Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czołem Mirki,
Mam problem, a mianowicie nie wiem co zrobić w sytuacji, którą opiszę poniżej.
Mam 22 lata, niedawno skończyłem szkołę. Pobieram alimenty z funduszu alimentacyjnego już kilka lat, bo biologiczny ojciec nie poczuwa się ani nie poczuwał do odpowiedzialności, no ale mniejsza, nie o to chodzi.
Myślę czy dalej nie iść z powrotem do szkoły, aby pobierać je dalej. Tzn. zapisać się do jakiejś zaocznej i dostawać tę kasę co miesiąc na konto. Dodatkowo do tego pracuję, fakt faktem nie na cały etat, ale z najniższą krajową proporcjonalnie do tego co mam na umowie.
Chociaż załatwianie tego... latanie z urzędu do urzędu itp. jest strasznie męczące. Potem średnio co drugi weekend zajęty, bo trzeba iść na zajęcia. No nie wiem. Chyba po prostu potrzebuję rady. Nie wiem też czy warto być tak chytrym na kasę. Czuję, że coś mogłoby być nie tak.
Co byście zrobili na moim miejscu? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, bo ja jakoś sam nie potrafię podjąć decyzji, bo mam mieszaninkę myśli w głowie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f27b6f4c320eaecdaadaeea
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!

Co byście zrobili na moim miejscu?

  • Pobierali dalej kasę i zapisali dalej do szkoły 82.1% (23)
  • Olali sprawę 17.9% (5)

Oddanych głosów: 28

  • 5
OP: InterferonAlfa_STG: Nie było żadnej sprawy w sądzie od 2000 roku od kiedy matka zasądziła te alimenty. Ojciec ma to w dupie i jakoś już ponad 150k długu u komornika ze wszystkimi kosztami. No i wszędzie jest napisane (i tak samo mówią babki z tego FA), że jest tutaj tylko granica wieku do 25 r.ż. i kwota dochodu na rodzinę nie może przekraczać określonej kwoty na osobę (chyba 725 zł jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Aliementy są na dzieci, które nie mogą się same utrzymać dlatego np. pobierają je dalej studenci, bo studia dadzą im umiejętności zawodowe.

Skoro już pracujesz legalnie na jakąś cześć etatu to nie powinni ci już przyznać prawa do dalszych zaliczek z funduszu, a od starego możesz się domagać tylko zaległych alimentów wraz z odsetkami.

Większość ludzi w twoim przypadku pracuje na czarno, a potem do usranej śmierci zapisuje się do