Wpis z mikrobloga

@cecyl: i cyk 500 złociszy od skóry
wtyczkę w gniazdku obróci i na to samo wyjdzie, na razie spotkałem się tylko z jednym powalonym urządzeniem - piecem gazowym który działał tylko w jednej pozycji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xiaomi_lepsiejsze: brązowy i L oznaczają żyłę z fazą. Do końca nie wiem co tam montujesz ale wygląda na przekażnik wifi ( włączanie/wyłączanie). Zapewne przekaźnik jest na fazie co chroni ciebie przed przypadkowym porażeniem. neutralny wygląda na zwarty czarnym przewodem więc gdyby do niego fazę podłączyć to napięcie trafiałyby do urządzenia także po odcięciu zasilania. ALE @aleksander_z: słusznie zauważa, że prawdopodobnie masz płaską wtyczkę a nie z bolcem i już w
@aleksander_z: Podziękuj producentom piecy gazowych, że w sprzęcie za ładnych kilka tysięcy złotych robią oszczędność rzędu 10zł na transfomatorze i podłączają elektrodę jonizacyjną pod "L" i zakładając, że rura z której wychodzi gaz jest na potencjale ziemi ;) O ile byłem w stanie to zrozumieć w starociach bez żadnej elektroniki, to we współczesnych sprzętach to jest jakiś absurd. Nie ma żanej sensownej przyczyny żeby to był dalej problem poza tym, że