Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na rozmowie o prace jako „administrator woocommerce” - z musu a nie chęci zostania adminem woocommerca (od 15 sierpnia będę bezrobotny). Rozmowa kwalifikacyjna wyglądała tak, że gościu spytał tylko o moje doświadczenie i czy studiuje dziennie/zaocznie po czym podstawił mi MacBook’a i powiedział „woocommerce w małym paluszku tak...”. Kazał mi najpierw dodać produkt, sku produktu, opis + tabele ze składnikami (html’owska table i gotowa klasa css) następnie warianty produktu - łatwizna. Później kazał mi sprawdzić 1 produkt, mianowicie zdjęcie 1 z produktów w formacie .png po powiększeniu go ukazywało się z czarnym tłem i pytał się co jest tego przyczyną. Zbadałem element i w konsoli znalazłem klasę która narzucała (background: black;) i wyjaśniłem mu jak to „naprawić”. Jak mu powiedziałem, że można napisać dodatkową klasę która rozwiąże ten problem z tym konkretnym produktem i nie zmieni tła pozostałych produktów (.nowa_klasa {background: none !important;}) to chłop zaniemówił i nie wiedział, że tak się da. Później kazał mi edytować stronę główną, pozmieniać szerokości, fonty i takie bzdury - wszystko szło bardzo sprawnie. Spytał czy ogarniam grafikę - odpowiedziałem, że jakieś podstawy podstaw ale to osobna robota jest i admin =/ grafik na co przytaknął. Trochę mu pokazałem co można zrobić lepiej, co poprawić i jak korzystać z przydatnego narzędzia jakim jest konsola deweloperów. Był bardzo zachwycony a raczej sprawiał takie wrażenie. Na końcu spytał dlaczego 1 z wtyczek wordpress/wocommerce się „wywala” a mianowicie dlaczego przy imporcie z Xls 4000 produktów po 116 produkcie wywala HTTP 500. Spytałem go o serwer (wkoncu to sklep z kilkoma tysiącami produktów na skale całej Polski) - Janusze mu doradzili hosting wspoldzielony od OVH który blokuje wysyłanie żądań po 90 sekundach XD spytał mnie jaki jest numer do supportu OVH... o #!$%@? jak ja zacząłem kipieć ze śmiechu XD najtańszy hosting w OVH a chłop myśli ze pogada z supportem OVH XD pokazałem mu jak wyglada support OVH jeśli się nie ma najwyższego pakietu (chatbot autoresponder) to się za głowę złapał. A chłop chce suplementy diety i odżywki sprzedawać na cała Polskę XD dziś do mnie zadzwonił ale zaskoczył mnie - zdecydował się wziąć gościa który mniej ogarnia sprawy techniczne, front end czy serwery - zdecydował się zatrudnić jakiegoś gościa co Adobe Photoshopa ogarnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Giga klops w tym Szczecinie jeśli chodzi o branże it, jeśli do 15 sierpnia nic nie znajdę to kupuje wykrywacz metalu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przegryw #rozmowakwalifikacyjna #pracbaza #pracait
Pobierz c.....r - Byłem wczoraj na rozmowie o prace jako „administrator woocommerce” - z musu...
źródło: comment_1596627715wirn7j5qMe92JyqyrPQ5G7.jpg
  • 22
@b_szym: powodzenia! ( ͡° ͜ʖ ͡°) jaka branza/stanowisko? Z checia bym pojechal na Slask bo nigdy nie bylem tam nawet przejazdem ale teraz jestem splukany, a jesli chodzi o prace - jestem uziemiony w centrum Pomorza zachodniego i musze tutaj cos znalezc
@fervi: ja ostatnia rozmowe mialem w marcu do firmy w ktorej aktualnie pracuje ale - co ciekawe, zadzwonila do mnie szefowa dopiero w... 1 tygodniu maja XD przez te 2 miesiace na czarnucha robilem w sortowni odpadow bo sytuacja mnie zmusila
@chuyowy_trader: ja też lubiłem dzielić się wiedzą, kiedyś się tak podzieliłem, że babka której pomagałem stronę ogarnąć z SEO, sama zaczęła po miesiącu oferować takie usługi, zajmowała się robieniem stron dla hodowców psów/kotów. Mi nawet złotówki nie zapłaciła.