•  

Ja wiem, że mentalnie Polacy wcale się nie różnią od talibów i tak jak oni, wysyłają swoje dzieci na wojnę i jeszcze im pomniki stawiają, jakby to miałaby być nasza duma. I nie mam zamiaru wam tłumaczyć jak głupie i szkodliwe jest takie dzialanie, bo wiem, że to nie ma sensu.

Ale teraz zobaczcie jakie podejście mieli do tematu wysyłania dzieci na front anglicy, do których Polacy uwielbiają emigrować.
    #powstaniewarszawskie #warszawa #historia

źródło: upload.wikimedia.org

•  

@Trixie: A to Wysypy Brytyjskie wraz z Londynem od 1939 roku były okupowane? Czy to na terenie W. Brytanii były tworzone obozy koncentracyjne? W tym momencie to ty robisz kurwę z logiki.

•  

@Pedroo: no i co to konkretnie ma do rzeczy? Anglicy walczyli wszystkim co mieli i gdyby Niemcy kontynuowali atak na Anglię, to by w końcu wygrali. Nawet doradcy Hitlera naciskali, żeby kontynuować natarcie.
      Ale mimo tego, nie użyli dzieci do walk zbrojnych. Mimo, że ich sytuacja była tak beznadziejna.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@konfitura_: jak tak dyskutujesz z ludźmi, z którymi się nie zgadzasz, to nie dziw się, że nikt ciebie nie bierze na poważnie xD

•  

@Trixie: tak, teraz takie plakaty a wczesniej hyc hyc male raczki i nozki po tunelach za poszukiwanium czarnego zlota w Yorkshire xD albo przy maszynach parowych urwana raczka albo nozka ale to tylko jedno dziecko z tuzina, takie czasy pary i rewolucji xD

Zapominasz, ze na wyspe Niemiaszki nie dolecialy ani nie doplynely wiec i dzieciaki pod okupacja nie byly xD jak te dzieci mialy by wcielane do walk, chowane w pozwoziu Hurricanow i zrzucane na Francje? Czy we dwojke do jednej kabiny Spitfajera, jeden do pedalow drugi do orczyka i steru? XD

Jak juz chcesz robic Salto Moral(n)es, to chociaz z rigczem a nie logika z dupska.

•  

tak, teraz takie plakaty a wczesniej hyc hyc male raczki i nozki po tunelach za poszukiwanium czarnego zlota w Yorkshire xD albo przy maszynach parowych urwana raczka albo nozka ale to tylko jedno dziecko z tuzina, takie czasy pary i rewolucji xD
      @peszmerd: przecież przed rewolucja przemyslową to była norma na całym świecie, żeby dzieci pracowały, ty myślisz, że w Polsce było inaczej? Dopiero rewolucja przemysłowa sprawiła, że ludzie zaczęli kwestionować prace od najlmłodszych lat, zresztą co my tutaj porównujemy xD nie dość, że inne czasy, to jeszcze pracowanie od najmlodszego, do wysyłania dzieci na wojnę xD

Zapominasz, ze na wyspe Niemiaszki nie dolecialy ani nie doplynely wiec i dzieciaki pod okupacja nie byly xD jak te dzieci mialy by wcielane do walk, chowane w pozwoziu Hurricanow i zrzucane na Francje? Czy we dwojke do jednej kabiny Spitfajera, jeden do pedalow drugi do orczyka i steru? XD

A ty myślisz, że na miejscu brytoli nasi husarze by nie znaleźli sposobu, żeby dzieci pakować do wojny? xD w Warszawie to właśnie też była sytuacja, że nie było jak wywołać powstania, bo przecież cywile byli zakładnikami, a i tak to powstanie wywołali xD

Jak juz chcesz robic Salto Moral(n)es, to chociaz z rigczem a nie logika z dupska.
      I pisze to ktoś, kto ma dudę w awatarze xD ładny musisz mieć tupet.

•  

@Trixie: Porównanie Bitwy o Anglię z Powstaniem Warszawskim.
      Heh.

+: kompek
    •  

@Francisco_dAnconia: ja wiem, że to gorzka pigułka do przełknięcia, no ale cóż.
      Heh.

+: noorey
    •  

@Trixie:

przecież przed rewolucja przemyslową to była norma na całym świecie, żeby dzieci pracowały, ty myślisz, że w Polsce było inaczej?

Blad logiczny. Przed rewolucja pary w Anglii dzieciaki pracowaly na roli i przy zwyklych pracach pomagajac rodzicom, co bylo oczywoste i normalne. Nikt im do rak nie dawal kosy przeznaczonej dla doroslego zniwiarza. Wynosil gnoj, karmily trzode i tak dalej. Dopiero angole przekrecili wajche kapitalizmu na maksa i zapoczatkowali wciskanie dzieci tam, gdzie przedtem nie mialo to miejsca w "cywilizowanym swiecie" (bo w kopalniach w Afryce dzieci pracuja do dzis) chociazby wsadzajac mniejsze raczki w maszyny, gdzie nie chciano wkladac dloni doroslego faceta, bo jak wiadomo mezczyzna wykona wiexej pracy niz dziecko i jego kalectwo bedzie bardziej dotlliwe, a dzieciak? Na jego miejsce wlasny ojciec ma dziesiec kolejnych ktore tylko czekaly w kolejce zeby ojcu pare pensow przyniesc. Wiec takie plakaciki to slodkie pierdololo i zwyczajna w swiecie hipokryzja.

Gdybanie, czy tez pierdolenie co by Polacy mogli zrobic zostaw swoim fantazjom.

Po merytorycznym zlomowanku nie mam zamiaru juz Ci wiecej odpisywac zebys juz musial stawiac tez wzietych z odmetow glupoty.

+: ImKek
    •  

Blad logiczny.
      @peszmerd: przeczytałem całosc o dalej nie wiem gdzie tu widzisz błąd logiczny. Wcześniej to było normalne, a potem nie? Przecież tylko zmieniła się mechanika pracy i narzędzia xD
      To właśnie dzięki temu podłemu kapitalizmowi dzieci przestały pracować. A w Polsce dalej zapierdalały xD

chociazby wsadzajac mniejsze raczki w maszyny, gdzie nie chciano wkladac dloni doroslego faceta, bo jak wiadomo mezczyzna wykona wiexej pracy niz dziecko i jego kalectwo bedzie bardziej dotlliwe, a dzieciak? Na jego miejsce wlasny ojciec ma dziesiec kolejnych ktore tylko czekaly w kolejce zebt ojcu pare pensow przyniesc.

A ty myślisz, że na roli też dzieciaki nie wykonywały niebezpiecznych prac, bo ojciec miał na jego miejscu 10 kolejnych? Też było to samo, tylko znowu - inna mechanika i inne narzędzia xD straszny naiwny jesteś.

Gdybanie, czy tez pierdolenie co by Polacy mogli zrobic zostaw swoim fantazjom.
      Po merytorycznym zlomowanku nie mam zamiaru juz Ci wiecej odpisywac zebys juz musial stawiac tez wzietych z odmetow glupoty

xD no spoko, dzięki za zlomowanie xD

•  

@Trixie: dwie różne sytuacje: wyspiarski kraj nieokupoway vs okupowana Polska, jakby z kolei taki plakat zrobili Francuzi, no to wtedy porównanie ok

•  

@Trixie: Gorzką pigułką do przełknięcia jest istnienie takich ludzi jak Ty. Którzy wybierają pasujące fakty pod swoje tezy, a niepasujące wypaczają.

"Wysyłanie dzieci na wojnę" - w mieście, które jest od pięciu lat pod okupacją, gdzie na porządku dziennym rozstrzeliwuje się ludzi bez patrzenia na wiek - one są już na wojnie.

"jakie podejście mieli do tematu wysyłania dzieci na front anglicy" - którzy pod okupacją nie byli; którzy nie odrodzili się całkiem niedawno po ponad 100 latach zaborów, zsyłek na Sybir, przymusowych poborów i siłowego wykorzeniania tożsamości narodowej.

"do których Polacy uwielbiają emigrować" - jakby to miało jakieś znaczenie.

W Powstaniu broń dostawały Grupy Szturmowe, czyli osiemnastolatkowie i starsi. Przypadki walczących nieletnich były jednostkowe.

A wytłumacz teraz Brytyjczyków, którzy w 1942 r. szesnastoletnimi dzieciakami (a oczywiście sporadycznie udawało się 'załapać' i młodszym) zasilali szeregi Gwardii Narodowej - gdzie również te dzieciaki ginęły.

•  

@Trixie Czyli niczym się nie różnimy od Niemców, do których zresztą Polacy również emigrują. Chyba nie muszę przypominać kto tworzył oddziały bojówek Hitlerjugend z dzieci, każąc im wykonywać samobójcze ataki na radzieckie czołgi? Już pomijam fakt, że celowo manipulujesz i grasz na uczuciach czytelnika twojego gówno wartego postu.

•  

@Trixie: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: aR7NlYLd_700w_0.jpg

•  

Ja wiem, że mentalnie Polacy wcale się nie różnią od talibów i tak jak oni, wysyłają swoje dzieci na wojnę i jeszcze im pomniki stawiają, jakby to miałaby być nasza duma. I nie mam zamiaru wam tłumaczyć jak głupie i szkodliwe jest takie dzialanie, bo wiem, że to nie ma sensu.

@Trixie: Poziom ignorancji i trollingu dążący chyba do nieskończoności.

+: Heyolok

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Bez kitu ale #p0lka sa pojebane. Zapytalem sie wieki temu jednej takiej czy chce isc ze mna na piwo, odmowila. W srodowisku chwalila sie ze dala mi kosza i jak to jej nie mecze smsami. Potem miala wielu facetow a do mnie pisala raz na pol roku sms typu co slychac. Nie wiem po huj. Przestalem jej odpowiadac lata temu.

10 lat do przodu i wczoraj spotkalem ja na dyskotece, pytam sie grzecznosciowo co tam a ona zaczela sie zalic na swojego faceta z ktorym ma bombelka. Ja jej ze firma mi sie rozwinela itp pozeganlismy i ok

Dzisiaj dzwoni z rana, budzi mnie i mowi ze chce sie spotkac bo cos do mnie czuje. Ja ze czasu nie mam bo to prawda a poza tym skacowany nie bede czasu spedzal sluchajac jaki to kutas jest jej facet.

No i wypala z tekstem ze tak bardzo chcialem byc z nia. Rozjebala mnie tym. Ja powiedzialem ze zaprosilem ja tylko na piwo i wypalilem ze to bylo 10 lat temu i 10 kg temu no i nie miala dziecka. Zaniemowila i sie rozlaczyla ¯\(ツ)

Czyli ja ostatnie 10 lat zapierdalalem, finansowo jest dobrze a ona skakala po kutasach i teraz mam przygarnac ja razem z bombelkiem pod dach xDDDDD

#rozowepaski ogarnijcie sie. Wiem ze nie wszystkie dziewczyny sa takie hujowe ale one robia wam opinie.

#logikarozowychpaskow
    pokaż całość

odpowiedzi (78)

• odpowiedzi (34)

• odpowiedzi (17)