Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się kiedyś w sumie czemu angole nie zbierają np. jeżyn czy malin które rosną absolutnie wszędzie - przed chwilą wyszedłem kawałek za domem i uzbierałem miskę taką jak od miksera, tylko wolą kupić sobie mały plastikowy pojemniczek w Tesco za 2 funty? xD Czy to moje spaczenie przez lata dorastania w Polsce gdzie zbierało się wszystko począwszy od szczawiu, poprzez wiśnie, orzechy i mirabelki a na jagodach i grzybach kończąc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#uk #jedzenie #jedzzwykopem
  • 39
@Pan_Wloczykij: To już nie tyle chodzi o oszczędność, co że rośnie tego #!$%@? a nikt tego nie zbiera ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja nie zauważyłem w sumie. Co metali ciężkich, to tu może być racji i nigdy nie wiadomo, niemniej jednak to tak samo jakby nie zbierać owoców na Śląsku a przecież trochę też tego maja ludzie.
Kiedyś mi angol zwrócił uwagę jak zrywałem dziko rosnące jeżyny, że to należy do królowej i mogę za to dostać mandat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Robstar: i mial racje w sumie. @MarianoaItaliano: mozna zbierac ale nie mozna sprzedawac (chyba ze ma sie pozwolenie od wlasciciela terenu). trzeba uwazac zeby nie zebrac czegos na prywatnym terenie np z sadu. za jednym wejsciem mozna zebrac bodajze 100gramow roslin.