•  

  Ha tfu na nerope. Gardze bardzo. #powstaniewarszawskie #bekazlewactwa

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1596298899337.rubenmayayo.reddit.jpg

  •  

   @TruskawkaNaTorcie: czego wymagasz od potomków komuchów, agentów i tajnych współpracowników?

  •  

   @TruskawkaNaTorcie: Cóż tacy to są ludzie.
   Dla nich wszystko jest złe i chuj, a najbardziej to co polskie. To jest chyba taki typ ludzi. Gdyby mieszkali w Niemczech to by wiecznie narzekali, że Niemcy się zachwycają zjednoczeniem Niemiec i pluli na tych z NRD, bo to ciemnota.
   Nie można czuć dumy z tego, że ktoś postanowił walczyć po pięciu latach brutalnej okupacji.

   Ja nie zgadzam się na przykład z całą ideą tego powstania. Ono było gigantycznym błędem i doprowadziło do śmierci wielu ludzi oraz destrukcji stolicy.
   Jednak zamiast szkalować powstańców szkaluję dowództwo, które wydało rozkaz do rozpoczęcia powstania. I taki kierunek jest najbardziej neutralny. To dowództwo było winne całej tej katastrofie i prawdopodobnie radzieccy agenci w szeregach AK.

   Dzisiaj na mikroblogu całe gorące zasrane tymi wysrywami lewaków na temat powstania. Tak jest co rok i nic się nie zmienia.
   Widzę wysryw na temat pomnika małego powstańca i nie ma żadnej refleksji nad tym poświęceniem. Czy było ono słuszne? Oczywiście, że nie i dziecko nie powinno nigdy stawać do tak nierównej walki.
   Jednak czy należy pamiętać o tych dzieciach? Oczywiście, że tak i powinno się robić wszystko, aby nie dopuścić ponownie do takiej sytuacji i po to jest ten pomnik, żeby pamiętać o tych dzieciach.

   Takiej myśli z ich strony nie było tylko porównywanie do jakichś państw arabskich, gdzie religia nakazuje wysadzać się wśród niewiernych.

   Powinno się zwyczajnie pamiętać o wszystkich tych ofiarach, który zostały poniesione w powstaniu oraz o destrukcji stolicy.
   A pamiętać powinniśmy, gdyż uchroni to nas przed powtórzeniem błędów.

  •  

   @rouli: @Masterpolska94: @TruskawkaNaTorcie:
   no nie wiem, ja tam jestem potomkiem AKowca, walczył w 39, potem podziemie, dwa razy w niemieckim więzieniu, był na Syberii. I całe życie powtarzał jakim to skurwysynstwem było powstanie. Stracił tam przyjaciół, ludzi z swojej jednostki i gdyby nie ostatnia łapanka walczył i zginął by z nimi.

   W przeciwieństwie do was nie gardzę nikim, to ze mam swoje zdanie nie oznacza ze nie szanuje zdania kogoś innego i ty masz czelność porównywać mnie do komuchow?

  •  

   @krzych0: i dziadek pochwalałby robienie memów z tragedii jego przyjaciół? Nie oceniam czy powstanie miało sens czy nie. Nie wiem jak można nazwać nabijanie się teraz z ofiar tego powstania, nie ogarniam takiej głupoty. Memy z papieżem też mnie nie śmieszą.

  •  

   @rouli: patrząc na ilość kurew które leciały z jego ust nie miałby z tym problemu.