Wpis z mikrobloga

#koronawirus #zalesie #wycieczka #wakacje #wczasy

Mam pewna rozkmine, zamówiliśmy w 4 osoby (ja z różowym oraz inna para) wycieczkę do Bułgarii, jakieś 2 tygodnie temu, w momencie, gdy nie było "plotek" (bo wszystko co trąbią w mediach to plotki, nie ma żadnego oficjalnego stanowiska rządu) na temat tego ze znów będą obostrzenia i kwarantanna, wręcz przeciwnie, były wybory, wiece wyborcze, temat bonu turystycznego i tak dalej. Oczywiście wszystko byłoby ok, gdyby nie to, ze w pracy u różowego jest juz spina, ze mogla cala sytuacje przewidzieć, ze może być tak ze jak wrócimy, to będzie musiała iść na kwarantanne w domu / praca zdalna i ze im to się nie podoba (mimo tego, ze jak był lock down, to ona jako jedyna jeździła do pracy i ogarniała wszystko za wszystkich, a każdy siedział zdalnie i nic nie robił) i przez to zastanawia się czy odwołać wycieczkę. Oczywiście zaliczka przepadnie (25% wpłaty) wiec wolałbym tego nie robić. Ja to argumentuje w ten sposób, ze wycieczka była kupowana w momencie gdy rząd wszystko łagodził i wszystko miałoby w odwrocie i ze rozowypasek nie ma wpływu na to, co rząd ogłosi za miesiąc, a tak na prawdę można wylądować na kwarantannie praktycznie po wyjściu do sklepu / na plaże / na piwo, gdzie każdy normalnie juz wychodzi.
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaavi666: patrząc na sytuację u nas bardziej prawdopodobne że będziecie kwarantanne mieć w Bułgarii, może próbuj jakoś przełożyć bo sądzę że granice będą zamknięte od połowy sierpnia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asd23434asd: Oczywiscie ze tak, ale dlaczego w takim razie inni w pracy moja jechac do takiego np. wladyslawowa gdzie jest pelno ludzi bez maseczek i jest mega scisk? (°°

@jaavi666: #!$%@? typie argumentacja jak u 5 latka
@jaavi666: myślę że firma przesadza, ale nie można im się dziwić bo dla nich tylko kasa się liczy. Jednak mamy pandemie która potrwa nawet 2 lata więc twoje tłumaczenie że nie można było tego przewidzieć jest mało przekonujące. Obecnie mamy takie czasu że w ciągu jednego dnia mogą blokować całe państwa i nikt tego na tydzień przed nie będzie zapowiadał w TV.