Gorące dyskusje ostatnie 12h

Pamiętam jak się tylko zaczęła akcja z Floydem i rozruchami w USA, to moje znajome z Instagrama, które studiują dziennikarstwo i inne pokrewne kierunki typu politologia/stosunki międzynarodowe, spamowały tymi wszystkimi filmikami, przesyłały dalej info o protestach (które miały miejsce w USA, nie w Polsce xd), ogólnie hasztag #blm latał na każdym instastories. Tak sobie patrzę od kilku dni na te wszystkie filmy na wykopie z #bialorus i mnie tknęło, że te koleżanki nic o tej Białorusi nie mówią. Zero instastories, zero wspierających hasztagów czy informacji co się w ogóle dzieje. Żyjemy pod tak wielkim wpływem popkultury amerykańskiej, że część młodzież solidaryzuje się bardziej z ludźmi ponad 6000 km od nas, niż z sąsiadującymi Białorusinami, których przecież w Polsce jest na tyle dużo, że chyba każdy młody Polak miał z nimi styczność czy to na studiach, czy to na imprezie. Przykra jest taka wybiórczość i to, że w państwie sąsiednim dzieją się dantejskie sceny, na które część ludzi rzekomo zainteresowana światem, umywa ręce. No nic, tak się tylko chciałem wyżalić i przekazać swoje obserwacje. Trzymajcie się tam na tej Białorusi.
    #przemysleniazdupy
    pokaż całość

odpowiedzi (46)

Jeżeli Bayern wygra w dzisiejszym meczu z Barceloną, jednemu z pulsujących wyśle (na mój koszt) 4-pak wybranego piwa, lub inny alkohol w kwocie do 20 złotych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rozdajo #mecz #bayernmonachium #barcelona

odpowiedzi (18)

Panowie trzeba przedstawić sprawę jasno, fakty są takie, że Hansi Flick, który miał być tymczasową alternatywą stworzył potwora, który cały czas jest nienasycony, stworzył zgrany kolektyw, dzisiaj było widać płynność, było widać swobodę, większą kulturę w pressingu, w budowaniu akcji. Umówmy się - FC Hollywood, każdy ma tam swoje aspiracje, każdy chciałby być liderem, każdy jest gotowy do gry w pełnym wymiarze czasowym. To pokazuje jak trener Flick scalił ten zespół, jak okiełznał te charaktery, jak wyznaczył rolę poszczególnym ogniwom, Jest Neuer, jest Perisić, jest odkurzony Boateng, jest genialny Gnabry, jest młodziutki Davies - chłopak, który przyszedł z MLS i dzisiaj jest jednym lepszych na swojej pozycji w europie, Roberta już nie muszę nawet wymieniać. Tam wszystko gra jak w dobrym niemieckim samochodzie. Szkoda, że pandemia, z którą świat wciąż musi się borykać uniemożliwiła kibicom Bayernu celebracji tego święta.
    #mecz #kanalsportowy #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (48)