Wpis z mikrobloga

Tak a propos koronnego argumentu wykopków, że mało ludzi jeździ na rowerach ( ͡º ͜ʖ͡º)
Że tylko samochód.

No więc jak widać propagowany przeze mnie zrównoważony transport. Ma się w Gdańsku i miastach pobocznych, całkiem dobrze.
Każdy ma prawo do wyboru środku transportu, mniej samochodów to mniejsze korki. Rower to okazja by się ruszyć.

Strona działa słabo źródło: http://www.rowerowygdansk.pl/start,169,170.html

#rower #kierowcy #polskiedrogi #sport #ruchtozdrowie #gdansk #trojmiasto
reddin - Tak a propos koronnego argumentu wykopków, że mało ludzi jeździ na rowerach ...

źródło: comment_1596613364rqFjUEhVzLy7eAmP9zWfMI.jpg

Pobierz
  • 15
@reddin: liczba rowerzystów rośnie od 2015 roku, w ostatnich 2-3 latach jest boom, infrastruktura idzie w tą stronę, jest to super rozwiązanie bo jest eko, fit, tanie, heh, ale cześć naszego społeczeństwa jest zachlysnieta posiadaniem automobilu i chcą się tym nacieszyć, zrozumiałe, tylko że gdy w świecie rozwiniętym maja beke z 3.0 w ropie na raty tak u nas jeszcze jest szacun.
@reddin No dobra, ale z czym wy walczycie i po co? Sam jeżdżę sobie do pracy rowerem, raz że czas dojazdu nie dużo większy to dwa, mniej stresu. Mimo tego nie wyobrażam sobie życia bez samochodu. Ile razy auto mi tyłek uratowało to nie zliczę. Ograniczam jego użycie kiedy mogę, ale pisanie bzdur, że auto można zastąpić rowerem, czy komunikacją zbiorową jest po prostu ordynarnym kłamstwem.
@KilY a czy ja z czymś walczę? Najwyżej o to by polskie Janusze kierownicy nie stwarzali zagrożenia dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bo petro januszom się wydaje że rower to margines a widać że nie.
@reddin: xD lowelkowcom wydaje się że jak ktoś wskaże ze porusza się rowerem, to od razu że wszędzie jeździ na rowerze (lekarz, praca, zakupy itp), według tej metodologii tokażdy jest pieszym. Gdyby się bardziej przyjrzeć to większość wsiada na rower rekreacyjnie w dobrą pogodę by sobie na luzie pojeździć. Wystarczy spojrzeć na użycie DDR podczas zimy, gdzie może na godzinę dwóch nawiedzonych przejedzie xD
@Krzyszy mnustwo ludzi jeździ do pracy, na zakupy oraz w innych sprawach. Bardzo dużo jezdzi też w weekendy dla sportu i na wycieczki. Czas się obudzic, albo pojechać do miasta. Ja jezdzilem do pracy i mijałem januszy w samochodach i korkach.
@KilY: samochód jest równie skuteczny w swoich zaletach, gdy jeździ się nim zgodnie z przepisami, oraz ustępuje miejsca/pierwszeństwa niechronionym uczestnikom ruchu tam gdzie wskazują przepisy (i zdrowy rozsądek).
Jeśli potrzebujesz samochodu do funkcjonowania, to cały wic polega na tym, żebyś mógł to robić w jak najwygodniejszy sposób. Poprzez usunięcie jak największej ilości samochodów które jeżdżą, choć nie muszą.
Mniej korków, łatwiej zaparkować - ma to sens?
@reddin:
Po pierwsze - nie stoję w korkach :)
Po drugie - Lubisz się pocić/moknąć/śmierdzieć - to moknij/stój/śmierdź - 'mnie to rypka', nie przekonuj tylko wszystkich ze to fajne (o ile się nie jest masochistą), bo potem stanie koło takiego śmierdziela w sklepie to żadna przyjemność;
Po trzecie - próbujecie wmówić wszystkim ze rower jest jedynie słuszną alternatywą i da się we wszystkim zastąpić - to nie dość że jest kłamstwo,
Po pierwsze - nie stoję w korkach :)


Ja też nie, mimo, że mieszkam w mieście jadę rowerem. Ale za to na każde rozwiązanie znajdujesz problem, jak ty funkcjonujesz w społeczeństwie jak jesteś taki delikutaśny?

Po drugie - Lubisz się pocić/moknąć/śmierdzieć


Może u ciebie jeszcze nie wynaleźli prysznica, ale u mnie juz dawno, nawet specjalne zaplecze w firmie dla rowerzystów. Oraz jak się pocisz przez kilka kilometrów jazdy miejskiej, to masz kondycję
reddin - > Po pierwsze - nie stoję w korkach :)

Ja też nie, mimo, że mieszkam w mi...

źródło: comment_1596646684YgZ8oV5kEFhDZVvVISQQ1r.jpg

Pobierz
@reddin:

Ja też nie, mimo, że mieszkam w mieście jadę rowerem. Ale za to na każde rozwiązanie znajdujesz problem, jak ty funkcjonujesz w społeczeństwie jak jesteś taki delikutaśny?


Generalnie to tacy jak Ty widzą wszędzie problem ;)

Może u ciebie jeszcze nie wynaleźli prysznica, ale u mnie juz dawno, nawet specjalne zaplecze w firmie dla rowerzystów. Oraz jak się pocisz przez kilka kilometrów jazdy miejskiej, to masz kondycję do dupy.


No
@Krzyszy:

Generalnie to tacy jak Ty widzą wszędzie problem ;)


Tacy jak ja czyli nie opasłe ulane, leniwe janusze? No to nie mam problemu, bo czuję się świetnie.

No tak, Ty sie nie pocisz w 30 stopniach i na 50stopniowym asfalcie xD po prostu już nie czujesz nawet smrodu


Juz ci pisałem, że my wynaleźliśmy prysznic, może ty #!$%@? i oceniasz przez swój pryzmat, ale ja mam zaplecze socjalne w pracy