Gorące dyskusje ostatnie 12h

Pamiętam jak się tylko zaczęła akcja z Floydem i rozruchami w USA, to moje znajome z Instagrama, które studiują dziennikarstwo i inne pokrewne kierunki typu politologia/stosunki międzynarodowe, spamowały tymi wszystkimi filmikami, przesyłały dalej info o protestach (które miały miejsce w USA, nie w Polsce xd), ogólnie hasztag #blm latał na każdym instastories. Tak sobie patrzę od kilku dni na te wszystkie filmy na wykopie z #bialorus i mnie tknęło, że te koleżanki nic o tej Białorusi nie mówią. Zero instastories, zero wspierających hasztagów czy informacji co się w ogóle dzieje. Żyjemy pod tak wielkim wpływem popkultury amerykańskiej, że część młodzież solidaryzuje się bardziej z ludźmi ponad 6000 km od nas, niż z sąsiadującymi Białorusinami, których przecież w Polsce jest na tyle dużo, że chyba każdy młody Polak miał z nimi styczność czy to na studiach, czy to na imprezie. Przykra jest taka wybiórczość i to, że w państwie sąsiednim dzieją się dantejskie sceny, na które część ludzi rzekomo zainteresowana światem, umywa ręce. No nic, tak się tylko chciałem wyżalić i przekazać swoje obserwacje. Trzymajcie się tam na tej Białorusi.
    #przemysleniazdupy
    pokaż całość

odpowiedzi (46)

• odpowiedzi (24)

Łukaszenko w tańcu się nie pitoli
    #bialorus #heheszki #putin #rosja

GIF

odpowiedzi (31)