackimi bzdurami, nabieraja swiezego powietrza i uswiadamiaja sobie jak glupi byli. Chyba kazdy przez to przechodzil xD

Do wszystkich 14, 15, 16, 17 latkow - was czeka to samo niedlugo.

#bialorus #neuropa #polska #konfederacja

odpowiedzi (56)

Praca za barem zmienia człowieka
    A przede wszystkim jego patrzenie na ludzi.
    Przed wejściem do lokalu wiszą dwie kartki o "samoobsłudze" , każda z nich w 4 językach.
    Przy barze stoi kolejka 6 osób, o dziwo trzymając się wytyczonegi dystansu
    Nagle wchodzi ON
    Garnitur Gucci, sztylgrety Armaniego, na ręku Rolex i sygnety
    "CZY KTOŚ ŁASKAWIE PODEJDZIE DO STOLIKA MOJEGO I MOJEJ KOBIETY?"
    - Proszę Pana, mamy self service, zamówienia składamy przy barze
    - PIWO CHCE A DLA ŻONY APEROL SZPRIC
    - Klienci czekają w kolejce, proszę się ustawić i poczekać na swoją kolej
    - TO JEST NIEDOPUSZCZALNE, POWINNIŚCIE WALCZYĆ O KLIENTÓW. DZIĘKUJĘ ZA MIŁĄ OBSŁUGĘ. DOWIDZENIA
    Skąd tacy ludzie się biorą?
    #zalesie #pracbaza #gastronomia #krakow
    pokaż całość

odpowiedzi (100)

Łukaszenka z synem, podobno kiedyś ma go zastąpić.
    #bialorus #heheszki

odpowiedzi (23)