Wpis z mikrobloga

O co pytać przez telefon i co sprawdzić na miejscu przy zakupie gs500? 27 letni motocykl, no ale za 3k na pierwsze Moto to chyba nic lepszego ni znajdę :)

#motocykle
  • 25
@kipowrot: kupię za 6k a i tak będzie trzeba coś robić. To motocykl na rok czy dwa, tak aby nie było szkoda gdy zaliczę jakiegoś małego szlifa. Do tego musi mi zostać kasa na jakieś ubranie, bo chce coś, co by realnie mnie chroniło a nie najtańszy kask z homologacja i po co reszta :P
@LrPrl w miarę okej nowe ciuchy z kaskiem min. 2000zl, a za 3000zl masz już fajne rzeczy.
Sprawdz dobrze to moto, czy nie będzie trzeba tam za dużo zrobić, bo inwestycje w gs500 nie są opłacalne.
Na Twoim miejscu szukałbym 600tki jednak.
@kipowrot: coś konkretnego? Z tanich motocykli to właśnie gs'ka mi najbardziej pasuje. Do tego jest stosunkowo nakaz więc mooooze nawet do garażu się zmieści razem z autem, a i podobno prosta i tania w naprawach. Poprzedni właściciel niby też tam trochę dbał więc może źle nie będzie :)
Aczkolwiek fakt, inwestowanie czegokolwiek w gs'ke mija się z celem.
@trynki96: ładne ale... Nie mój budżet. Choć budżet by się znalazł, jednak jak wyżej pisałem - pierwsze Moto. Na drugie będę szukał coś mocniejszego i nowszego :P
@LrPrl 600tka dowolna, na dłużej starcza, łatwiej sprzedać. Bandit, SV, CBR, Fazer, Hornet, CBF600, GSX750, Hyosung 650, ER6N.
Ja bym szukał Fazera600. Dobre hamulce i zwinny.
@trynki96: może dlatego, że znajomy miał już dwa motocykle i na obu zaliczył szlifa? Nie wiem, wolę sobie pierwsze kupić coś taniego, w razie "w".
Do tego gs'ka mimo wszystko mi się podoba (ogólnie nakedy mi się podobają), taki typowy motocykl, jak dziecku dasz kredki to narysuję coś na kształt gs500, do tego w mojej okolicy jeździ tego najwięcej więc jest też najtańsze ;)
@LrPrl: wiadomo, ostateczna decyzja należy do Ciebie, ale bardzo mnie zawsze ciekawi skad bierze się takie przeświadczenie, że od razu trzeba się rozwalić. Mam znajomych którzy też w pierwszych miesiącach jazdy mieli jakiś incydent i w 90% wynika to z braku własnego rozumu, że jak jadą w grupie a jeszcze nie umieją jeździć to próbują nadążyć za szybszymi
@trynki96: miałem kiedyś jawę 50 mustang. Niby nic, ale udało mi się na niej wywrócić :P co prawda na trawie no ale jednak :)

@kipowrot: myślałem nad xj600 ale nie będę jeździł za motocyklem nie wiadomo gdzie, a w mojej okolicy same droższe sztuki a jak coś tańszego to od razu na zdjęciach widać, do czego ten motocykl służył :(
Ja jak kupowałem moto na 1 sezon gsxf 750 to sprawdziłem czy tarcze jeszcze w miare ok, czy lagi się nie pocą, ile jest napędu i w jakim stanie, opony (bieżnik i rocznik), łożysko na główce ramy, wycieki, ogólny stan motocykla (czy linia środkowa zgrywa się ze środkiem opony, czy lampy działają, czy jest różnica ze ssaniem i bez, jak zapala zimny i jak ciepły, jak się wkręca na obroty - czy
Pobierz
źródło: comment_15965378339c9O9kSOte9Db0ZFD10XdU.jpg
@Piechun: mam miejsce i chęci do grzebania więc jak najbardziej uwzględniam to, że część rzeczy naprawie sam :P
Jedynie to silnika nie wyremontuje sam, czy skrzyni biegów. A przynajmniej tak mi się wydaje :P
@LrPrl Najważniejsze to czy z silnika nie cieknie olej, sprawdź też na dźwigni zniany biegów. Czy lagi nie ciekną, czy pali na zimnym i czy trzyma obroty.
Ja kupiłem gs500 z 92 trzy lata temu za 3k, włożyłem jakieś 3-4k i sprzedałem po półtorej roku za 2200 ale ja dałem się naciągnąć okrutnie bo pierwsza maszyna itp.

Najlepiej weź mechanika z jakiegokolwiek serwisu i on Ci za 100-200zl powie wszystko (ja tak