Wpis z mikrobloga

@Migfirefox: A porąbana akcja. Molekułę po dynamice molekularnej w gabedit zapisałem nie jako .xyz a jako .mol po czym otworzyłem w Avogadro. Tam następnie zrobiłem szybką (dosłownie włączyć i wyłączyc) optymalizację geometrii w UFF i wiązania się trochę rozciągnely. Ale to wystarczylo, zeby potem Gaussian dobrze policzyl czasteczke - 12 procesorow, 45GB ram, i cyk - 2 dni wystarczyly
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@farmaceut: 12 procesorów i 45 GB RAMu. A ja myślałem że mój komputer w pracy jest wypasiony. A niby tylko meble robimy _
Ja kiedyś na swoim C2D potrafiłem robić obliczenia jak się ciepło w radiatorze rozchodzi coby mi się lampka w rowerze nie grzała. Procek potrafił w 100°C liczyć ponad dobę xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@farmaceut: bezużyteczna* wiedza jest najciekawsza, szczególnie jak jest się prostym chemikiem. Chyba obserwuję ten tag, albo obserwowałam, na pewno czytałam też jakieś twoje posty o atakowaniu arkuszy kalkulacyjnych za pomocą pewnego węża. Prościej będzie jak ciebie będę obserwować xD

@chamsky: chorera ( ͡º ͜ʖ͡º) moze to przyblize...

Badam rozne substancje za pomoca metod obliczen chemicznych. Podstawowa rzecza w nich jest to, zeby czasteczka wyjsciowa, przed jakimikolwiek innymi obliczeniami, byla tzw.globalnym minimum – czyli struktura najnizsza energetycznie, a więc najprawdopodobniej istniejaca w warunkach normalnych(1atm, 25*C), co jest zgodne z rozkladem Boltzmanna. Nie jest to jednak takie easy peasy lemon squizzy, bo algorytmy programów obliczeniowych nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@farmaceut: fajnie się czyta takie opisy. Niby coś dzwoni, ale w sumie to i tak nie moja działka xD
Znaczy że tę specyfikację mogę sobie X10 dać? xD
W sumie na GPU by się szybciej nie liczyło?
@Migfirefox: Tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) x10 To jest na klastrze obliczeniowym, cholera wie co oni tam mają. A nie wiem nawet czy Gaussian wspiera GPU. GAMESS na bnk.

edit -wspiera. ale czy oni maja gpu to bym sie gleboko zastnawial xD