•  

    Jakbyście nadal się zastanawiali czemu to absurdalne oraz skazane z góry na porażkę Powstanie w ogóle wybuchło i czemu dowództwo na to pozwoliło, jednocześnie mieli na tyle wysokie IQ, że niezbyt łykacie te teksty o dniach chwały i że tak musiało bo (tutaj wstaw dowolny z dupy argument którym się posługują janusze i sebixy z kotwicą na tshircie)

    W dyskusjach toczonych w KG AK przed Powstaniem Okulicki stwierdzał: "Musimy zdobyć się na wielki ,zbrojny czyn. Podejmiemy w sercu Polski walkę z taką mocą ,by wstrząsnęła opinią świata. Krew będzie się lała potokami a mury walić się będą w gruzy i taka walka sprawi ,że opinia świata wymusi na rządach przekreślenie decyzji teherańskiej ,a Rzeczpospolita ocaleje. Na uwagę jednego z oficerów KG AK ,że może to doprowadzić do zburzenia miasta i wyrżnięcia ludności cywilnej. Okulicki odpowiedział "Protest Warszawy musi nastąpić choćbyśmy mieli zagrzebać się w gruzach.

    Zaś już po upadku powstania 9 XII 1944 Komendant Główny AK generał Leopold Okulicki napisał w liście do prezydenta Raczkiewicza "Potrzebny był czyn, który by wstrząsnął sumieniem świata. Powstanie Warszawskie dobrze spełniło swoje zadanie."

    To był właśnie tok rozumowania naszych przywódców... I nadal jest

    #powstaniewarszawskie #powstanie #warszawa #historia #polska #2wojnaswiatowa

Gorące dyskusje ostatnie 12h