Wpis z mikrobloga

Mam teorię że ludzie na naszej bananowej zarobią 1 procent albo pół i odrazu sprzedają bo wreszcie jakiś zysk a kolejny traci procent albo dwa i też odrazu sprzedaje w panice i dlatego na WIG20 nigdy nic nie rośnie. Pamietam przed laty przed podatkiem Tuska od KGHM, trzymałem akcje KGHM i to nic się nie działo miesiącami. Az przyszedł Tusk powiedział że wprowadza podatek od KGHM, jebło i chyba kolejne pół roku czekałem. Co ciekawe przed ogłoszeniem podatku (w nocy) ktoś sprzedał duży pakiet akcji. Ale to już wchodzi na tag historia
#gielda
  • 13
Wszystko bym mógł temu Tuskowi wybaczyć, zapomnieć ale podatku od KGHM nie. Od tamtego czasu KGHM nie wypłaca dywidendy bo wszystko państwo zabiera.
chyba żaden rząd nie znosi podatków poprzedników tylko wprowadza jeszcze swoje


@Belzebub: to stwierdzenie jest tak głupie jak tłumaczenie, że inni też kradli a Ci przynajmniej się dzielą

@widmo82: piszesz jakbyś był obrońcą PO. Zamiast jako inwestor kierować się własnym interesem.
@OjciecPracz:

@Belzebub: co na wig20 ma rosnąć?

Banki z zerową stopą procentową?
Czy może energetyka węglowa?
Albo ta spółka co sprzedaje grę którą zrobiła 5 lat temu i tą której jeszcze nie zrobiła ale zrobi?

Masz trochę racji. Cocacola też ucierpiała na pandemii a jej kurs rośnie. Takiego prostego przełożenia to nie musi mieć