Wpis z mikrobloga

Bose QC35. Kupowałem je 3 lata temu. Wcześniej nigdy nie miałem słuchawek droższych niż 200 zł a tu nagle przyszło mi wydać aż 1500! Szukałem czegoś z aktywnym wyciszeniem, bo wtedy psychicznie nie wyrabiałem na openspejsie w moim korpo i bez dłuższego riserczu wybrałem Bose - bo mi się wydawało, że są liderem rozwiązań ANC i ktoś mi tam polecał.

Przez te 2 lata użytkowałem je dość intensywnie ale dopiero teraz w czasach koronawirusa i pracy zdalnej mogę powiedzieć, że jestem do nich w 100% przekonany i nie żałuję ani złotówki wydanej na te słuchawki. Jakby mi je teraz zjadł pies to poszedłbym jeszcze dzisiaj i kupił nowe w markecie.

Jakoś muzy dla mnie zadowalająca, opóźnienia prawie niezauważalne, świetna obsługa dwóch sparowanych urządzeń, ale to co najważniejsze - wygoda to jest to co je wyróżnia. Mogę siedzeń 6 godzin non stop z kimś na słuchawce i nie czuję tego, że coś mnie ciśnie albo wisi na głowie.

Bajer jaki odkryłem dopiero parę tygodni temu, czyli mutowanie mikrofonu poprzez wciśnięcie +/- volume na raz spowodował, że mogę być na spotkaniu a w międzyczasie gotować obiad, golić się, odkurzać, wstawiać pranie albo zmieniać oponę w rowerze i w każdej chwili włączyć się do rozmowy bez potrzeby biegu przez pół mieszkania.

Minusy? Czasami za głośno śpiewam jak się wkręcę w jakiś kawałek i nie łapię, że mnie muza nie zagłusza no i to, że różowa coś do mnie mówi a ja nie reaguję (to akurat nie wiadomo czy plus czy minus).

Jak ktoś siedzi w domu i wie, że home-office to jego nowa rzeczywistość i szuka czegoś co mu usprawni komunikację z zespołem to polecam w 200%.

#sluchawki #bose #korpo #korposwiat #pracazdalna #polecam
Pobierz nalejmizupy - Bose QC35. Kupowałem je 3 lata temu. Wcześniej nigdy nie miałem słuchaw...
źródło: comment_1596463540SuRlbLlzwLvrWgNsnquPhL.jpg
  • 19
@nalej_mi_zupy Podpisuje się pod tym. Miałem to samo - wcześniej tanie słuchawki aż doszedłem do wniosku, że słuchawki to coś co będę używał dość regularnie przez lata, więc warto kupić coś porządnego.
Bajer brzmi super, będę musiał wypróbować na callu :)

Bose QC35 mają duża przewagę nad największą konkurencja, czyli Sony WH1000XM3, ponieważ łącza się z dwoma urządzeniami na raz - nie wyobrażam sobie konieczności w sytuacji gdy ktoś do mnie dzwoni
@nalej_mi_zupy: jak podpinasz do Windowsa te słuchawki? Też je mam i rozłącza mi je co pół godziny (jakby uznawały, że są nieaktywne, mimo że muzyka/rozmowa leci). Także wyciszanie mikrofonu przez tę kombinację vol +/- nie działa na Skype For Business :/
@Sebeq92: @nalej_mi_zupy: dzisiaj sony wypuszcza xm4 które będą mieć naprawione wszystkie wady poprzednika.
Miałem qc35 i mega rozczarowanie. Jakość dźwięku gorsza niż standardowe słuchawki które akg które dostałem z telefonem od Samsunga. ANC co najwyżej wygluszylo szumy ale nie rozmowy innych osób czy krzyki dzieci sąsiada. Ogólnie lipa za 1500zl.

Jak ktoś chce mieć ciszę niech sobie kupi słuchawki do koszenia trawy za dużo mniejsze pieniądze
@FantaZy: Jak kupowałem te słuchafony to na rynku (przynajmniej powszechnie dostępne) były te Bose, któreś Sony i Beatsy. Beatsy były dla mnie mega niewygodne no i muzycznie do mnie nie przemawiały (za mocny bas). Kolega kupił Sony i przez pierwszy rok bujał się z gwarancją bo wariował mu ten panel dotykowy. Chociaż fakt wyciszenie wydawało mi się lepsze. Tylko nie wiadomo czy to czasem nie przez to, że docisk muszli był
@nalej_mi_zupy: kumplu, wymieniales moze poduszki (pady)? Jesli tak, to brales oryginaly czy jakies "zamienniki"? Moje juz do niczego sie nie nadaja (sluchawki tez mam juz jakies 3 lata) i czas na zmiane :)
@nalej_mi_zupy: wlasnie u mnie jest ten sam problem - strasznie przez to brudza :) Zapewne i ja tak postapie, 150 zl to nie tak duzy wydatek, jednak chcialem spytac o Twoje doswiadczenie w tej kwestii.
@wyinwidualizowany: Używam nadal każdego dnia. W te wakacje rozpadły się całkowicie pady i kupiłem nowe. Zastanawiałem się czy kupić oryginalne czy skórzane zamienniki. W ostatniej chwili zdecydowałem się na nauszniki welurowe. I o ile komfort jest większy i ucho się tak nie poci to jednak przy welurze całkowicie traci się efekt ANC. Wobec tego zakupiłem za 40 zł zamienniki z eko skóry, które wyglądają i działają jak te oryginalne.

Podsumowując -