Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mireczki nie wiem czy kręcić małysza, ale trochę się zdenerwowałem jak się dowiedziałem.
    W skrócie:
    Starszy kolega z pracy poszedł w sobotę kupić dziecku laptopa.
    Chciał office do niego, sprzedawca mu mówi że to plus 600zł.
    Kolega pyta czy coś taniej się nie da.
    Chłopaczek mówi, że się tym zajmuję prywatnie i da się za 199zł + 150zł "robocizna".

Finał:
    Zainstalował koledze office z roczną subskrypcją i powiedział, żeby po roku kupić klucz na allegro za 10zł.
    Do tego wkręcał, że zaktualizował (jakby sam się nie aktualizował) system.
    Skasował za to 150zł, bez paragonu, bez FV, po prostu na czarno w godzinach pracy.

#mediamarkt #microsoft #komputery #oszukujo
    pokaż całość

odpowiedzi (149)

Panorama zrobiona dronem

#estetyczneobrazki #nolan

odpowiedzi (39)

Mirki, mam pytanie. Czy ktoś z was był kiedyś w sytuacji, że zgłaszał do PIPu sprawę o niezapłacony dzień próbny? Byłam w pracy w restauracji. Zadupcałam 13h, wróciłam tak zmęczona, że uznałam, że bez sensu chodzić do takiej roboty, to nie dla mnie. Napisałam smsa, że jednak dziękuję i przyjdę po pieniądze za ten dzień. Dostałam odpowiedź, że dzień próbny jest płatny tylko w wypadku rozpoczęcia współpracy, ogłoszenie też zostało edytowane (tak, wiem że to niezgodne z kodeksem pracy). Szkoda mi 2 stówek, bo naprawdę się napracowałam, ale zastanawiam się, czy naciąganie się w PIPie jest tego warte, czy w ogóle ktoś się zainteresuje moją sprawą.

#kodekspracy #pytaniedoeksperta
    pokaż całość

odpowiedzi (39)